11-07-2018 14:09:00

SURİYELİ MÜLTECİLERDEN ESNAFA SATIRLA SALDIRI

SURİYELİ MÜLTECİLERDEN ESNAFA SATIRLA SALDIRI

Hatay’da, Suriyeli mültecilerle bir esnaf arasında satırlı kavga çıktı.


Hatay’ın Antakya ilçesi Eski Otogar alanında bir esnafın işletmesine satırlarla saldırdıkları iddia edilen Suriyeli mülteciler, büyük paniğe yol açtı. O sıra oğlu ile beraber işletmelerinde oturduklarını ifade eden 57 yaşındaki Necati Cingöz, 4 Suriyeli mültecinin araçlarından inerek satırlarla dükkanlarına saldırdıklarını iddia etti. İşletmedeki ürünleri yağmaladıkları ve ortalığı savaş alanına çevirdikleri iddia edilen Suriyeliler, işletme sahibinin oğlu ile arbede yaşadı. Oluşan kargaşada satır darbesi alan 30 yaşındaki Sezgin Cingöz, çevredekiler tarafından hastaneye kaldırıldı. Sağlık durumunun iyi olduğu belirtilen Sezgin Cingöz, açıklama yapmaktan çekinirken baba Necati Cingöz yasal haklarını arayacaklarını savundu. Mağduriyetinin giderilmesini isteyen Necati Cingöz, "4 tane Suriyeli, eski otogar yolu arasından gelerek işyerime saldırdılar. Oğlumla bakışarak arabaya bindiler daha sonrada satırlarla gelerek dükkanıma saldırdılar. Mağduriyetim var. Mallarım yerle bir oldu. Başka devletten gelen Suriyeli bizim Türk vatandaşına saldıracak, insanlar oldular. Mağduriyetimin giderilmesini istiyorum. Biz burada Türk vatandaşıyız. Her konuda devletimize destek veriyoruz. Milletimiz için devletimiz için canımızı feda ederiz. Ama Suriyeliler gelip bize burada saldıramaz. Mağduriyetimizin giderilmesini istiyoruz” dedi. Mehmet BAYRAK

Bu haber 83 defa okunmuştur.

Etiketler:


YORUM YAZIN

Yapılan Yorumlar
DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
YAMAN: “İTFAİYECİLİK HAFTASI KUTLU OLSUN”

YAMAN: “İTFAİYECİLİK HAFTASI KUTLU OLSUN”

Defne Belediye Başkanı Dr.İbrahim Yaman, 25 Eylül-1 Ekim tarihleri arasında kutlanan “İtfaiyecilik Haftası” ile ilgili bir basın açıklaması yayınladı.

DEVAMI +
ZEHİRLİ ATIK YOK DENİYOR AMA…

ZEHİRLİ ATIK YOK DENİYOR AMA…

Samandağ’da telef olan balıkların ölüm nedeni belirsizliğini koruyor.

DEVAMI +
“Balık ölümlerinden dolayı endişeliyiz”

“Balık ölümlerinden dolayı endişeliyiz”

Asi Nehri'nin Akdeniz'le buluştuğu yer olan Meydanköy'de telef olan on binlerce balığın ardından Hatay Kent Konseyi, yaşanan balık ölümlerinin nedeni hakkında kamuoyunun bilgilendi..

DEVAMI +
HBB ZABITASI GÖREV BAŞINDA

HBB ZABITASI GÖREV BAŞINDA

Hatay Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı 3. Bölge Zabıta Şube Müdürlüğü ekipleri, kent düzeni ve estetiğinin sağlanması adına caddelerde rutin denetimlerini sürdürüyo..

DEVAMI +
BALIKLAR ŞOK NEDENİYLE ÖLDÜ!

BALIKLAR ŞOK NEDENİYLE ÖLDÜ!

Telef olan on binlerce balığın ardından inceleme başlatıldı.

DEVAMI +
Obüs ve tanklar İdlib sınırında

Obüs ve tanklar İdlib sınırında

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından askeri birliklere takviye olarak gönderilen komandolar ile zırhlı personel taşıyıcı (ZPT), obüs ve tanklar, Hatay'ın Reyhanlı ilçesine ulaş..

DEVAMI +