14-08-2018 14:19:00

ÖZENGİLLİ’DE YANGIN PANİĞİ!

ÖZENGİLLİ’DE YANGIN PANİĞİ!

Elektrik direğinden çıkan kıvılcım yangına neden oldu


Hatay’da elektrik direğinden çıktığı iddia edilen arazi yangını Orman İşletme ve Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Ekipleri tarafından kontrol altına alındı.

Hatay’ın Defne İlçesi Özengilli Mahallesinde elektrik direğinde oluşan kıvılcımlar nedeniyle çıktığı iddia edilen arazi yangını Orman İşletme ve Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Ekipleri tarafından hızlı müdahale sonucu söndürüldü. Kısa sürede geniş alana yayılan yangında 2 helikopter, 4 arazöz, 2 su tankı ve çok sayıda Büyükşehir Belediyesi itfaiye aracı müdahalede bulundu. Mahalle sakinleri çıkan yangını endişeli gözlerle izlerken, ekipler 30 dakikada yangını söndürerek soğutma işlemini başlattı.

VATANDAŞLARDAN TEDAŞ’A TEPKİ!

Meydana gelen yangının elektrik direğinden çıkan kıvılcımların neden olduğunu iddia eden mahalleli TEDAŞ’a tepki gösterdi. Açıklama yapan vatandaşlar, “Aslında TEDAŞ’a söylemişiz. 10 defa dilekçe bile yazdık, elektrik tel ve kabloları ile ilgili. Kendileri geldiler kontrol ettiler, tamam yapılacak dediler ama hiçbir faaliyet göremedik. İlla da evlerimizin mi yanması mı gerekiyor? Yani illa da ölüm olması mı gerekiyor?” dediler.

KINIYORUZ, LANET OLSUN DİYORUZ!

Çıkan yangın üzerine orman işletme ekiplerine haber verdiklerini ve ekiplerin kısa sürede müdahalede bulunduğunu belirten Özengilli Mahalle Muhtarı Hamza Çelik, “Orman İşletme ve Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Ekipleri tam zamanında ulaştılar. Zaten 1-2 dakika daha kalsaydı, yerden bir olacaktık” dedi. TEDAŞ’ı kınayan Muhtar Çelik, “Telefonla arayacağız, telefonu açmayacaklar. Böyle bir şey istemiyoruz, kınıyoruz, lanet olsun diyoruz” açıklamalarında bulundu. Mehmet BAYRAK

 

 

 

 

 

Bu haber 111 defa okunmuştur.

Etiketler:


YORUM YAZIN

Yapılan Yorumlar
DİĞER YAŞAM HABERLERİ
“Leyla'nın Evi” Antakya sahnelendi

“Leyla'nın Evi” Antakya sahnelendi

Türkiye'de izlenme rekorları kıran "Leyla'nın Evi" oyunu Hataylılarla buluştu.

DEVAMI +
Komutanlardan Vali Doğan’a ziyaret

Komutanlardan Vali Doğan’a ziyaret

Türk Silahlı Kuvvetlerinin başarı ile icra ettiği Zeytindalı Harekatını yöneten 2. Ordu Komutanı Orgeneral İsmail Metin Temel ve beraberindeki heyet Hatay Valisi Rahmi Doğan’ı ziya..

DEVAMI +
ALTINÖZÜ’NDE YETERSİZ GELEN ATIK SU HATLARI YENİLENİYOR

ALTINÖZÜ’NDE YETERSİZ GELEN ATIK SU HATLARI YENİLENİYOR

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), yetersiz gelen ve işlevini yitirmiş kanalizasyon hatlarında yenileme çalışmalarını sürdürüyor...

DEVAMI +
İSKENDERUN GENELİNDE AÇIK KANAL TEMİZLİĞİ SÜRÜYOR

İSKENDERUN GENELİNDE AÇIK KANAL TEMİZLİĞİ SÜRÜYOR

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), açık yağmur suyu kanallarının ıslah yapılarak oluşan su birikintilerinin önlendiğini duyurdu...

DEVAMI +
Yardımlar ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor

Yardımlar ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor

Antakya Belediyesi Sosyal Belediyecilik çalışmaları kapsamında yürüttüğü hizmetleri kapsamında “tespit ve tanıtım” ekibi ile Antakya Belediyesi hizmetlerini vatandaşlarla paylaşman..

DEVAMI +
BÜYÜKŞEHİR’DEN VATANDAŞLARA KANDİL KÖMBESİ

BÜYÜKŞEHİR’DEN VATANDAŞLARA KANDİL KÖMBESİ

Hatay Büyükşehir Belediyesi(HBB) mübarek Mevlid Kandili münasebetiyle kentin tüm ilçelerindeki camilerinde vatandaşlara kömbe dağıttı.

DEVAMI +