16-07-2018 10:25:00

Özel Hatay Sınav Koleji sizleri bekliyor

Özel Hatay Sınav Koleji sizleri bekliyor

Antakya’nın önde gelen özel eğitim kurumlarından Sınav Koleji Okulları yeni binası Çarşamba günü açılıyor.


Açılış öncesi dün basın mensuplarıyla bir araya gelen Sınav Koleji Okulları Kurucularından Zeynel Paşa, Özel Hatay Sınavı Koleji 1992 yılında aile şirketi olarak kurulduğu belirterek, “İlk kez Ankara’da faaliyet göstermeye başlayan Sınav Eğitim Kurumları, bugün ülke genelinde yaygın, öncü ve örnek bir kurul olarak saygın bir marka haline gelmiştir. Sınav Eğitim Kurumları, sınavlara hazırlık yaygınlarındaki öncülüğünü, dershanecilik alanına da taşıyarak bu alanda pek çok yenile imza atmıştır. Soru ağırlıklı bol testli dergiler, kitap ekleri, dershaneciliği eksen alan dergicilik gibi birçok ile Sınav Eğitim Kurumları ile başlamıştır. Hepsinden önemlisi, birbirinin karşıtı olarak sunulan “Dergi ve dershanesi birlikteliğinin temel Sınav Eğitim Kurumları ile atılmıştır. Okullaşma sürecini de başarıyla yürütülen Sınav Eğitim Kurumları dershaneden dönüşen okulları ve Kolejiler ile yurt genelinde yeni bir eğitim ağı oluşturulmuştur.

Yayınları ve eğitim kurumlarıyla ulusal marka haline gelen Sınav Eğitim Kurumları, Türkiye’yi seçkin kurumlar kazandırma çalışmalarına hız vermiş ve 25. Yılında 26 yıllık eğitim deneyimiyle 400’e lakın şubeye ulaşmıştır. Bunların içinde 99’i kampüs niteliğindeki kolejlerimizdir” dedi.

Paşa, “Antakya’da 2002 yılında Zeynep Paşa tarafından kurulan Sınav Eğitim Kurumların okullaşma evresinde 8.5 dönüm araziye konumlandırılan, 20.000 m2 kapalı alana sahip kampüs kapasitesi ile 1592 şeklindedir. Okul inşaatı 2017 yılının 5. ayında başlayıp, 2018 yılının 6. ayında sona ermiştir. 3 ayrı bloktan oluşan okulumuzun bünyesinde bu pisti, uzay gözlem evi, kitap okuma alanları, kil-seramik atölyeleri, 400 kişi kapasiteli konferans salonu, kapalı yüzme havuzu, ınavasyon laboratuvarı, 3d salonu, fizik-kimya-biyoloji ve Fen laboratuvarı, modern dans ve bale salonu, jimnastik-uzak doğu sporları alanı, satranç odası, minik aşçılar mutfağı, piyano salonu, üfleme vurmalı çalgılar alanları görsel sanatları dersliği, bilim ve teknoloji derslikler olmak üzere çeşitli etkinlik salanları sahiptir” dedi.

Paşa, 18 Temmuz Çarşamba günü saat 17:00’de gerçekleştireceğimizi açılışa tüm Hataylıları beklediklerini kaydetti.

Cuma ZEYBEK

 

 

okus

Bu haber 209 defa okunmuştur.

Etiketler:


YORUM YAZIN

Yapılan Yorumlar
DİĞER EĞİTİM HABERLERİ
18 üniversite için rektör adaylığı başvurusu alınacak

18 üniversite için rektör adaylığı başvurusu alınacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 31 Ekim'e kadar başvuruları alınacak adaylar arasından atama yapacak. Yükseköğretim Kurulunca (YÖK), 18 üniversite için rektör adaylığı başvurul..

DEVAMI +
Özel okulların eğitimdeki yeri ve sorunları tartışıldı

Özel okulların eğitimdeki yeri ve sorunları tartışıldı

Türkiye Özel Okullar Kurucular toplantısı TED Hatay Koleji Mehmet Özat Kültür Salonunda gerçekleşti.

DEVAMI +
Eğitime örnek yardım

Eğitime örnek yardım

Hatay Sevgi ve Şefkatle Muhtaç Çocukları Koruma Derneği üyeleri, ihtiyaç sahibi okullara kırtasiye ve kıyafet yardımında bulunuyor.

DEVAMI +
Daha sağlıklı gelecek nesiller için Yemekte Denge Eğitim Projesi

Daha sağlıklı gelecek nesiller için Yemekte Denge Eğitim Projesi

Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker, Sabri Ülker Gıda Araştırmaları Vakfı’nın T.C. Millî Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü iş birliğiyle okul öncesi ve il..

DEVAMI +
‘Ağaç Yaşken Eğilir’ Eğitimi

‘Ağaç Yaşken Eğilir’ Eğitimi

Antakya Çevre Koruma Derneği “Ağaç Yaşken Eğilir” şiarıyla öğrencilere çevre eğitimi vermeye devam ediyor.

DEVAMI +
MKÜ’ye, YÖK’ten üstün başarı ödülü

MKÜ’ye, YÖK’ten üstün başarı ödülü

Üniversitelerdeki bilimsel araştırma ile gerçekleştirilen çalışmaları, projeleri, tezleri ve topluma hizmet faaliyetlerini teşvik etmek amacıyla Yükseköğretim Kurulu tarafından ver..

DEVAMI +