16-07-2018 10:25:00

Özel Hatay Sınav Koleji sizleri bekliyor

Özel Hatay Sınav Koleji sizleri bekliyor

Antakya’nın önde gelen özel eğitim kurumlarından Sınav Koleji Okulları yeni binası Çarşamba günü açılıyor.


Açılış öncesi dün basın mensuplarıyla bir araya gelen Sınav Koleji Okulları Kurucularından Zeynel Paşa, Özel Hatay Sınavı Koleji 1992 yılında aile şirketi olarak kurulduğu belirterek, “İlk kez Ankara’da faaliyet göstermeye başlayan Sınav Eğitim Kurumları, bugün ülke genelinde yaygın, öncü ve örnek bir kurul olarak saygın bir marka haline gelmiştir. Sınav Eğitim Kurumları, sınavlara hazırlık yaygınlarındaki öncülüğünü, dershanecilik alanına da taşıyarak bu alanda pek çok yenile imza atmıştır. Soru ağırlıklı bol testli dergiler, kitap ekleri, dershaneciliği eksen alan dergicilik gibi birçok ile Sınav Eğitim Kurumları ile başlamıştır. Hepsinden önemlisi, birbirinin karşıtı olarak sunulan “Dergi ve dershanesi birlikteliğinin temel Sınav Eğitim Kurumları ile atılmıştır. Okullaşma sürecini de başarıyla yürütülen Sınav Eğitim Kurumları dershaneden dönüşen okulları ve Kolejiler ile yurt genelinde yeni bir eğitim ağı oluşturulmuştur.

Yayınları ve eğitim kurumlarıyla ulusal marka haline gelen Sınav Eğitim Kurumları, Türkiye’yi seçkin kurumlar kazandırma çalışmalarına hız vermiş ve 25. Yılında 26 yıllık eğitim deneyimiyle 400’e lakın şubeye ulaşmıştır. Bunların içinde 99’i kampüs niteliğindeki kolejlerimizdir” dedi.

Paşa, “Antakya’da 2002 yılında Zeynep Paşa tarafından kurulan Sınav Eğitim Kurumların okullaşma evresinde 8.5 dönüm araziye konumlandırılan, 20.000 m2 kapalı alana sahip kampüs kapasitesi ile 1592 şeklindedir. Okul inşaatı 2017 yılının 5. ayında başlayıp, 2018 yılının 6. ayında sona ermiştir. 3 ayrı bloktan oluşan okulumuzun bünyesinde bu pisti, uzay gözlem evi, kitap okuma alanları, kil-seramik atölyeleri, 400 kişi kapasiteli konferans salonu, kapalı yüzme havuzu, ınavasyon laboratuvarı, 3d salonu, fizik-kimya-biyoloji ve Fen laboratuvarı, modern dans ve bale salonu, jimnastik-uzak doğu sporları alanı, satranç odası, minik aşçılar mutfağı, piyano salonu, üfleme vurmalı çalgılar alanları görsel sanatları dersliği, bilim ve teknoloji derslikler olmak üzere çeşitli etkinlik salanları sahiptir” dedi.

Paşa, 18 Temmuz Çarşamba günü saat 17:00’de gerçekleştireceğimizi açılışa tüm Hataylıları beklediklerini kaydetti.

Cuma ZEYBEK

 

 

okus

Bu haber 272 defa okunmuştur.

Etiketler:


YORUM YAZIN

Yapılan Yorumlar
DİĞER EĞİTİM HABERLERİ
ETİ Çocuk Tiyatrosu “Kırmızı Başlıklı Kız” Oyunuyla TED Hatay Kolejinde

ETİ Çocuk Tiyatrosu “Kırmızı Başlıklı Kız” Oyunuyla TED Hatay Kolejinde..

TED Hatay Kolejinde iki gün boyunca sergilenen "Kırmızı Başlıklı Kız" isimli çocuk tiyatrosunu TED Hatay Koleji öğrencilerinin yanı sıra kardeş devlet okullarından toplam 1200 öğre..

DEVAMI +
Doğuş Kolejinde ‘KOAH’ ve ‘Teknoloji ve Bağımlılığı’ semineri verildi

Doğuş Kolejinde ‘KOAH’ ve ‘Teknoloji ve Bağımlılığı’ semineri verildi..

Doğuş Kolejinde bölgenin başarılı hastanelerinden Özel Defne Hastanesinin Göğüs Hastalıkları ve Tüberküloz uzmanı Dr Orhan Altınöz'ün "KOAH" ve Nöroloji Uzm.Dr.Serkan Yılmazer 'in..

DEVAMI +
Yayladağı'nda öğrenci ve velilere seminer

Yayladağı'nda öğrenci ve velilere seminer

Yayladağı’nda, Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Hatay İl Başkanlığı ile Yayladağı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde, öğrencilere ve velilere yönelik seminer düzenlendi...

DEVAMI +
GENÇLİK MERKEZİ’NDE VİYOLA KURSU KAYITLARI BAŞLADI

GENÇLİK MERKEZİ’NDE VİYOLA KURSU KAYITLARI BAŞLADI

Antakya Belediyesi Gençlik Merkezi bünyesinde yürütülen kültür, sanat kurslarına bir yenisi daha eklenerek konusunda uzman eğitmenlerce verilecek olan Viyola Kursu için kayıtların ..

DEVAMI +
Müdür Çerko’dan Eğitim-Bir-Sen’e ziyaret

Müdür Çerko’dan Eğitim-Bir-Sen’e ziyaret

Antakya İlçe Milli Eğitim Müdürü Muset Çerko, Eğitim Bir-Sen Hatay 1 Nolu Şubesini ziyaret etti.

DEVAMI +
Teknolojik Gelişmelerin Asıl Lokomotifi Üniversitelerdir

Teknolojik Gelişmelerin Asıl Lokomotifi Üniversitelerdir

İskenderun Teknik Üniversitesi’nde (İSTE) düzenlenen ‘Gelecek Teknolojileri ve Bu Teknolojilerin Yerli ve Milli Modelleri’ ve ‘Makine Öğrenmesi ve Yapay Zekâ Ekseninde Endüstri 5.0..

DEVAMI +