14-08-2018 14:19:00

ÖZENGİLLİ’DE YANGIN PANİĞİ!

ÖZENGİLLİ’DE YANGIN PANİĞİ!

Elektrik direğinden çıkan kıvılcım yangına neden oldu


Hatay’da elektrik direğinden çıktığı iddia edilen arazi yangını Orman İşletme ve Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Ekipleri tarafından kontrol altına alındı.

Hatay’ın Defne İlçesi Özengilli Mahallesinde elektrik direğinde oluşan kıvılcımlar nedeniyle çıktığı iddia edilen arazi yangını Orman İşletme ve Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Ekipleri tarafından hızlı müdahale sonucu söndürüldü. Kısa sürede geniş alana yayılan yangında 2 helikopter, 4 arazöz, 2 su tankı ve çok sayıda Büyükşehir Belediyesi itfaiye aracı müdahalede bulundu. Mahalle sakinleri çıkan yangını endişeli gözlerle izlerken, ekipler 30 dakikada yangını söndürerek soğutma işlemini başlattı.

VATANDAŞLARDAN TEDAŞ’A TEPKİ!

Meydana gelen yangının elektrik direğinden çıkan kıvılcımların neden olduğunu iddia eden mahalleli TEDAŞ’a tepki gösterdi. Açıklama yapan vatandaşlar, “Aslında TEDAŞ’a söylemişiz. 10 defa dilekçe bile yazdık, elektrik tel ve kabloları ile ilgili. Kendileri geldiler kontrol ettiler, tamam yapılacak dediler ama hiçbir faaliyet göremedik. İlla da evlerimizin mi yanması mı gerekiyor? Yani illa da ölüm olması mı gerekiyor?” dediler.

KINIYORUZ, LANET OLSUN DİYORUZ!

Çıkan yangın üzerine orman işletme ekiplerine haber verdiklerini ve ekiplerin kısa sürede müdahalede bulunduğunu belirten Özengilli Mahalle Muhtarı Hamza Çelik, “Orman İşletme ve Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Ekipleri tam zamanında ulaştılar. Zaten 1-2 dakika daha kalsaydı, yerden bir olacaktık” dedi. TEDAŞ’ı kınayan Muhtar Çelik, “Telefonla arayacağız, telefonu açmayacaklar. Böyle bir şey istemiyoruz, kınıyoruz, lanet olsun diyoruz” açıklamalarında bulundu. Mehmet BAYRAK

 

 

 

 

 

Bu haber 149 defa okunmuştur.

Etiketler:


YORUM YAZIN

Yapılan Yorumlar
DİĞER YAŞAM HABERLERİ
Kimsesiz çocuklara yararına kermes

Kimsesiz çocuklara yararına kermes

Anadolu Gençlik Derneği Antakya İlçe Temsilciliği ihtiyaç sahibi ve kimsesiz çocukların ihtiyaçlarının karşılanması adına kermes düzenledi.

DEVAMI +
İSKİ’den ZESKİ’ye Hibe

İSKİ’den ZESKİ’ye Hibe

Devletimizin Zeytindalı Harekât Bölgesinde yürüttüğü altyapı ve diğer hizmetleri daha sağlıklı yürütebilmesi amacıyla kurulan Zeytindalı Su ve Kanalizasyon İdaresi (ZESKİ)’ye araç ..

DEVAMI +
MAĞDUR AİLELER VAR

MAĞDUR AİLELER VAR

CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, vefat eden esnaf ve memurlar ailelerine ölüm aylığı bağlanması için gerekli olan 1800 gün (5 yıl) prim gün şartını 1080 güne (3 yıl) ind..

DEVAMI +
DEFNE BELEDİYESİ’NDEN ETİKET DENETİMİ

DEFNE BELEDİYESİ’NDEN ETİKET DENETİMİ

Defne Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri; ilçe genelindeki bakkal, süpermarket ve manavlarda etiket, tarife ve fiyat kontrolü denetimlerine rutin olarak devam ediyor. ..

DEVAMI +
HATAY’DA PATATESE YASAK GELDİ!

HATAY’DA PATATESE YASAK GELDİ!

25 ille beraber Hatay’da da patates üretimine yasak geldi.

DEVAMI +

"Cille Gecesi" yeniden yaşatıldı

Hatay'da unutulan geleneklerden "Cille Gecesi" yeniden yaşatıldı.

DEVAMI +