16-07-2018 10:25:00

Özel Hatay Sınav Koleji sizleri bekliyor

Özel Hatay Sınav Koleji sizleri bekliyor

Antakya’nın önde gelen özel eğitim kurumlarından Sınav Koleji Okulları yeni binası Çarşamba günü açılıyor.


Açılış öncesi dün basın mensuplarıyla bir araya gelen Sınav Koleji Okulları Kurucularından Zeynel Paşa, Özel Hatay Sınavı Koleji 1992 yılında aile şirketi olarak kurulduğu belirterek, “İlk kez Ankara’da faaliyet göstermeye başlayan Sınav Eğitim Kurumları, bugün ülke genelinde yaygın, öncü ve örnek bir kurul olarak saygın bir marka haline gelmiştir. Sınav Eğitim Kurumları, sınavlara hazırlık yaygınlarındaki öncülüğünü, dershanecilik alanına da taşıyarak bu alanda pek çok yenile imza atmıştır. Soru ağırlıklı bol testli dergiler, kitap ekleri, dershaneciliği eksen alan dergicilik gibi birçok ile Sınav Eğitim Kurumları ile başlamıştır. Hepsinden önemlisi, birbirinin karşıtı olarak sunulan “Dergi ve dershanesi birlikteliğinin temel Sınav Eğitim Kurumları ile atılmıştır. Okullaşma sürecini de başarıyla yürütülen Sınav Eğitim Kurumları dershaneden dönüşen okulları ve Kolejiler ile yurt genelinde yeni bir eğitim ağı oluşturulmuştur.

Yayınları ve eğitim kurumlarıyla ulusal marka haline gelen Sınav Eğitim Kurumları, Türkiye’yi seçkin kurumlar kazandırma çalışmalarına hız vermiş ve 25. Yılında 26 yıllık eğitim deneyimiyle 400’e lakın şubeye ulaşmıştır. Bunların içinde 99’i kampüs niteliğindeki kolejlerimizdir” dedi.

Paşa, “Antakya’da 2002 yılında Zeynep Paşa tarafından kurulan Sınav Eğitim Kurumların okullaşma evresinde 8.5 dönüm araziye konumlandırılan, 20.000 m2 kapalı alana sahip kampüs kapasitesi ile 1592 şeklindedir. Okul inşaatı 2017 yılının 5. ayında başlayıp, 2018 yılının 6. ayında sona ermiştir. 3 ayrı bloktan oluşan okulumuzun bünyesinde bu pisti, uzay gözlem evi, kitap okuma alanları, kil-seramik atölyeleri, 400 kişi kapasiteli konferans salonu, kapalı yüzme havuzu, ınavasyon laboratuvarı, 3d salonu, fizik-kimya-biyoloji ve Fen laboratuvarı, modern dans ve bale salonu, jimnastik-uzak doğu sporları alanı, satranç odası, minik aşçılar mutfağı, piyano salonu, üfleme vurmalı çalgılar alanları görsel sanatları dersliği, bilim ve teknoloji derslikler olmak üzere çeşitli etkinlik salanları sahiptir” dedi.

Paşa, 18 Temmuz Çarşamba günü saat 17:00’de gerçekleştireceğimizi açılışa tüm Hataylıları beklediklerini kaydetti.

Cuma ZEYBEK

 

 

okus

Bu haber 88 defa okunmuştur.

Etiketler:


YORUM YAZIN

Yapılan Yorumlar
DİĞER EĞİTİM HABERLERİ
BİRLİKTEN DOĞAN BAŞARI

BİRLİKTEN DOĞAN BAŞARI

Güneş Eğitim Kurumları, Birey, Z-Küp Özel Öğretim Kursu işbirliği ile başarılara imza atılmaya devam ediliyor.

DEVAMI +
Bilgi yarışması düzenlendi

Bilgi yarışması düzenlendi

Yaz Kur’an Kurslarının daha etkin ve verimli olması amacıyla, Hatay’da 2018 Yaz Kur’an Kurslarında eğitim gören öğrencilerden 10-15 yaş aralığındaki öğrencilerin katılımıyla bilgi ..

DEVAMI +
Hatay Büyükşehirden gençlere tercih desteği

Hatay Büyükşehirden gençlere tercih desteği

Hatay Büyükşehir Belediyesi (HBB), üniversite tercihi yapacak gençlere yardımcı olmak, doğru ve bilinçli tercih yapabilmeleri amacıyla uzman danışman kadrosuyla ücretsiz hizmet ver..

DEVAMI +
Okulların normal eğitime geçmesini sağlıyoruz

Okulların normal eğitime geçmesini sağlıyoruz

Defne İlçe Milli Eğitim Müdürü Kemal Gülistan, Defne ilçesinde 2017 yılı yatırım programı kapsamında inşaatı devam eden Büyükçat Ortaokulu inşaatında incelemelerde bulundu. ..

DEVAMI +
ERASMUS+ PROJESİ İLE GENÇLER HIRVATİSTAN’DA BULUŞTULAR

ERASMUS+ PROJESİ İLE GENÇLER HIRVATİSTAN’DA BULUŞTULAR

Erasmus+ Gençlik Değişimleri kapsamında Belen Kaymakamlığı’nı temsilen 4 üniversite öğrencisi ile “Confluence of Cultures” adlı proje 5 - 14 Temmuz 2018 tarihleri arasında İtalya, ..

DEVAMI +
İSTE, ULUSLARARASI BAŞARILARIYLA ANILACAK

İSTE, ULUSLARARASI BAŞARILARIYLA ANILACAK

AK Parti Hatay Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu, İskenderun Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli’yi makamında ziyaret etti.

DEVAMI +