24-05-2018 13:44:00

Sezonun ilk buğday hasadı yapıldı

Sezonun ilk buğday hasadı yapıldı

Sezonun ilk Hasadı Hatay ilimizde gerçekleştirildi.


Konuyla ilgili olarak bilgi veren Hatay Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Mehmet Andiç, "Hatay’daki iklim şartlarının üretim sezonunda olumlu gitmesi, verimi de olumlu yönde etkilemiş olup, üretim miktarında geçen yıla göre ciddi bir üretim artışı beklenmektedir. Hasatla birlikte tarım ve tarıma dayalı sektörler hareketlenme yaşayacaktır ve bu durum da bölgemiz ekonomisine olumlu yansıyacaktır. Hatay’da ilk buğday hasadının yapıldığı bu günlerde, yeni hasat sezonunun üreticilerimize hayırlı, bereketli ve bol kazançlı olmasını temenni ederim"

dedi.

İLK HASAT KIRIKHANI İLÇESİNDE YAPILDI

Bu arada ilk hasat Kırıkhan İlçesinde Kürtnasırı mevkiinde bulunan tarlalarda başlandı.

İlçe Müdürlüğü teknik elemanlarınca biçerdöver operatörlerine mutlaka yangın söndürücü ve ilkyardım çantası bulundurmalarını, kısa zamanda fazla alan biçmek için hız yapmamalarını, biçim yaptıkları İl Valiliklerince tespit edilerek ilan edilen dane kayıp oranlarının üstünde dane kayıplarına neden olmayacak şekilde biçim yapmaları konusunda uyarıda bulundular. Ayrıca anız yakmanın yasak olduğunu ve zararları konusunda çiftçilere bilgiler verildi.

Cuma ZEYBEK

Bu haber 113 defa okunmuştur.

Etiketler:


YORUM YAZIN

Yapılan Yorumlar
DİĞER EKONOMİ HABERLERİ
Mali Destek Programı sözleşmeleri imzalandı

Mali Destek Programı sözleşmeleri imzalandı

2018 Yılı Sürdürülebilir Üretimin Geliştirilmesi ve Yenilikçilik Mali Destek Programı (YENİ-4) kapsamında Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA) tarafından desteklenen projelerin sö..

DEVAMI +
DOĞAKA ile proje uygulama sözleşmesi imzalandı

DOĞAKA ile proje uygulama sözleşmesi imzalandı

2018 Yılı Turizm Altyapısının Geliştirilmesi Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında proje başvurusu başarılı bulunan Altınözü Belediyesi’nin “Altınözü Altın Zeytin C..

DEVAMI +
“ÜRETEN GÜÇLÜ TÜRKİYE YARATMALIYIZ”

“ÜRETEN GÜÇLÜ TÜRKİYE YARATMALIYIZ”

Hataylı Sanayici ve İş İnsanları Derneği (HASİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Alkan, Türk Lirası’nın değer kaybetmesi sonucunda aşırı artış gösteren döviz kurlarının piyasalar üz..

DEVAMI +
Vatandaşlar yeni ve konforlu araçlardan faydalanabilecek

Vatandaşlar yeni ve konforlu araçlardan faydalanabilecek

Hatay Büyükşehir Belediyesi, Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) Komisyonu aylık kurul toplantısı yapıldı.

DEVAMI +
BAŞARAMAYACAKLAR!

BAŞARAMAYACAKLAR!

Hatay Uluslararası Nakliyecileri ve RO-RO Yönetim Kurulu Başkanı ve AK Parti Hatay İl Başkanı İbrahim Güler ve yönetim kurulu üyeleri dolarını bozdur kampanyasına destek verme amac..

DEVAMI +