16-11-2018 12:43:00

Süleyman Karanlık kitabını tanıttı

Süleyman Karanlık kitabını tanıttı

Defne ilçesi Sümerler Mahallesi’nde 31 yıl süreyle muhtarlık yapan emekli muhtar Süleyman Karanlık anılarını kitaplaştırdığı “Muhtarlık Anılarım” adlı kitabının tanıtımı gerçekleştirdi.


Hatay Tabipler Odası binasında gerçekleşen tanıtıma Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman, Türkiye Yazarlar Sendika Hatay İl Temsilcisi Mehmet Karasu, Defne Belediye Başkan aday adayı Nidal Özdemir ile vatandaşlar katıldı.

Tanıtımda konuşma yapan Sümerler Mahallesi eski Muhtarı Süleyman Karanlık, 31 yıllık görev süresi içinde, “Men talebe ve cedde vecede” şiarıyla büyük bir şevkle çalıştığını hizmet ettiğini söyledi ve şöyle devam etti:
“31 yıllık muhtarlığım süresince, Türkiye Cumhuriyeti kanunlarının verdiği yetkiye dayanarak işlerimi yaptım. Kanunlara aykırı hiçbir şeye imza atmadım. Her zaman memlekete en iyi bir şekilde hizmeti görev bildim. Mahallenin sorunlarının yanı sıra mahallemin şahsi sorunlarını çözmek, mağduriyetlerini gidermek, zenginden alıp fakire vermek hep öncelik verdiğim konular oldu.
Bütün bu hizmetleri layıkıyla yapmak için yeri geldi işimi, eşimi ve çocuklarımı ihmal ettim, ama insana hizmet ettiğimi düşünerek asla pişmanlık duymadım. Çünkü insanların en hayırlısının, insanlara faydalı olanın, amelleri güzel olanın olduğuna inanıyordum.
Gerektiğinde kendi imkanlarımla Ankara’ya giderek, Bakan, hatta dönemin Başbakanı ile hem mahallemiz hem de şehrimizle alakalı hususlarda görüşmeler yaptım. Memleketin yararına gördüğüm her şeyin gerçekleştirilmesi için gece gündüz demeden bütün gücümle çalıştım. Özellikle eğitim ve öğretim ile ilgili hususlar, önem verdiğim faaliyetlerin başında geliyordu. Çünkü yüce kitabımız Kur’an-1 Kerim’in ilk ayeti kerimesinde ‘İkra-Oku’ ifadesiyle okumanın ve öğrenmenin önemi tebliğ edilmiştir.
Bu vesileyle, muhtarlığa veda ettikten sonra yazmaya başladığım anılarımın ilk müsveddesini inceleyip ‘bunları mutlaka yayınlamalısın, memleketi ilgilendiren çok önemli bilgiler’ gibi sözlerle beni teşvik eden kadim dostum Mehmet Tekin başta olmak üzere, emeği, katkısı, desteği olan kişi ve kuruluşlara, ayrıca aile bireylerime teşekkür ederim.”

KARASU, KARANLIK’I TEBRİK EDİYORUM

Türkiye Yazarlar Sendika  (TYS) Hatay İl Temsilcisi Mehmet Karasu’da, Anılarını kitaplaştıran Süleyman Karanlık’ı tebrik ederek, sağlıklı ve uzun ömürler diledi.

SÜLEYMAN KARANLIK KİTAPLARINI İMZALADI

Konuşmalarının ardından Emekli Muhtar Süleyman Karanlık “Muhtarlık Anılarım” adlı kitaplarını sevenlerini imzaladı. Cuma ZEYBEK

Bu haber 231 defa okunmuştur.

Etiketler:


YORUM YAZIN

Yapılan Yorumlar
DİĞER Kültür Sanat HABERLERİ
ÜCRETSİZ RESİM KURSU YOĞUN İLGİ GÖRÜYOR

ÜCRETSİZ RESİM KURSU YOĞUN İLGİ GÖRÜYOR

Antakya Belediyesi sosyal belediyecilik çatısı altında kurduğu Gençlik Merkezinde ücretsiz kurslar devam ediyor.

DEVAMI +
Numan Kurtulmuş Arkeoloji Müzesini gezdi

Numan Kurtulmuş Arkeoloji Müzesini gezdi

Bir dizi program için Hatay’a gelen AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Arkeoloji Müzesini gezdi.

DEVAMI +
Medeniyetler Korosu Başkentlileri Büyüledi

Medeniyetler Korosu Başkentlileri Büyüledi

Antakya Medeniyetler Korosu Kadın İş Veren ve Sanayiciler Derneği tarafından organize edilen konserde bir kez daha Başkentlileri büyüledi.

DEVAMI +
Kardeşlik Korosu’ndan anlamlı müzik resitali

Kardeşlik Korosu’ndan anlamlı müzik resitali

Meslek Kurslarında müzik eğitimi alan Suriyeli ve Türk kursiyerlerden oluşan “Kardeşlik Korosu”, huzurevine ziyarette bulundu. Ziyarette yaşlılara müzik ziyafeti veren kursiyerler,..

DEVAMI +
Bora Duran hayranlarıyla buluştu

Bora Duran hayranlarıyla buluştu

Primemall Antakya AVM, Sevgililer Günü’ne özel Bora Duran’ı hayranları ile buluşturdu.

DEVAMI +
Küçük yazar kitabını tanıttı

Küçük yazar kitabını tanıttı

Hatay’da yaşayan 4. sınıf öğrencisi 10 yaşındaki Asil Eliçe Korkmaz, yaşıtlarının okuması için çıkardığı hikaye kitabının imza törenini gerçekleştirdi. Küçük yazarın imza törenine ..

DEVAMI +