20-11-2018 07:58:00

Tarihi ve Dar Sokakların Temizliğinin Gizli Kahramanları ‘EMEKTAR EŞEKLER’

Tarihi ve Dar Sokakların Temizliğinin Gizli Kahramanları  ‘EMEKTAR EŞEKLER’

Hasan Köseli: “Araba ve triportörün girmediği yerlerde eşeklerle çalışıyoruz” dedi.


Antakya’da kentin tarihi ve dar sokaklarında çöp arabasının giremediği yerlerde çöpler eşekler aracılığıyla toplanıyor.

Antakya'da kentin doğu yakasındaki dar ve dik sokaklı 15 mahallesinde çöp toplama çalışmaları belediye işçileri ve 3 eşekle gerçekleştiriliyor. Antakya Belediyesi tarafından uzun yıllardır devam eden uygulamada çalıştırılan eşeklerin sağlık güvenceleri, ikramiyeleri ve doğum izinleri bulunuyor. Haftada bir gün istirahat için izin kullanan eşekler, motorlu araçların giremediği Antakya'nın tarihi dar sokaklarında biriken çöplerin toplanmasında kullanılıyor. 5 saatte 15 mahallenin dar sokaklarının çöplerini toplayan eşeklerin mesaisi her gün saat 21.00’da başlayıp saat 02.00’da sona eriyor. Antakya Belediyesi’nin bünyesinde çalıştırılan eşeklerin bakımları da temizlik elemanları tarafından yapılıyor.

“ARABA VE TRİPORTÖRÜN GİRMEDİĞİ YERLERDE EŞEKLERLE ÇALIŞIYORUZ”

23 yıldır eşeklerle çöp toplayan Antakya Belediyesi Temizlik Personellerinden Hasan Köseli, Antakya’nın dar sokaklarını eşekler yardımıyla temizlediklerini söyledi. Antakyalılara daha güzel hizmet vermek için çabaladıklarını ifade eden Köseli, “Antakya Belediyesi’nin bizlere verdiği merkeplerden (eşek) çöp taşıyoruz. Saat 21.00 ile 02.00 arasından vatandaşlarımıza temiz bir çevre için hizmet veriyor, Antakya’nın dar sokaklarını temizliyoruz. Arabanın girmediği, triportörün girmediği yerlerde eşeklerle güzelce bir temizlik yapıyoruz. Halkımıza daha güzel hizmet verebilme çabasındayız” dedi. Mehmet BAYRAK

Bu haber 106 defa okunmuştur.

Etiketler:


YORUM YAZIN

Yapılan Yorumlar
DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
ÇOCUK İSTİSMARCILARINA AFFI AKLINIZA DA, MECLİS’E DE GETİRMEYİN!

ÇOCUK İSTİSMARCILARINA AFFI AKLINIZA DA, MECLİS’E DE GETİRMEYİN!

Sağlık Emekçileri Sendikası’nda düzenlenen toplantıda,...

DEVAMI +
Havaalanı yolu tek yönlü trafiğe açıldı

Havaalanı yolu tek yönlü trafiğe açıldı

Hatay’da il genelinde etkili olan sağanak yağışların ardından sular altında kalan Hatay Havaalanı yolu, yapılan çalışmanın ardından tek yönlü olarak trafiğe açıldı. ..

DEVAMI +
AMANOSLARDA TERÖR OPERASYONU

AMANOSLARDA TERÖR OPERASYONU

Amanos Dağlarında gerçekleşen operasyon sonucu terör örgütüne ait 9 adet sığınak bulundu.

DEVAMI +
Marş dinamolarından uyuşturucu çıktı

Marş dinamolarından uyuşturucu çıktı

Hatay'da düzenlenen operasyonda marş dinamolarına yerleştirilerek kargolanan 103 kilo 190 gram captagon hap ele geçirildi. Olayla ilgili 8 kişi gözaltına alındı.

DEVAMI +
Ada değil Hatay Havaalanı

Ada değil Hatay Havaalanı

Hatay’da Amik Ovası’nı esir alan su baskını, havadan görüntülendi. Uçak içerisinde amatör kamera ve pilot kamerasından çekilen görüntüler görenleri hayrete düşürdü. ..

DEVAMI +
OVADA OLAĞANÜSTÜ ŞARTLAR SÜRÜYOR

OVADA OLAĞANÜSTÜ ŞARTLAR SÜRÜYOR

Antakya’ya bağlı Amik Ovası çevresinde yaşanan su istilası, Aşağıoba köylülerine ve Hatay Havaalanına zor anlar yaşatmaya devam ediyor.

DEVAMI +