20-07-2018 16:10:00

Sırtımdaki yük yarıya indi, yüreğim soğudu

Sırtımdaki yük yarıya indi, yüreğim soğudu

Trabzon'un Maçka ilçesinde şehit düşen Astsubay Başçavuş Ferhat Gedik'in babası Ahmet Gedik: "PKK'lı teröristlerin öldürüldüğünü duyunca çok duygulandım, sanki sırtımdaki yük yarıya indi. Çok sevindim. Yüreğime biraz su serpilmiş oldu, yüreğim biraz soğudu" dedi


Trabzon'un Maçka ilçesi kırsalında, 11 Ağustos 2017'de bölücü terör örgütü mensuplarıyla sağlanan sıcak temas sırasında şehit düşen Astsubay Başçavuş Ferhat Gedik'in babası Ahmet Gedik, oğlunun katili PKK'lı teröristlerin öldürüldüğünü duyunca çok duygulandığını ifade ederek, "Sanki sırtımdaki yük yarıya indi. Çok sevindim yüreğime biraz su serpilmiş oldu, yüreğim biraz soğudu." dedi.

Baba Gedik, Trabzon'da teröristlere yönelik operasyonda oğlu ile Eren Bülbül'ü şehit eden PKK'lı teröristler "Cudi Zaza" kod adlı Mehmet Yakışır ile "Rodi" kod adlı Levent Dayan'ın öldürülmesiyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Oğlunun katillerinin öldürüldüğü haberini mezarlıkta Kur'an-ı Kerim okurken gelen telefon ile aldığını belirten Gedik, şöyle konuştu: "Telefonum çaldı ve eşim baktı. Trabzon'dan bir komutan, 'Gözünüz aydın, teröristleri, köpekleri imha ettik. Biri kaçtı ama Allah'ın izniyle inşallah onu da temizleyeceğiz' dedi. Teröristlerin öldürüldüğünü duyunca çok duygulandım, sanki sırtımdaki yük yarıya indi. Çok sevindim. Yüreğime biraz su serpilmiş oldu, yüreğim biraz soğudu. Devletimiz, memleketimiz bu memlekette bir tanesi kalmayıncaya kadar mücadele edecek buna inanıyorum. Askerimizin, devletimizin her zaman arkasındayız."

65 yaşında olduğunu ve görev verilirse seve seve askere gideceğini vurgulayan Gedik, teröristlerin kökünün kurutulmasını istediklerini dile getirdi.

Gedik, Cumhurbaşkanına, askerlere minnettar olduğunu söyleyerek, "Allah yokluklarını vermesin. Şu dünya güllük gülistanlık olsun. Yani yattığımız zaman huzurla uyuyalım huzurla kalkalım istiyorum. Bizim canımız yandı başkasının canı yanmasın. Büyük komutanımız, başkanımız inşallah bu işin üstesinden gelecek. Allah sağlık, sıhhat versin cümlesine." ifadelerini kullandı.

"KEŞKE BEN DE ORADA OLSAYDIM" 

Oğlunun katillerinin öldürüldüğünü duyunca çok sevindiğini belirten anne Hatice Gedik de, hemen eşiyle sevincini paylaştığını söyledi.

Devletin o teröristlerin peşini bırakmayacağını bildiğini aktaran Gedik, "Çok mutlu oldum, çok duygulandım. 'Keşke ben de orada olsaydım' dedim. Sağ olsunlar operasyon yapanların içinde oğlumun yetiştirdiği askerler, arkadaşları da var. Onun öcünü aldılar, kanını yerde bırakmadılar. Allah razı olsun onlardan." şeklinde konuştu.

PKK'nın sözde Karadeniz lideri "Cudi Zaza" kod adlı Mehmet Yakışır ile "Rodi" kod adlı Levent Dayan Gümüşhane-Giresun hattında güvenlik güçlerinin düzenlediği operasyonla 14 Temmuz'da etkisiz hale getirilmişti.

Teröristlerin, Trabzon'un Maçka ilçesinde Eren Bülbül ve Astsubay Başçavuş Ferhat Gedik ile Giresun'un Güce ilçesinde Uzman Çavuş Ali Cevizci'yi şehit ettikleri belirlenmişti.

Bu haber 92 defa okunmuştur.

Etiketler:


YORUM YAZIN

Yapılan Yorumlar
DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
105 SURİYELİ KAÇAK SINIRDA YAKALANDI!

105 SURİYELİ KAÇAK SINIRDA YAKALANDI!

Türkiye’ye yasa dışı yollarla girmeye çalışan 105 Suriyeli mülteci yakalandı

DEVAMI +
95 motosiklet trafikten men edildi

95 motosiklet trafikten men edildi

Bir haftalık trafik bilançosu açıklandı: 95 motosiklet trafikten men edildi

DEVAMI +
Afrin'e içme suyu desteği

Afrin'e içme suyu desteği

Hatay Yardımlaşma Derneği (HAYAD), Suriye'nin Afrin kentine bağlı AFAD koordinesindeki Deyr Ballut ve Muhammediye'deki çadır kentlerde yaşayan Suriyelilerin içme suyu ihtiyacını gi..

DEVAMI +
Kur’an Kursu öğrencilerinden Müftü Kavillioğlu’na ziyaret

Kur’an Kursu öğrencilerinden Müftü Kavillioğlu’na ziyaret

Antakya İlçesi Tomurcuk 4-6 Yaş Kur’an Kursu öğrenci ve öğreticileri Camiler ve Din Görevlileri Haftası münasebetiyle Hatay İl Müftüsü Hamdi Kavillioğlu’nu makamında ziyaret etti. ..

DEVAMI +
OTOMOBİL, TRAKTÖRE ÇARPTI!

OTOMOBİL, TRAKTÖRE ÇARPTI!

Otomobilin çarptığı traktörün dev tekeri yerinden çıktı.

DEVAMI +
3 MAHALLEDE ‘ASAYİŞ’ DENETİMİ

3 MAHALLEDE ‘ASAYİŞ’ DENETİMİ

Antakya’da Altınçay, Esentepe ve Çekmece Mahallelerinde polis ve bekçiler tarafından denetimler gerçekleşti.

DEVAMI +