20-07-2018 16:10:00

Sırtımdaki yük yarıya indi, yüreğim soğudu

Sırtımdaki yük yarıya indi, yüreğim soğudu

Trabzon'un Maçka ilçesinde şehit düşen Astsubay Başçavuş Ferhat Gedik'in babası Ahmet Gedik: "PKK'lı teröristlerin öldürüldüğünü duyunca çok duygulandım, sanki sırtımdaki yük yarıya indi. Çok sevindim. Yüreğime biraz su serpilmiş oldu, yüreğim biraz soğudu" dedi


Trabzon'un Maçka ilçesi kırsalında, 11 Ağustos 2017'de bölücü terör örgütü mensuplarıyla sağlanan sıcak temas sırasında şehit düşen Astsubay Başçavuş Ferhat Gedik'in babası Ahmet Gedik, oğlunun katili PKK'lı teröristlerin öldürüldüğünü duyunca çok duygulandığını ifade ederek, "Sanki sırtımdaki yük yarıya indi. Çok sevindim yüreğime biraz su serpilmiş oldu, yüreğim biraz soğudu." dedi.

Baba Gedik, Trabzon'da teröristlere yönelik operasyonda oğlu ile Eren Bülbül'ü şehit eden PKK'lı teröristler "Cudi Zaza" kod adlı Mehmet Yakışır ile "Rodi" kod adlı Levent Dayan'ın öldürülmesiyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Oğlunun katillerinin öldürüldüğü haberini mezarlıkta Kur'an-ı Kerim okurken gelen telefon ile aldığını belirten Gedik, şöyle konuştu: "Telefonum çaldı ve eşim baktı. Trabzon'dan bir komutan, 'Gözünüz aydın, teröristleri, köpekleri imha ettik. Biri kaçtı ama Allah'ın izniyle inşallah onu da temizleyeceğiz' dedi. Teröristlerin öldürüldüğünü duyunca çok duygulandım, sanki sırtımdaki yük yarıya indi. Çok sevindim. Yüreğime biraz su serpilmiş oldu, yüreğim biraz soğudu. Devletimiz, memleketimiz bu memlekette bir tanesi kalmayıncaya kadar mücadele edecek buna inanıyorum. Askerimizin, devletimizin her zaman arkasındayız."

65 yaşında olduğunu ve görev verilirse seve seve askere gideceğini vurgulayan Gedik, teröristlerin kökünün kurutulmasını istediklerini dile getirdi.

Gedik, Cumhurbaşkanına, askerlere minnettar olduğunu söyleyerek, "Allah yokluklarını vermesin. Şu dünya güllük gülistanlık olsun. Yani yattığımız zaman huzurla uyuyalım huzurla kalkalım istiyorum. Bizim canımız yandı başkasının canı yanmasın. Büyük komutanımız, başkanımız inşallah bu işin üstesinden gelecek. Allah sağlık, sıhhat versin cümlesine." ifadelerini kullandı.

"KEŞKE BEN DE ORADA OLSAYDIM" 

Oğlunun katillerinin öldürüldüğünü duyunca çok sevindiğini belirten anne Hatice Gedik de, hemen eşiyle sevincini paylaştığını söyledi.

Devletin o teröristlerin peşini bırakmayacağını bildiğini aktaran Gedik, "Çok mutlu oldum, çok duygulandım. 'Keşke ben de orada olsaydım' dedim. Sağ olsunlar operasyon yapanların içinde oğlumun yetiştirdiği askerler, arkadaşları da var. Onun öcünü aldılar, kanını yerde bırakmadılar. Allah razı olsun onlardan." şeklinde konuştu.

PKK'nın sözde Karadeniz lideri "Cudi Zaza" kod adlı Mehmet Yakışır ile "Rodi" kod adlı Levent Dayan Gümüşhane-Giresun hattında güvenlik güçlerinin düzenlediği operasyonla 14 Temmuz'da etkisiz hale getirilmişti.

Teröristlerin, Trabzon'un Maçka ilçesinde Eren Bülbül ve Astsubay Başçavuş Ferhat Gedik ile Giresun'un Güce ilçesinde Uzman Çavuş Ali Cevizci'yi şehit ettikleri belirlenmişti.

Bu haber 122 defa okunmuştur.

Etiketler:


YORUM YAZIN

Yapılan Yorumlar
DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
İSKENDERUN’DA YAĞMUR SORUNLARINA HIZLI MÜDAHALE

İSKENDERUN’DA YAĞMUR SORUNLARINA HIZLI MÜDAHALE

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), İskenderun’da yağmur yağışları ile Kanalizasyon Dairesi Başkanlığı’na bağlı ekipler tarafından yapıla..

DEVAMI +
Müdür Karahan öğrencileri ağırladı

Müdür Karahan öğrencileri ağırladı

Antakya Haydar Mursaloğlu İlkokulu öğrencileri, Hatay İl Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan’ı makamında ziyaret etti.

DEVAMI +
Onur ve başarı ödülleri sahiplerini buldu

Onur ve başarı ödülleri sahiplerini buldu

Ansam Kültür Derneği tarafından düzenlenen Orontes 3. Uluslararası Çağdaş Sanat Festivali’nin geleneksel hale getirdiği yılın onur ve başarı ödülleri sahiplerini buldu...

DEVAMI +
Vali Doğan’dan iade-i ziyaret

Vali Doğan’dan iade-i ziyaret

Hatay Valisi Rahmi Doğan, 39. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Alpaslan Kılınç’a iade-i ziyarette bulundu.

DEVAMI +
resim yok

AK Parti Antakya Belediye Başkanı Aday adayı Av. Ramazan Alpaslan projelerini aç..

AK Parti Antakya Belediye Başkanı Aday adayı Av. Ramazan Alpaslan, Belediye Başkan olması halinde yapacağı projelerin bir kısmını kamuoyuna açıkladı.

DEVAMI +
TIKANAN MAZGALLAR TEMİZLENDİ

TIKANAN MAZGALLAR TEMİZLENDİ

Antakya Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri yoğun yağışlar ve sel nedeniyle tıkanan ızgara ve mazgallarda temizlik çalışmaları gerçekleştirdi

DEVAMI +