11-07-2018 14:09:00

SURİYELİ MÜLTECİLERDEN ESNAFA SATIRLA SALDIRI

SURİYELİ MÜLTECİLERDEN ESNAFA SATIRLA SALDIRI

Hatay’da, Suriyeli mültecilerle bir esnaf arasında satırlı kavga çıktı.


Hatay’ın Antakya ilçesi Eski Otogar alanında bir esnafın işletmesine satırlarla saldırdıkları iddia edilen Suriyeli mülteciler, büyük paniğe yol açtı. O sıra oğlu ile beraber işletmelerinde oturduklarını ifade eden 57 yaşındaki Necati Cingöz, 4 Suriyeli mültecinin araçlarından inerek satırlarla dükkanlarına saldırdıklarını iddia etti. İşletmedeki ürünleri yağmaladıkları ve ortalığı savaş alanına çevirdikleri iddia edilen Suriyeliler, işletme sahibinin oğlu ile arbede yaşadı. Oluşan kargaşada satır darbesi alan 30 yaşındaki Sezgin Cingöz, çevredekiler tarafından hastaneye kaldırıldı. Sağlık durumunun iyi olduğu belirtilen Sezgin Cingöz, açıklama yapmaktan çekinirken baba Necati Cingöz yasal haklarını arayacaklarını savundu. Mağduriyetinin giderilmesini isteyen Necati Cingöz, "4 tane Suriyeli, eski otogar yolu arasından gelerek işyerime saldırdılar. Oğlumla bakışarak arabaya bindiler daha sonrada satırlarla gelerek dükkanıma saldırdılar. Mağduriyetim var. Mallarım yerle bir oldu. Başka devletten gelen Suriyeli bizim Türk vatandaşına saldıracak, insanlar oldular. Mağduriyetimin giderilmesini istiyorum. Biz burada Türk vatandaşıyız. Her konuda devletimize destek veriyoruz. Milletimiz için devletimiz için canımızı feda ederiz. Ama Suriyeliler gelip bize burada saldıramaz. Mağduriyetimizin giderilmesini istiyoruz” dedi. Mehmet BAYRAK

Bu haber 185 defa okunmuştur.

Etiketler:


YORUM YAZIN

Yapılan Yorumlar
DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
Diyanet heyeti Hatay’da

Diyanet heyeti Hatay’da

Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof Dr. Huriye Martı ve beraberindeki heyet İlimizdeki geçici barınma merkezleri ve sınır ötesine dair yapılan çalışmaları yerinde incelemek, Din..

DEVAMI +
ANA MUAYENE BACALARINDA YENİLEME SÜRÜYOR

ANA MUAYENE BACALARINDA YENİLEME SÜRÜYOR

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (HATSU), Kanalizasyon Daire Başkanlığı’na bağlı ekipler tarafından altyapının rahatlaması amacıyla çalışmalar..

DEVAMI +
SAĞANAK YAĞIŞ HAYATI OLUMSUZ ETKİLEDİ

SAĞANAK YAĞIŞ HAYATI OLUMSUZ ETKİLEDİ

Hatay’da dün sabah saatlerinden itibaren etkili olan sağanak yağış hayatı olumsuz etkiledi.

DEVAMI +
HORTUM PANİĞİ!

HORTUM PANİĞİ!

İnsanlar denizi değil hortumu izlemek için sahile geldi.

DEVAMI +
Güzelyurt’tan Güzel’e tebrik ziyareti

Güzelyurt’tan Güzel’e tebrik ziyareti

31 Mart seçimlerinde Defne Belediye Başkanı seçilen İbrahim Güzel’i, Dt. Mehmet Güzelyurt ve ekibi tebrik ziyaretinde bulundu.

DEVAMI +
resim yok

ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULDU

Antakya Rotary Kulübünce düzenlenen “Şuppiluliuma Kompozisyon Yarışması’nda dereceye girenlere ödülleri törenle verildi.

DEVAMI +