08-01-2019 07:08:00

Özel Deniz Hastanesi açıldı

Özel Deniz Hastanesi açıldı

Samandağ Özel Deniz Hastanesi düzenlenen törenle hizmete açılış açıldı.


Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan açılış törenine Hatay Valisi Rahmi Doğan’ın yanı sıra CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, Samandağ İlçe Kaymakamı Murat Kütük, Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir, Defne Belediye Başkanı Dr İbrahim Yaman, Hatay İl Sağlık Müdürü Mutlu Tiryaki, Hastane ortakları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

DOĞAN: SAĞLIK HER ŞEYİN BAŞINDA GELİYOR

Konuşmasına Sarıkamış Harekatı’nın yıldönümü dolayıyla şehitleri anarak başlayan Vali Doğan, eğitim, sağlık gibi temel hizmet alanlarında devlet yatırımlarının yanında özel sektörün varlığının da büyük önem arz ettiğine vurgu yaptı.

Doğan, “Hem kamu kurumlarının yükünü hafifletmesi hem vatandaşa alternatif sunması hem de rekabetin getireceği kalite göz önüne alındığında özel sektör yatırımlarının önemi daha iyi anlaşılacaktır.” dedi.

Doğan, Sağlık her şeyin başında geliyor. Dolayısıyla sağlığa yapılan yatırımlar çok önemli yatırımlardır. Devlet olarak özel sektör olarak sağlık alanında ciddi yatırımlar yapıyoruz. Türkiye sağlık alanında gerçekten önemli mesafeler katetti, ciddi büyümeler gerçekleştirdi. Bunun neticesinde Türkiye’de sağlık turizmi oldukça canlanmış, yurt dışından binlerce insan tedavi olmak, buradaki sağlık hizmetlerinden faydalanmak için ülkemizi ziyaret eder hale gelmiştir. Bunun en önemli sebebi son yıllarda Türkiye’deki sağlık hizmetlerinin kalitesinin artmasıdır.” dedi. 

BU TATLI REKABET ÜLKEMİZDEKİ SAĞLIK SEKTÖRÜNÜN GELİŞMESİNE CİDDİ KATKI SAĞLAYACAK

Devlet yatırımlarının yanında özel sektör yatırımlarını da takdir etmek gerektiğini ifade eden Doğan, “Ülkemizde özel sektörün de yapmış olduğu hastaneler, sunduğu önemli hizmetler var. Bu tatlı rekabet ülkemizdeki sağlık sektörünün gelişmesine ciddi katkı sağlayacaktır. Ben bu hizmetin hayırlara vesile olmasını diliyorum. Bu vesileyle, halkımıza bu hizmeti sunan Özel Deniz Hastanesi’nin kuruluşunda emeği geçen herkese tüm Samandağlı hemşehrilerim adına teşekkür ediyorum.” dedi.

GÜZELMANSUR:EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR EDİYORUM

CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur ise yaptığı kısa konuşmada, “Ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik şartlarda girişimci ruhla ortaya konulan bu hizmetin önemli olduğunu vurgulayarak, Hastanenin açılışında emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür etti.

Konuşmaların ardından Vali Doğan ve açılışa katılan protokol üyeleri açılış kurdelesini keserek hastaneyi gezdiler.

DOĞAN, HASTENE İNŞAATINDA İNCELEMELERDE BULUNDU

Açılış töreninin ardından Vali Doğan, Samandağ ilçesinde yapımına başlanan Devlet Hastanesi inşaatında incelemelerde bulunarak Hatay İl Sağlık Müdürü Ü. Mutlu Tiryaki ve Samandağ Kaymakamı Murat Kütükten bilgiler aldı.

Cuma ZEYBEK

Bu haber 273 defa okunmuştur.

Etiketler:


YORUM YAZIN

Yapılan Yorumlar
DİĞER SAĞLIK HABERLERİ
ORGANLARI 4 KİŞİYE UMUT OLDU!

ORGANLARI 4 KİŞİYE UMUT OLDU!

Acılı aile: “Evladımızın organların başkalarına hayat versin”

DEVAMI +
Tıp Bayramı kutlandı

Tıp Bayramı kutlandı

14 Mart Tıp Bayramı Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi düzenlenen etkinliklerle kutlandı.

DEVAMI +
Doktorlardan Ata’ya çelenk

Doktorlardan Ata’ya çelenk

14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle Hatay İl Sağlık Müdürlüğünce çelenk koyma töreni düzenlendi.

DEVAMI +
“Kök Bağışı ile Yaşam Bağışla” paneli düzenlendi

“Kök Bağışı ile Yaşam Bağışla” paneli düzenlendi

Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Gönüllü Genç Sağlık Liderleri topluluğu ve Antakya İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından Atatürk konferans salonunda “ Kök Bağışı ile Yaşam Bağışl..

DEVAMI +
Hastalar unutulmadı

Hastalar unutulmadı

Evde Sağlık Hizmetleri ekipleri, Kadınlar gününde hastaları unutmadı.

DEVAMI +
Diyabetik Ayak Konseyi Hizmete başladı

Diyabetik Ayak Konseyi Hizmete başladı

Hatay Devlet Hastanesi bünyesinde Diyabetik Ayak Konseyi hizmete girerek hasta kabul etmeye başladı.

DEVAMI +