20-07-2018 16:10:00

Sırtımdaki yük yarıya indi, yüreğim soğudu

Sırtımdaki yük yarıya indi, yüreğim soğudu

Trabzon'un Maçka ilçesinde şehit düşen Astsubay Başçavuş Ferhat Gedik'in babası Ahmet Gedik: "PKK'lı teröristlerin öldürüldüğünü duyunca çok duygulandım, sanki sırtımdaki yük yarıya indi. Çok sevindim. Yüreğime biraz su serpilmiş oldu, yüreğim biraz soğudu" dedi


Trabzon'un Maçka ilçesi kırsalında, 11 Ağustos 2017'de bölücü terör örgütü mensuplarıyla sağlanan sıcak temas sırasında şehit düşen Astsubay Başçavuş Ferhat Gedik'in babası Ahmet Gedik, oğlunun katili PKK'lı teröristlerin öldürüldüğünü duyunca çok duygulandığını ifade ederek, "Sanki sırtımdaki yük yarıya indi. Çok sevindim yüreğime biraz su serpilmiş oldu, yüreğim biraz soğudu." dedi.

Baba Gedik, Trabzon'da teröristlere yönelik operasyonda oğlu ile Eren Bülbül'ü şehit eden PKK'lı teröristler "Cudi Zaza" kod adlı Mehmet Yakışır ile "Rodi" kod adlı Levent Dayan'ın öldürülmesiyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Oğlunun katillerinin öldürüldüğü haberini mezarlıkta Kur'an-ı Kerim okurken gelen telefon ile aldığını belirten Gedik, şöyle konuştu: "Telefonum çaldı ve eşim baktı. Trabzon'dan bir komutan, 'Gözünüz aydın, teröristleri, köpekleri imha ettik. Biri kaçtı ama Allah'ın izniyle inşallah onu da temizleyeceğiz' dedi. Teröristlerin öldürüldüğünü duyunca çok duygulandım, sanki sırtımdaki yük yarıya indi. Çok sevindim. Yüreğime biraz su serpilmiş oldu, yüreğim biraz soğudu. Devletimiz, memleketimiz bu memlekette bir tanesi kalmayıncaya kadar mücadele edecek buna inanıyorum. Askerimizin, devletimizin her zaman arkasındayız."

65 yaşında olduğunu ve görev verilirse seve seve askere gideceğini vurgulayan Gedik, teröristlerin kökünün kurutulmasını istediklerini dile getirdi.

Gedik, Cumhurbaşkanına, askerlere minnettar olduğunu söyleyerek, "Allah yokluklarını vermesin. Şu dünya güllük gülistanlık olsun. Yani yattığımız zaman huzurla uyuyalım huzurla kalkalım istiyorum. Bizim canımız yandı başkasının canı yanmasın. Büyük komutanımız, başkanımız inşallah bu işin üstesinden gelecek. Allah sağlık, sıhhat versin cümlesine." ifadelerini kullandı.

"KEŞKE BEN DE ORADA OLSAYDIM" 

Oğlunun katillerinin öldürüldüğünü duyunca çok sevindiğini belirten anne Hatice Gedik de, hemen eşiyle sevincini paylaştığını söyledi.

Devletin o teröristlerin peşini bırakmayacağını bildiğini aktaran Gedik, "Çok mutlu oldum, çok duygulandım. 'Keşke ben de orada olsaydım' dedim. Sağ olsunlar operasyon yapanların içinde oğlumun yetiştirdiği askerler, arkadaşları da var. Onun öcünü aldılar, kanını yerde bırakmadılar. Allah razı olsun onlardan." şeklinde konuştu.

PKK'nın sözde Karadeniz lideri "Cudi Zaza" kod adlı Mehmet Yakışır ile "Rodi" kod adlı Levent Dayan Gümüşhane-Giresun hattında güvenlik güçlerinin düzenlediği operasyonla 14 Temmuz'da etkisiz hale getirilmişti.

Teröristlerin, Trabzon'un Maçka ilçesinde Eren Bülbül ve Astsubay Başçavuş Ferhat Gedik ile Giresun'un Güce ilçesinde Uzman Çavuş Ali Cevizci'yi şehit ettikleri belirlenmişti.

Bu haber 66 defa okunmuştur.

Etiketler:


YORUM YAZIN

Yapılan Yorumlar
DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
KURBANLIK SATIŞ BÖLGELERİ OLUŞTURULDU

KURBANLIK SATIŞ BÖLGELERİ OLUŞTURULDU

Vatandaşlarımızın huzurlu ve rahat bir bayram geçirmesini hedefleyen Hatay Büyükşehir Belediyesi(HBB) ekipleri, HBB Başkanı Lütfü Savaş’ın talimatları doğrultusunda çalışmalarına h..

DEVAMI +
Kamyon Şoförü Hortuma Kafa Tuttu

Kamyon Şoförü Hortuma Kafa Tuttu

Hatay’da bir kamyon şoförü oluşan hortumu gördüğü halde kamyonetini sürmeye devam etti.

DEVAMI +
İlçe Müftüler toplantısı Hassa’da yapıldı

İlçe Müftüler toplantısı Hassa’da yapıldı

2018 Yılı Ağustos ayı İlçe Müftüler toplantısı Hassa İlçesinde, Hatay İl Müftüsü Hamdi Kavillioğlu başkanlığında yapıldı.

DEVAMI +
Giresun ve İTSO  Arasında Kardeş Oda Protokolü İmzalandı

Giresun ve İTSO Arasında Kardeş Oda Protokolü İmzalandı

Giresun Ticaret ve Sanayi Odası ile İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası arasında Kardeş Oda protokolü imzalandı. Giresun Ticaret ve Sanayi Odası’nda gerçekleştirilen törene İskend..

DEVAMI +
SAMANDAĞ YOLLARI ESKİSİ GİBİ DEĞİL

SAMANDAĞ YOLLARI ESKİSİ GİBİ DEĞİL

Hatay Büyükşehir Belediyesi(HBB) kentin her ilçesinde yenilikçi anlayışıyla sürdürdüğü yol yapım, bakım ve onarım hizmetleriyle vatandaşların nitelikli ulaşım almasını sağlıyor...

DEVAMI +
FETÖ şüphelisi noterde yakalandı

FETÖ şüphelisi noterde yakalandı

Hatay'da gözaltına alınan ve örgütün sözde Ankara Kızılay bölge sorumlusu olduğu iddia edilen şüpheli tutuklandı

DEVAMI +