15-04-2019 09:56:00

Sektör temsilcileri ile görüşmeler yapıldı

Sektör temsilcileri ile görüşmeler yapıldı

Filtre Sektörü Değer Zinciri Analizi çalışmaları kapsamında Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’ndan Maide Yolcu ve çalışma grubunda yer alan diğer Ajans yetkilileri ile Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA) ev sahipliğinde değerlendirme toplantıları, firma ziyareti ve sektör temsilcileri ile görüşmeler gerçekleştirildi.


Çalışma kapsamında Hatay ilinde bir araya gelen çalışma grubu üyeleri ilk olarak Ferra Filtre Genel Koordinatörü Can Teymur ile bir araya geldi. Teymur tarafından çalışma ekibine sektörün yapısı hakkında bilgi verildi.

Çalışma ekibi, Filtre Değer Zinciri Analizi çalışması sektör temsilcisi ve İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi Selma Yılmaz koordinasyonunda sektörün önemli firmalarından Şampiyon Filtre fabrikasını ziyaret ettiler.

Ziyaret sırasında çalışma grubu üyelerine Şampiyon Filtre İmalat ve Ar-Ge Müdürü Şahin Çiçek ile Muhasebe Müdürü Hilmi Mulla eşlik etti.

Çalışmanın son gününde çalışmalara DOĞAKA toplantı salonunda devam edildi. Çalışma takvimi, sektörel kapsam, ürün gamı, anket tasarımı ve uygulanacak analizler konusunda çalışmalar yapıldı ve fikir birliği sağlandı .

Önümüzdeki dönemde Filtre Sektörü Değer Zinciri Analizi çalışmalarına devam edilecek. Bu kapsamda firma anket çalışmaları gerçekleştirilecek ve sektörün yapısı detaylı analizlerle inceleneceği kaydedildi.

Cuma ZEYBEK

Bu haber 38 defa okunmuştur.

Etiketler:


YORUM YAZIN

Yapılan Yorumlar
DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
Diyanet heyeti Hatay’da

Diyanet heyeti Hatay’da

Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof Dr. Huriye Martı ve beraberindeki heyet İlimizdeki geçici barınma merkezleri ve sınır ötesine dair yapılan çalışmaları yerinde incelemek, Din..

DEVAMI +
ANA MUAYENE BACALARINDA YENİLEME SÜRÜYOR

ANA MUAYENE BACALARINDA YENİLEME SÜRÜYOR

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (HATSU), Kanalizasyon Daire Başkanlığı’na bağlı ekipler tarafından altyapının rahatlaması amacıyla çalışmalar..

DEVAMI +
SAĞANAK YAĞIŞ HAYATI OLUMSUZ ETKİLEDİ

SAĞANAK YAĞIŞ HAYATI OLUMSUZ ETKİLEDİ

Hatay’da dün sabah saatlerinden itibaren etkili olan sağanak yağış hayatı olumsuz etkiledi.

DEVAMI +
HORTUM PANİĞİ!

HORTUM PANİĞİ!

İnsanlar denizi değil hortumu izlemek için sahile geldi.

DEVAMI +
Güzelyurt’tan Güzel’e tebrik ziyareti

Güzelyurt’tan Güzel’e tebrik ziyareti

31 Mart seçimlerinde Defne Belediye Başkanı seçilen İbrahim Güzel’i, Dt. Mehmet Güzelyurt ve ekibi tebrik ziyaretinde bulundu.

DEVAMI +
resim yok

ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULDU

Antakya Rotary Kulübünce düzenlenen “Şuppiluliuma Kompozisyon Yarışması’nda dereceye girenlere ödülleri törenle verildi.

DEVAMI +