17-05-2018 10:31:00

REYHANLI BELEDİYESİ ŞEHİTLERİMİZE SAHİP ÇIKIYOR

REYHANLI BELEDİYESİ ŞEHİTLERİMİZE SAHİP ÇIKIYOR

Reyhanlı Belediyesi, Suriye’nin Afrin bölgesinden PYD/PKK terör örgütlerince Reyhanlı’ya atılan roketlerin sonucunda hayatını kaybedip Şehit olan Fatma Avlar’ın ismini eğitim gördüğü Tayfur Sökmen Anadolu lisesinde ki parka vermişti.


“Okullar hayat bulsun” projesi kapsamında, Şehidinin anısını ölümsüzleştirmek için çalışmalarını sürdüren Reyhanlı Belediyesi, Fatma Avlar’ın Mozaik işlemeli fotoğraf büssü yaptırıp isminin verildiği parka nakşedildi. Tayfur Sökmen Anadolu lisesinin organize ettiği, Reyhanlı Belediyesinin katkı sağlaması ile düzenlenen tören saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından okul müdürü İsa Benli açılış konuşmasında Fatma Avları anlattı.

Daha sonra Fatma Avların anısına şiirin okunması, okulun müzik öğretmeni ve öğrencilerden oluşan koronun müzik dinletisinin ardından Şehidimizin mozaik işlemeli fotoğraf büssü kurdelesi kesildi.

Programa; Şehidimiz Fatma Avlar'ın babası Ahmet Avlar, Belediye Başkanımız Mimar Mehmet Çüter, Hatay Milletvekili aday adayı Hüseyin Şanverdi, Reyhanlı Ak parti İlçe Başkanı Mehmet Saruhan, Hatay İl Gençlik Kolları Başkanı Şaban Kurt, İlçe Jandarma Komutanı Vekili, Daire ve kurum amir ve müdürleri Belediye Başkan Yardımcıları ve öğrenci velileri katıldı. Program misafirlere yöresel yemeklerin ikramı ile sona erdi.

Bu haber 66 defa okunmuştur.

Etiketler:


YORUM YAZIN

Yapılan Yorumlar
DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
KURBANLIK SATIŞ BÖLGELERİ OLUŞTURULDU

KURBANLIK SATIŞ BÖLGELERİ OLUŞTURULDU

Vatandaşlarımızın huzurlu ve rahat bir bayram geçirmesini hedefleyen Hatay Büyükşehir Belediyesi(HBB) ekipleri, HBB Başkanı Lütfü Savaş’ın talimatları doğrultusunda çalışmalarına h..

DEVAMI +
Kamyon Şoförü Hortuma Kafa Tuttu

Kamyon Şoförü Hortuma Kafa Tuttu

Hatay’da bir kamyon şoförü oluşan hortumu gördüğü halde kamyonetini sürmeye devam etti.

DEVAMI +
İlçe Müftüler toplantısı Hassa’da yapıldı

İlçe Müftüler toplantısı Hassa’da yapıldı

2018 Yılı Ağustos ayı İlçe Müftüler toplantısı Hassa İlçesinde, Hatay İl Müftüsü Hamdi Kavillioğlu başkanlığında yapıldı.

DEVAMI +
Giresun ve İTSO  Arasında Kardeş Oda Protokolü İmzalandı

Giresun ve İTSO Arasında Kardeş Oda Protokolü İmzalandı

Giresun Ticaret ve Sanayi Odası ile İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası arasında Kardeş Oda protokolü imzalandı. Giresun Ticaret ve Sanayi Odası’nda gerçekleştirilen törene İskend..

DEVAMI +
SAMANDAĞ YOLLARI ESKİSİ GİBİ DEĞİL

SAMANDAĞ YOLLARI ESKİSİ GİBİ DEĞİL

Hatay Büyükşehir Belediyesi(HBB) kentin her ilçesinde yenilikçi anlayışıyla sürdürdüğü yol yapım, bakım ve onarım hizmetleriyle vatandaşların nitelikli ulaşım almasını sağlıyor...

DEVAMI +
FETÖ şüphelisi noterde yakalandı

FETÖ şüphelisi noterde yakalandı

Hatay'da gözaltına alınan ve örgütün sözde Ankara Kızılay bölge sorumlusu olduğu iddia edilen şüpheli tutuklandı

DEVAMI +