11-07-2018 14:09:00

SURİYELİ MÜLTECİLERDEN ESNAFA SATIRLA SALDIRI

SURİYELİ MÜLTECİLERDEN ESNAFA SATIRLA SALDIRI

Hatay’da, Suriyeli mültecilerle bir esnaf arasında satırlı kavga çıktı.


Hatay’ın Antakya ilçesi Eski Otogar alanında bir esnafın işletmesine satırlarla saldırdıkları iddia edilen Suriyeli mülteciler, büyük paniğe yol açtı. O sıra oğlu ile beraber işletmelerinde oturduklarını ifade eden 57 yaşındaki Necati Cingöz, 4 Suriyeli mültecinin araçlarından inerek satırlarla dükkanlarına saldırdıklarını iddia etti. İşletmedeki ürünleri yağmaladıkları ve ortalığı savaş alanına çevirdikleri iddia edilen Suriyeliler, işletme sahibinin oğlu ile arbede yaşadı. Oluşan kargaşada satır darbesi alan 30 yaşındaki Sezgin Cingöz, çevredekiler tarafından hastaneye kaldırıldı. Sağlık durumunun iyi olduğu belirtilen Sezgin Cingöz, açıklama yapmaktan çekinirken baba Necati Cingöz yasal haklarını arayacaklarını savundu. Mağduriyetinin giderilmesini isteyen Necati Cingöz, "4 tane Suriyeli, eski otogar yolu arasından gelerek işyerime saldırdılar. Oğlumla bakışarak arabaya bindiler daha sonrada satırlarla gelerek dükkanıma saldırdılar. Mağduriyetim var. Mallarım yerle bir oldu. Başka devletten gelen Suriyeli bizim Türk vatandaşına saldıracak, insanlar oldular. Mağduriyetimin giderilmesini istiyorum. Biz burada Türk vatandaşıyız. Her konuda devletimize destek veriyoruz. Milletimiz için devletimiz için canımızı feda ederiz. Ama Suriyeliler gelip bize burada saldıramaz. Mağduriyetimizin giderilmesini istiyoruz” dedi. Mehmet BAYRAK

Bu haber 39 defa okunmuştur.

Etiketler:


YORUM YAZIN

Yapılan Yorumlar
DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
Atatürk Caddesi’ne yeni proje

Atatürk Caddesi’ne yeni proje

Hatay Büyükşehir Belediyesi önümüzdeki ay Antakya Atatürk Caddesi’nin çift yön olması konusunda bir proje hazırladı.

DEVAMI +
HATAY 8’İNCİ ŞEHİR

HATAY 8’İNCİ ŞEHİR

İmar Barışı'nda Hatay başvuru sayısı 71 bin 738 HATAY 8’İNCİ ŞEHİR

DEVAMI +
PKK'YA AĞIR DARBE

PKK'YA AĞIR DARBE

Kırmızı Kategorideki Teröristler Amanoslarda ele geçirildi.

DEVAMI +
16 YABANCI UYRUKLU YAKALANDI

16 YABANCI UYRUKLU YAKALANDI

Hatay'ın Kırıkhan ilçesinde Suriye'den Türkiye'ye yasa dışı yollarla geçtiği tespit edilen 16 kişi yakalandı, bir şüpheli gözaltına alındı.

DEVAMI +
CHP’li Topal, Patates ve soğandaki vurgunu sordu

CHP’li Topal, Patates ve soğandaki vurgunu sordu

CHP Hatay Milletvekili Serkan Topal, “garip gurebanın sofrasının vazgeçilmez ürünü olan patates ve soğandaki vurgunu kimler yaptı? Üretici, mağdur, tüketici mağdur, peki o zaman ..

DEVAMI +
TÜM PLASTİK KAPAKLAR ENGELLİLER İÇİN TOPLANACAK

TÜM PLASTİK KAPAKLAR ENGELLİLER İÇİN TOPLANACAK

Antakya Belediyesi Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği ile işbirliği çerçevesinde çok anlamlı ve önemli bir projeye imza atmaya hazırlanıyor. Proje kapsamında Antakya Belediyesi an..

DEVAMI +