14-08-2018 14:19:00

ÖZENGİLLİ’DE YANGIN PANİĞİ!

ÖZENGİLLİ’DE YANGIN PANİĞİ!

Elektrik direğinden çıkan kıvılcım yangına neden oldu


Hatay’da elektrik direğinden çıktığı iddia edilen arazi yangını Orman İşletme ve Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Ekipleri tarafından kontrol altına alındı.

Hatay’ın Defne İlçesi Özengilli Mahallesinde elektrik direğinde oluşan kıvılcımlar nedeniyle çıktığı iddia edilen arazi yangını Orman İşletme ve Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Ekipleri tarafından hızlı müdahale sonucu söndürüldü. Kısa sürede geniş alana yayılan yangında 2 helikopter, 4 arazöz, 2 su tankı ve çok sayıda Büyükşehir Belediyesi itfaiye aracı müdahalede bulundu. Mahalle sakinleri çıkan yangını endişeli gözlerle izlerken, ekipler 30 dakikada yangını söndürerek soğutma işlemini başlattı.

VATANDAŞLARDAN TEDAŞ’A TEPKİ!

Meydana gelen yangının elektrik direğinden çıkan kıvılcımların neden olduğunu iddia eden mahalleli TEDAŞ’a tepki gösterdi. Açıklama yapan vatandaşlar, “Aslında TEDAŞ’a söylemişiz. 10 defa dilekçe bile yazdık, elektrik tel ve kabloları ile ilgili. Kendileri geldiler kontrol ettiler, tamam yapılacak dediler ama hiçbir faaliyet göremedik. İlla da evlerimizin mi yanması mı gerekiyor? Yani illa da ölüm olması mı gerekiyor?” dediler.

KINIYORUZ, LANET OLSUN DİYORUZ!

Çıkan yangın üzerine orman işletme ekiplerine haber verdiklerini ve ekiplerin kısa sürede müdahalede bulunduğunu belirten Özengilli Mahalle Muhtarı Hamza Çelik, “Orman İşletme ve Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Ekipleri tam zamanında ulaştılar. Zaten 1-2 dakika daha kalsaydı, yerden bir olacaktık” dedi. TEDAŞ’ı kınayan Muhtar Çelik, “Telefonla arayacağız, telefonu açmayacaklar. Böyle bir şey istemiyoruz, kınıyoruz, lanet olsun diyoruz” açıklamalarında bulundu. Mehmet BAYRAK

 

 

 

 

 

Bu haber 87 defa okunmuştur.

Etiketler:


YORUM YAZIN

Yapılan Yorumlar
DİĞER YAŞAM HABERLERİ
KAYNAŞMA YEMEĞİNDE BULUŞTULAR

KAYNAŞMA YEMEĞİNDE BULUŞTULAR

Hatay Dernekler Federasyonu’na bağlı Hatay Çocuklara Şefkat Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Harbiye Venedik Restaurantta, tanışma ve kaynaşma yemeğinde buluştular...

DEVAMI +
HATAY MUTFAĞI’NA GAZİANTEP’TE TAM NOT

HATAY MUTFAĞI’NA GAZİANTEP’TE TAM NOT

Hatay Büyükşehir Belediyesi, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından 20-22 Eylül tarihleri arasında düzenlenen ‘Uluslararası Gastronomi Festivali’ne katıldı.

DEVAMI +
GÖKMEYDAN’A İÇME SUYU HATTI DÖŞENDİ

GÖKMEYDAN’A İÇME SUYU HATTI DÖŞENDİ

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), içme suyu depolarından meskenlere kadar gelen içme suyunun kontrollü ve sağlıklı bir şekilde iletilme..

DEVAMI +
ASDEP ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

ASDEP ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

Aile Sosyal Destek Programı (ASDEP) saha çalışmaları devam ediyor.

DEVAMI +
Küçükbaş hayvanlara çarpmamak için kaza yaptı

Küçükbaş hayvanlara çarpmamak için kaza yaptı

Hatay'da tıbbı yük taşıyan kamyonet önüne çıkan küçükbaş hayvanlara çarpmamak için kaza yaptı.

DEVAMI +
KİMYECİ ÇİFTİ KURSİYERLERLE BULUŞTU

KİMYECİ ÇİFTİ KURSİYERLERLE BULUŞTU

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci ve eşi Nursel Kimyeci, Antakya Belediyesi Hanımlar Lokali’nde Hanımlara Spor Kursu kursiyerleri ile Tahtaköprü Piknik ve Mesire Alanı’nda ka..

DEVAMI +