16-07-2018 10:25:00

Özel Hatay Sınav Koleji sizleri bekliyor

Özel Hatay Sınav Koleji sizleri bekliyor

Antakya’nın önde gelen özel eğitim kurumlarından Sınav Koleji Okulları yeni binası Çarşamba günü açılıyor.


Açılış öncesi dün basın mensuplarıyla bir araya gelen Sınav Koleji Okulları Kurucularından Zeynel Paşa, Özel Hatay Sınavı Koleji 1992 yılında aile şirketi olarak kurulduğu belirterek, “İlk kez Ankara’da faaliyet göstermeye başlayan Sınav Eğitim Kurumları, bugün ülke genelinde yaygın, öncü ve örnek bir kurul olarak saygın bir marka haline gelmiştir. Sınav Eğitim Kurumları, sınavlara hazırlık yaygınlarındaki öncülüğünü, dershanecilik alanına da taşıyarak bu alanda pek çok yenile imza atmıştır. Soru ağırlıklı bol testli dergiler, kitap ekleri, dershaneciliği eksen alan dergicilik gibi birçok ile Sınav Eğitim Kurumları ile başlamıştır. Hepsinden önemlisi, birbirinin karşıtı olarak sunulan “Dergi ve dershanesi birlikteliğinin temel Sınav Eğitim Kurumları ile atılmıştır. Okullaşma sürecini de başarıyla yürütülen Sınav Eğitim Kurumları dershaneden dönüşen okulları ve Kolejiler ile yurt genelinde yeni bir eğitim ağı oluşturulmuştur.

Yayınları ve eğitim kurumlarıyla ulusal marka haline gelen Sınav Eğitim Kurumları, Türkiye’yi seçkin kurumlar kazandırma çalışmalarına hız vermiş ve 25. Yılında 26 yıllık eğitim deneyimiyle 400’e lakın şubeye ulaşmıştır. Bunların içinde 99’i kampüs niteliğindeki kolejlerimizdir” dedi.

Paşa, “Antakya’da 2002 yılında Zeynep Paşa tarafından kurulan Sınav Eğitim Kurumların okullaşma evresinde 8.5 dönüm araziye konumlandırılan, 20.000 m2 kapalı alana sahip kampüs kapasitesi ile 1592 şeklindedir. Okul inşaatı 2017 yılının 5. ayında başlayıp, 2018 yılının 6. ayında sona ermiştir. 3 ayrı bloktan oluşan okulumuzun bünyesinde bu pisti, uzay gözlem evi, kitap okuma alanları, kil-seramik atölyeleri, 400 kişi kapasiteli konferans salonu, kapalı yüzme havuzu, ınavasyon laboratuvarı, 3d salonu, fizik-kimya-biyoloji ve Fen laboratuvarı, modern dans ve bale salonu, jimnastik-uzak doğu sporları alanı, satranç odası, minik aşçılar mutfağı, piyano salonu, üfleme vurmalı çalgılar alanları görsel sanatları dersliği, bilim ve teknoloji derslikler olmak üzere çeşitli etkinlik salanları sahiptir” dedi.

Paşa, 18 Temmuz Çarşamba günü saat 17:00’de gerçekleştireceğimizi açılışa tüm Hataylıları beklediklerini kaydetti.

Cuma ZEYBEK

 

 

okus

Bu haber 376 defa okunmuştur.

Etiketler:


YORUM YAZIN

Yapılan Yorumlar
DİĞER EĞİTİM HABERLERİ
Öğrenciler Hatay Dağ Ceylanları gözlem istasyonunu gezdi

Öğrenciler Hatay Dağ Ceylanları gözlem istasyonunu gezdi

Defne İlçesi Çekmece Yılmaz Nurlu Ortaokulu 7. sınıf öğrencileri ve öğretmenleri ile uyguladıkları TÜBİTAK Projesi çerçevesinde doğada canlı yaşamını gözlemek üzere Hatay Dağ Ceyla..

DEVAMI +
Ata Koleji Futbol Turnuvası Başladı

Ata Koleji Futbol Turnuvası Başladı

Gelenekselleşen Özel Antakya Ata Koleji Vakfı Okulları Futbol Turnuvası’nın açılışı okul bahçesinde yapıldı.

DEVAMI +
TED HATAY KOLEJİ DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜNDE VELİ KOROSUYLA BÜYÜLEDİ

TED HATAY KOLEJİ DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜNDE VELİ KOROSUYLA BÜYÜLEDİ

8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bu yıl üçüncüsü düzenlenen ve geleneksel hale gelen, adeta TED Hatay Koleji ile bütünleşen “Her Telden ve Her Dilden” temalı veli korosu kons..

DEVAMI +
'Minik Maker'lar İş Başında'

'Minik Maker'lar İş Başında'

Bahçeşehir Koleji, devlet okullarında okuyan 100 öğrenciye robotik kodlama eğitimi verdi.

DEVAMI +
SAMANDAĞ BELEDİYESİ PERSONELLERİNE İMAR YÖNETMELİĞİ EĞİTİMİ

SAMANDAĞ BELEDİYESİ PERSONELLERİNE İMAR YÖNETMELİĞİ EĞİTİMİ

Samandağ Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü personellerine İmar Mevzuatı ve yönetmeliği ile ilgili eğitim verildi.

DEVAMI +
Gülistan’dan Harbiye Esenbulak Ortaokuluna ziyaret

Gülistan’dan Harbiye Esenbulak Ortaokuluna ziyaret

Defne İlçe Milli Eğitim Müdürü Kemal Gülistan, Harbiye Esenbulak Ortaokulu´nu ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

DEVAMI +