16-11-2018 12:43:00

Süleyman Karanlık kitabını tanıttı

Süleyman Karanlık kitabını tanıttı

Defne ilçesi Sümerler Mahallesi’nde 31 yıl süreyle muhtarlık yapan emekli muhtar Süleyman Karanlık anılarını kitaplaştırdığı “Muhtarlık Anılarım” adlı kitabının tanıtımı gerçekleştirdi.


Hatay Tabipler Odası binasında gerçekleşen tanıtıma Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman, Türkiye Yazarlar Sendika Hatay İl Temsilcisi Mehmet Karasu, Defne Belediye Başkan aday adayı Nidal Özdemir ile vatandaşlar katıldı.

Tanıtımda konuşma yapan Sümerler Mahallesi eski Muhtarı Süleyman Karanlık, 31 yıllık görev süresi içinde, “Men talebe ve cedde vecede” şiarıyla büyük bir şevkle çalıştığını hizmet ettiğini söyledi ve şöyle devam etti:
“31 yıllık muhtarlığım süresince, Türkiye Cumhuriyeti kanunlarının verdiği yetkiye dayanarak işlerimi yaptım. Kanunlara aykırı hiçbir şeye imza atmadım. Her zaman memlekete en iyi bir şekilde hizmeti görev bildim. Mahallenin sorunlarının yanı sıra mahallemin şahsi sorunlarını çözmek, mağduriyetlerini gidermek, zenginden alıp fakire vermek hep öncelik verdiğim konular oldu.
Bütün bu hizmetleri layıkıyla yapmak için yeri geldi işimi, eşimi ve çocuklarımı ihmal ettim, ama insana hizmet ettiğimi düşünerek asla pişmanlık duymadım. Çünkü insanların en hayırlısının, insanlara faydalı olanın, amelleri güzel olanın olduğuna inanıyordum.
Gerektiğinde kendi imkanlarımla Ankara’ya giderek, Bakan, hatta dönemin Başbakanı ile hem mahallemiz hem de şehrimizle alakalı hususlarda görüşmeler yaptım. Memleketin yararına gördüğüm her şeyin gerçekleştirilmesi için gece gündüz demeden bütün gücümle çalıştım. Özellikle eğitim ve öğretim ile ilgili hususlar, önem verdiğim faaliyetlerin başında geliyordu. Çünkü yüce kitabımız Kur’an-1 Kerim’in ilk ayeti kerimesinde ‘İkra-Oku’ ifadesiyle okumanın ve öğrenmenin önemi tebliğ edilmiştir.
Bu vesileyle, muhtarlığa veda ettikten sonra yazmaya başladığım anılarımın ilk müsveddesini inceleyip ‘bunları mutlaka yayınlamalısın, memleketi ilgilendiren çok önemli bilgiler’ gibi sözlerle beni teşvik eden kadim dostum Mehmet Tekin başta olmak üzere, emeği, katkısı, desteği olan kişi ve kuruluşlara, ayrıca aile bireylerime teşekkür ederim.”

KARASU, KARANLIK’I TEBRİK EDİYORUM

Türkiye Yazarlar Sendika  (TYS) Hatay İl Temsilcisi Mehmet Karasu’da, Anılarını kitaplaştıran Süleyman Karanlık’ı tebrik ederek, sağlıklı ve uzun ömürler diledi.

SÜLEYMAN KARANLIK KİTAPLARINI İMZALADI

Konuşmalarının ardından Emekli Muhtar Süleyman Karanlık “Muhtarlık Anılarım” adlı kitaplarını sevenlerini imzaladı. Cuma ZEYBEK

Bu haber 180 defa okunmuştur.

Etiketler:


YORUM YAZIN

Yapılan Yorumlar
DİĞER Kültür Sanat HABERLERİ
Milano sirki yarın

Milano sirki yarın

Akılcı, heyecanlı üst düzey gösterisi olan Milano sirki yarın Antakya ya geliyor.

DEVAMI +
İlhami Günsel’den Rotaract’ta seminer

İlhami Günsel’den Rotaract’ta seminer

Antakya Rotaract Kulübü tarafından düzenlenen kulüp içi seminerinde bu toplantıdaki konuğu İlhami Günsel oldu.

DEVAMI +
Halil Sezai konseri Kalyon Cafe’de

Halil Sezai konseri Kalyon Cafe’de

Türkiye’nin son yıllardaki ses getiren ses sanatçılarından olan Halil Sezai, Kalyon Cafe’de sevenleriyle buluşacak. Büyük ilginin beklendiği konser 8 Aralık Cumartesi Günü saat 22...

DEVAMI +
Zamana meydan okuyan asırlık çarkçı

Zamana meydan okuyan asırlık çarkçı

Hatay'da bileyicilikle geçimini sağlayan 90 yaşındaki Mehmet Yılmaz, kendi yaptığı çarkıyla Hatay'ı karış karış geziyor

DEVAMI +
ŞENKÖY’DE BİLİMSEL PANEL GERÇEKLEŞTİRİLDİ

ŞENKÖY’DE BİLİMSEL PANEL GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Hatay Gönüllüleri Konseyi Derneği tarafından ve MKÜ Ziraat Fakültesi katkıları ile Yayladağı İlçesi’ne bağlı Şenköy Mahallesi’nde Keçi Yetiştiricilerine yönelik “Yayladağı Keçi Yet..

DEVAMI +
Hasan Ozansoy’un sergisi açıldı

Hasan Ozansoy’un sergisi açıldı

Hatayspor’un efsane futbolcu Hasan Ozansoy’un Sulu boya resim sergisi açıldı.

DEVAMI +