19-10-2018 13:10:00

Salep zamanı geldi

Salep zamanı geldi

Kış mevsimine sayılı günler kala serinleyen havalar ile birlikte Türkiye’nin kış içeceği olarak bir numaralı yerini koruyan salep kazanları kaynamaya başladı.


HARMANKAYA: SALEP İNSANLARA FAYDASI

Salep konusunda uzun  yıllardır Antakya Köprübaşında verdiği hizmetle marka olan Mehmet Harmanka'ya  sade ve bol malzemeli sunduğu salep çeşitleri ile şehrimizden   olduğu kadar  şehir dışından gelen vatandaşlarımızın akınına uğruyor.

Muhteşen lezzetinin yanında öksürük,bronşit ve bağışıklık sistemi başta olmak üzere bir çok faydası olan Salep,Kış soğuğunda koşturmacanız arasında iliklerinize kadar sizi ısıtacak bir lezzet  olarak kış mevsiminin vazgeçilmez içeceği olma konumunu koruyor.

Gece geç saatlere kadar Salep kazanlarının kaynadığını ve yıllardır aynı kalitede salep lezzetini müşterilerine sunduklarını ifade eden Mehmet Harmankaya yöresel kıyafetleri ve sempatik kişiliği ile vatandaşların ilgi odağı olmaya devam ediyor.

Salep'in faydalarını saymakla bitiremeyen Harmankaya yaptığı açıklamasında:" Kış mevsiminin favori içeceği salep bağırsak çalıştırmada, öksürük, bronşit ve bağışıklık sistemini güçlendirmede faydası vardır. Salep müsilaj özelliği sayesinde dokular üzerinde yumuşatıcı etki yapar ,dokunun üzerinde bir nevi geçici bir katman oluşturarak dokuyu korur ve rahatlık verir. Bu konuda öksürük konusunda oldukça etkili olduğu görülür. Mide rahatsızlıklarına da iyi gelen salep ,hazmı kolaylaştırarak midenin rahatlamasını sağlamaktadır. Bunun yanında üzerine eklediğimiz tarçın ile tüketildiğinde üst solunum yollarında oldukça etkilidir.Öksürük ve Bronşit tedavisinde destek olarak kullanılır.Kabızlığı önler.Zihni güçlendirir.Vücut sıcaklığını dengeler.İşte bu saymakla bitmeyen faydaları olan salebimizi içmek üzere herkesi Köprübaşındaki tezgahımıza bekliyoruz."dedi.

DOLARA İNAT  SALEP  ESKİ FİYAT              

Salep ustası Mehmet Harmankaya dolar kurundaki artış sonrası bir çok ürüne yansıyan zam oranlarına inat  eşsiz salep lezzetini geçen yılki fiyatlar ile satmaya devam ettiğinin altını çizerek "Dolara inat  salep  eski fiyat" sloganı ile yaptığı satışların vatandaşlardan da yoğun ilgi gördüğünü belirtti.

İzmir'den şehrimize gelen bir grup vatandaşımız Mehmet Harmankaya'nın kendilerine sunduğu sade ve Antep fıstığı, fındık, çikolata, hindistan cevizi ile kuş üzümlü salep lezzetini çok beğendiklerini ifade ederek Kış sezonunda başarı dileğinde bulundular.

Cuma ZEYBEK

Bu haber 41 defa okunmuştur.

Etiketler:


YORUM YAZIN

Yapılan Yorumlar
DİĞER YAŞAM HABERLERİ
HAŞERE İLE MÜCADELENİN YENİ ADRESİ PAYAS

HAŞERE İLE MÜCADELENİN YENİ ADRESİ PAYAS

Temiz ve sağlıklı kent yaratma arzusuyla tüm birimleriyle hizmet üreten Hatay Büyükşehir Belediyesi(HBB), bu konuda yürüttüğü çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. ..

DEVAMI +
SAĞLIKLI YAŞAM VE GELECEK İÇİN MÜCADELE EDİYORUZ

SAĞLIKLI YAŞAM VE GELECEK İÇİN MÜCADELE EDİYORUZ

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), Japonya Uluslararası İşbirliği Ajansı(JICA) ve İller Bankası heyeti, JICA’dan finanse edilerek yapıla..

DEVAMI +
Fuat Künefeci toprağa verildi

Fuat Künefeci toprağa verildi

Defne Belediye Başkan Yardımcısı Selahattin Künefeci’nin babası Fuat Künefeci Hakk'ın rahmetine kavuştu.

DEVAMI +
HIZINA YETİŞEN YOK!  LOKMA'DA ÇIĞIR AÇTI

HIZINA YETİŞEN YOK! LOKMA'DA ÇIĞIR AÇTI

Lokma Ustası Kenan Düzay: “İddialıyım Lokma Tatlısını benden hızlı yapacak birini tanımıyorum”

DEVAMI +
HATMEK EĞİTMENLERİNDEN ATATÜRK’Ü ANMA RESİM VE RÖLYEF SERGİSİ

HATMEK EĞİTMENLERİNDEN ATATÜRK’Ü ANMA RESİM VE RÖLYEF SERGİSİ

Hatay Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı bünyesinde faaliyet gösteren Hatay Mesleki Eğitim Kursları (HATMEK) kurslarında görev yapan resim kursu eğitmen..

DEVAMI +
Asi nehrindeki sümbüller temizlensin

Asi nehrindeki sümbüller temizlensin

Asi nehrini kaplayan su sümbüllerinin temizlenmesi isteniliyor.

DEVAMI +