08-01-2019 07:08:00

Özel Deniz Hastanesi açıldı

Özel Deniz Hastanesi açıldı

Samandağ Özel Deniz Hastanesi düzenlenen törenle hizmete açılış açıldı.


Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan açılış törenine Hatay Valisi Rahmi Doğan’ın yanı sıra CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, Samandağ İlçe Kaymakamı Murat Kütük, Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir, Defne Belediye Başkanı Dr İbrahim Yaman, Hatay İl Sağlık Müdürü Mutlu Tiryaki, Hastane ortakları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

DOĞAN: SAĞLIK HER ŞEYİN BAŞINDA GELİYOR

Konuşmasına Sarıkamış Harekatı’nın yıldönümü dolayıyla şehitleri anarak başlayan Vali Doğan, eğitim, sağlık gibi temel hizmet alanlarında devlet yatırımlarının yanında özel sektörün varlığının da büyük önem arz ettiğine vurgu yaptı.

Doğan, “Hem kamu kurumlarının yükünü hafifletmesi hem vatandaşa alternatif sunması hem de rekabetin getireceği kalite göz önüne alındığında özel sektör yatırımlarının önemi daha iyi anlaşılacaktır.” dedi.

Doğan, Sağlık her şeyin başında geliyor. Dolayısıyla sağlığa yapılan yatırımlar çok önemli yatırımlardır. Devlet olarak özel sektör olarak sağlık alanında ciddi yatırımlar yapıyoruz. Türkiye sağlık alanında gerçekten önemli mesafeler katetti, ciddi büyümeler gerçekleştirdi. Bunun neticesinde Türkiye’de sağlık turizmi oldukça canlanmış, yurt dışından binlerce insan tedavi olmak, buradaki sağlık hizmetlerinden faydalanmak için ülkemizi ziyaret eder hale gelmiştir. Bunun en önemli sebebi son yıllarda Türkiye’deki sağlık hizmetlerinin kalitesinin artmasıdır.” dedi. 

BU TATLI REKABET ÜLKEMİZDEKİ SAĞLIK SEKTÖRÜNÜN GELİŞMESİNE CİDDİ KATKI SAĞLAYACAK

Devlet yatırımlarının yanında özel sektör yatırımlarını da takdir etmek gerektiğini ifade eden Doğan, “Ülkemizde özel sektörün de yapmış olduğu hastaneler, sunduğu önemli hizmetler var. Bu tatlı rekabet ülkemizdeki sağlık sektörünün gelişmesine ciddi katkı sağlayacaktır. Ben bu hizmetin hayırlara vesile olmasını diliyorum. Bu vesileyle, halkımıza bu hizmeti sunan Özel Deniz Hastanesi’nin kuruluşunda emeği geçen herkese tüm Samandağlı hemşehrilerim adına teşekkür ediyorum.” dedi.

GÜZELMANSUR:EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR EDİYORUM

CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur ise yaptığı kısa konuşmada, “Ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik şartlarda girişimci ruhla ortaya konulan bu hizmetin önemli olduğunu vurgulayarak, Hastanenin açılışında emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür etti.

Konuşmaların ardından Vali Doğan ve açılışa katılan protokol üyeleri açılış kurdelesini keserek hastaneyi gezdiler.

DOĞAN, HASTENE İNŞAATINDA İNCELEMELERDE BULUNDU

Açılış töreninin ardından Vali Doğan, Samandağ ilçesinde yapımına başlanan Devlet Hastanesi inşaatında incelemelerde bulunarak Hatay İl Sağlık Müdürü Ü. Mutlu Tiryaki ve Samandağ Kaymakamı Murat Kütükten bilgiler aldı.

Cuma ZEYBEK

Bu haber 121 defa okunmuştur.

Etiketler:


YORUM YAZIN

Yapılan Yorumlar
DİĞER SAĞLIK HABERLERİ
Hastane yapılması için daha kaç kişi ölmelidir

Hastane yapılması için daha kaç kişi ölmelidir

CHP Hatay Milletvekili Serkan Topal, Arsuz Hastane sorununu TBMM Gündemine taşıdı.

DEVAMI +
resim yok

Verem önemli bir halk sağlığı sorunudur

Antakya Verem Savaşı Derneği Başkanı Hasan Etiz, “Verem hastalığı hala Dünya’nın ve Ülkemizin önemli bir halk sağlığı sorunudur” dedi.

DEVAMI +
Verem hastalığı, en çok akciğerleri tutar

Verem hastalığı, en çok akciğerleri tutar

Hatay İl Sağlık Müdür vekili Dr. Ümit Mutlu Tiryaki, 70. Verem Eğitim ve Propaganda Haftası” çerçevesinde yurt genelinde olduğu gibi Hatay’da da çeşitli etkinlikler düzenleneceğini..

DEVAMI +
Özel Deniz Hastanesi açıldı

Özel Deniz Hastanesi açıldı

Samandağ Özel Deniz Hastanesi düzenlenen törenle hizmete açılış açıldı.

DEVAMI +
GÜZELMANSUR’DAN ESNAF İÇİN KANUN TEKLİFİ

GÜZELMANSUR’DAN ESNAF İÇİN KANUN TEKLİFİ

CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, 2000’den önce BAĞ-KUR tescili olmayan ancak vergi veya oda kaydı bulunan esnaf için oda veya vergi kaydıyla borçlanarak emekli olmasının ..

DEVAMI +
ATT DER Genel Merkezine Hatay’dan iki isim

ATT DER Genel Merkezine Hatay’dan iki isim

Genel Merkezi İzmir’de bulunan ATT DER (Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri Derneği) İzmir’de yapılan 8. olağan genel kurulu sonrası üyelerin ve teşkilatın teveccühü ile Genel ..

DEVAMI +