16-11-2018 12:43:00

Süleyman Karanlık kitabını tanıttı

Süleyman Karanlık kitabını tanıttı

Defne ilçesi Sümerler Mahallesi’nde 31 yıl süreyle muhtarlık yapan emekli muhtar Süleyman Karanlık anılarını kitaplaştırdığı “Muhtarlık Anılarım” adlı kitabının tanıtımı gerçekleştirdi.


Hatay Tabipler Odası binasında gerçekleşen tanıtıma Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman, Türkiye Yazarlar Sendika Hatay İl Temsilcisi Mehmet Karasu, Defne Belediye Başkan aday adayı Nidal Özdemir ile vatandaşlar katıldı.

Tanıtımda konuşma yapan Sümerler Mahallesi eski Muhtarı Süleyman Karanlık, 31 yıllık görev süresi içinde, “Men talebe ve cedde vecede” şiarıyla büyük bir şevkle çalıştığını hizmet ettiğini söyledi ve şöyle devam etti:
“31 yıllık muhtarlığım süresince, Türkiye Cumhuriyeti kanunlarının verdiği yetkiye dayanarak işlerimi yaptım. Kanunlara aykırı hiçbir şeye imza atmadım. Her zaman memlekete en iyi bir şekilde hizmeti görev bildim. Mahallenin sorunlarının yanı sıra mahallemin şahsi sorunlarını çözmek, mağduriyetlerini gidermek, zenginden alıp fakire vermek hep öncelik verdiğim konular oldu.
Bütün bu hizmetleri layıkıyla yapmak için yeri geldi işimi, eşimi ve çocuklarımı ihmal ettim, ama insana hizmet ettiğimi düşünerek asla pişmanlık duymadım. Çünkü insanların en hayırlısının, insanlara faydalı olanın, amelleri güzel olanın olduğuna inanıyordum.
Gerektiğinde kendi imkanlarımla Ankara’ya giderek, Bakan, hatta dönemin Başbakanı ile hem mahallemiz hem de şehrimizle alakalı hususlarda görüşmeler yaptım. Memleketin yararına gördüğüm her şeyin gerçekleştirilmesi için gece gündüz demeden bütün gücümle çalıştım. Özellikle eğitim ve öğretim ile ilgili hususlar, önem verdiğim faaliyetlerin başında geliyordu. Çünkü yüce kitabımız Kur’an-1 Kerim’in ilk ayeti kerimesinde ‘İkra-Oku’ ifadesiyle okumanın ve öğrenmenin önemi tebliğ edilmiştir.
Bu vesileyle, muhtarlığa veda ettikten sonra yazmaya başladığım anılarımın ilk müsveddesini inceleyip ‘bunları mutlaka yayınlamalısın, memleketi ilgilendiren çok önemli bilgiler’ gibi sözlerle beni teşvik eden kadim dostum Mehmet Tekin başta olmak üzere, emeği, katkısı, desteği olan kişi ve kuruluşlara, ayrıca aile bireylerime teşekkür ederim.”

KARASU, KARANLIK’I TEBRİK EDİYORUM

Türkiye Yazarlar Sendika  (TYS) Hatay İl Temsilcisi Mehmet Karasu’da, Anılarını kitaplaştıran Süleyman Karanlık’ı tebrik ederek, sağlıklı ve uzun ömürler diledi.

SÜLEYMAN KARANLIK KİTAPLARINI İMZALADI

Konuşmalarının ardından Emekli Muhtar Süleyman Karanlık “Muhtarlık Anılarım” adlı kitaplarını sevenlerini imzaladı. Cuma ZEYBEK

Bu haber 322 defa okunmuştur.

Etiketler:


YORUM YAZIN

Yapılan Yorumlar
DİĞER Kültür Sanat HABERLERİ
Alkışlar Hatay Büyükşehir Halk oyunları ekibine

Alkışlar Hatay Büyükşehir Halk oyunları ekibine

Hatay Büyükşehir Belediyesi Halk Oyunları Ekibi, Türkiye Halkoyunları Federasyonu tarafından Kilis’te gerçekleştirilen Halk Oyunları Bölge Şampiyonası’ndan başarıyla döndü...

DEVAMI +
Hatay’da Kültür Varlıkları Koruma Kurulu kuruldu

Hatay’da Kültür Varlıkları Koruma Kurulu kuruldu

AK Parti Hatay Milletvekili Doç. Dr. Hüseyin Yayman Kültür ve Turizm Bakan Yardımcılığı döneminde Hatay’a kurulması için mücadele ettiği Hatay Kültür Varlıkları Koruma Kurulu’nun e..

DEVAMI +
Şairlerden Şiir Ziyafeti

Şairlerden Şiir Ziyafeti

4. Uluslararası Akdeniz Kentleri Kültür ve Sanat Buluşması kapsamında “Şiir her zaman” adlı şiir dinletisi düzenlendi.

DEVAMI +
HATAY GÜNLERİ’NDE RANTA SON!

HATAY GÜNLERİ’NDE RANTA SON!

Mega kent İstanbul, Başkent Ankara ve İzmir’de her yıl gerçekleştirilen Hatay Günleri’nde ortaya çıkan rant iddialarına son sözü Hatay Valisi Rahmi Doğan söyledi.

DEVAMI +
Jandarma ve çocuklar uçurtma şenliğinde buluştu

Jandarma ve çocuklar uçurtma şenliğinde buluştu

Hatay İl Jandarma Komutanlığı, çocuklar için uçurtma şenliği düzenledi.

DEVAMI +
UMUT HER YERDE!

UMUT HER YERDE!

8-12 Mayıs 2019 tarihlerinde aralarında İskenderun’un da bulunduğu Antalya, Mersin, Adana, Osmaniye, Antakya, Fethiye, Demre, Kaş, Tarsus ile birlikte beş il ve beş ilçede eş zaman..

DEVAMI +