21-03-2018 12:47:00

SAMANDAĞ BELEDİYE İŞÇİLERİ BİLGİLENDİRİLDİ

SAMANDAĞ BELEDİYE İŞÇİLERİ BİLGİLENDİRİLDİ

Samandağ Belediyesinde çalışan işçilerle toplu sözleşme ile ilgili bilgilendirildi. TİS bilgilendirme toplantısına Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir,Disk Genel iş Hatay Şube Başkanı Yusuf Berkyürek ,İşyeri temsilcileri ,Samandağ Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Yıldız katıldı.Toplu sözleşmeden doğan haklar ve toplu sözleşmenin içeriğiyle ilgili bilgi verildi.Taşerondan kalıcı işçi kadrosuna geçiş ile ilgili bilgi verildi.


Samandağ Belediyesi Hizmet Binasında ve  Destek Hizmetleri Müdürlüğü Ek binasında  yapılan toplantılarda Başkan Nehir , işçileri dinleyerek,bu sürecin işleyişi ,sağlıklı işlemesi ile ilgili belediyede ilgili birimlerin seferber edildiğini ifade etti. İşçilerin taşerondan kalıcı işçi kadrosuna geçişleri ve önümüzdeki süreçte de  alın teri döken,emek sarf eden emekçilerin her zamanki gibi yanlarında olacağını belirtti.

Dis genel iş Hatay Şube Başkanı Yusuf Berk yürek işçilerin toplu iş sözleşmesi ve kadroya geçiş süreçleri ile ilgili ayrıntılı bilgi verdi.Sendikanın  bu süreçlerin en iyi şekilde geçilmesi hususunda çalışmalarını sürdürdüğünü söyledi.

Bu haber 449 defa okunmuştur.

Etiketler:


YORUM YAZIN

Yapılan Yorumlar
DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
Diyanet heyeti Hatay’da

Diyanet heyeti Hatay’da

Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof Dr. Huriye Martı ve beraberindeki heyet İlimizdeki geçici barınma merkezleri ve sınır ötesine dair yapılan çalışmaları yerinde incelemek, Din..

DEVAMI +
ANA MUAYENE BACALARINDA YENİLEME SÜRÜYOR

ANA MUAYENE BACALARINDA YENİLEME SÜRÜYOR

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (HATSU), Kanalizasyon Daire Başkanlığı’na bağlı ekipler tarafından altyapının rahatlaması amacıyla çalışmalar..

DEVAMI +
SAĞANAK YAĞIŞ HAYATI OLUMSUZ ETKİLEDİ

SAĞANAK YAĞIŞ HAYATI OLUMSUZ ETKİLEDİ

Hatay’da dün sabah saatlerinden itibaren etkili olan sağanak yağış hayatı olumsuz etkiledi.

DEVAMI +
HORTUM PANİĞİ!

HORTUM PANİĞİ!

İnsanlar denizi değil hortumu izlemek için sahile geldi.

DEVAMI +
Güzelyurt’tan Güzel’e tebrik ziyareti

Güzelyurt’tan Güzel’e tebrik ziyareti

31 Mart seçimlerinde Defne Belediye Başkanı seçilen İbrahim Güzel’i, Dt. Mehmet Güzelyurt ve ekibi tebrik ziyaretinde bulundu.

DEVAMI +
resim yok

ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULDU

Antakya Rotary Kulübünce düzenlenen “Şuppiluliuma Kompozisyon Yarışması’nda dereceye girenlere ödülleri törenle verildi.

DEVAMI +