06-07-2018 14:17:00

SAADET HERKESİ KUCAKLADI

SAADET HERKESİ KUCAKLADI

Saadet Partisi, 24 Haziran seçim sonuçlarını değerlendirmek için istişare süreci başlattı.


Bu kapsamda Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mesut Doğan, Hatay, Kahramanmaraş, Kilis ve Gaziantep bölgesinde Saadet Partisi Milletvekili adayları, il başkanları il yönetimi ve seçim koordinasyon başkanlarıyla bir araya geldi.

Hatay’daki programa Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi Dr. Necmettin Çalışkan’ında katıldı.

Daha sonra Beyzade Fm’ konuk olan Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mesut Doğan yaptığı konuşmada, aldığımız oy ne olursa olsun her seçim sonrasında bütün teşkilat mensuplarımızla istişare edip eksiklerimiz varsa onların değerlendirmesini teşhisini ortaya koyuyoruz. Yapmış olduğumuz fikir alış veriliş soranında da önümüzdeki süreç için bir yol haritası çiziyoruz” dedi.

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mesut Doğan 24 Haziran seçimleriyle ilgili olarakta Saadet Partisi’nin bazı kazanımlarından bahsetti.

KAPSAMA ALANIMIZI GENİŞLETTİK

Doğan, “Biz Saadet partisi olarak günlük, seçimlik, kısa mesafeli çalışmalar yapan, bir parti değiliz. Bu Seçimde Saadet Partisi beklediği oyunu alamamış olsa da çok ciddi kazanımları da oldu. En önemli kazanımınızın Saadet Partisi olarak kapsama alanımızı genişlettik. Bundan önceki süreçlerde Türkiye’deki insanımızın yüzde 10’una dokunurken artık yüzde 90’nına dokunur hale geldik.

Saadet Partisinin işi esas şimdi başladı.  Seçim döneminde de hep şunu ifade etmiştim. Saadet Partisinin ödevi, görevi 24 Haziran’da sonra başlayacak. 24 Haziran’dan sonra biz bu ülkede yaşayan herkese ilkelerimizden zerre miktar taviz vermeden herkesi kucaklayabileceğimizi göstermek mecburiyetindeyiz. Kazanımımız ne? Türkiye’de İslam düşmanı ve Milli Görüş düşmanlarını kendine göre ciddi manada istediği konuma oturtmak isteyen güçler, Saadet Partisi’ni küçük ve marjinal bir parti haline gelmesini istiyorlardı. Biz bu seçimde buna engel olduk. Yani küçük bir fikir kulübü olarak görülmek istenen, kendi arasında “Erbakan Hocayı Sevenler Derneği” haline getirilmeye çalışan bir partinin marjinalleşmesini isteyenlere inat biz bütün dünyaya medeniyet projesi olan bir parti olduğumuzu tekrar ortaya koyduk.

Üçüncü olarak da biz, Saadet Partisi’nin duruşunu, bakış açısını ve söylemini de yeniden formatlamış olduk. Bu o kadar önemli ki, biz CHP’lilerin hoşuna gitsin diye bazı cümleler kullanmadık, ya da Ak Partilileri kızdırmak içinde cümleler kurmadık. İnancımızın bize emrettiği doğrultuda ilkelerimizden taviz vermeden hareket ettik ve prensiplerimizi tekrardan hatırlatmış olduk” diye konuştu.

Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi Dr. Necmettin Çalışkan da teşkilat mensuplarına gayretleri için teşekkür etti.

Bu haber 49 defa okunmuştur.

Etiketler:


YORUM YAZIN

Yapılan Yorumlar
DİĞER SİYASET HABERLERİ
79’UNCU YILIMIZ HATAY’IMIZA KUTLU OLSUN

79’UNCU YILIMIZ HATAY’IMIZA KUTLU OLSUN

Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz, Hatay’ın Anavatana katılışının 79. yılı dolayısıyla yazılı bir mesaj yayınladı.

DEVAMI +
Hatay ticaret ve nakliye sektörü ilgili istişarede bulundular

Hatay ticaret ve nakliye sektörü ilgili istişarede bulundular

AK Parti Hatay İl Başkanı İbrahim Güler ile AK Parti Hatay Milletvekilleri, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’ı ziyaret etti.

DEVAMI +
Yusuf Ceylan başkan oldu

Yusuf Ceylan başkan oldu

Defne Esnaf Kefalet Kredi Kooperatifi Başkanlığı’na Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Meclis Üyesi işadamı Yusuf Ceylan getirildi.

DEVAMI +
Serkan Topal : Hatay 5. teşvik bölgesine alınmalıdır

Serkan Topal : Hatay 5. teşvik bölgesine alınmalıdır

TÜİK tarafından açıklanan işsizlik rakamlarının gerçeği yansıtmadığını, özellikle bu oranların Hatay gibi sınır illerimizde iki katı olduğunu ifade eden CHP Hatay Milletvekili Serk..

DEVAMI +
Yayladağı Sınır Kapısı hemen açılmalı

Yayladağı Sınır Kapısı hemen açılmalı

CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur geçici olarak kapatıldığı söylendiği halde 5 yıldır kapalı tutulan Yayladağı Sınır Kapısı’nın bir an önce açılması istemini verdiği soru ö..

DEVAMI +
DEFNE BELEDİYESİ’NDEN ÖRNEK DAVRANIŞ

DEFNE BELEDİYESİ’NDEN ÖRNEK DAVRANIŞ

Defne Belediyesi, geçtiğimiz günlerde yaşanan kayıp vakasıyla ilgili örnek bir davranışa imza attı.

DEVAMI +