16-04-2018 12:48:00

Turizm haftası başladı

Turizm haftası başladı

Turizm Haftası nedeniyle Hatay İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünce, Atatürk anıtında çelenk koyma töreni düzenlendi.


Cumhuriyet Alanı’ndaki çelenk koyma törenine Hatay İl Kültür ve Turizm Müdürü Hüsnü Işıkgör, Hatay Turizm Derneği Başkanı Sabahattin Nacioğlu, Kültür ve Turizm Müdürlüğü personeli katıldı.

İl Kültür ve Turizm Müdürü Hüsnü Işıkgör tarafından Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün büstüne çelenk konulup, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

IŞIKGÖR: MÜZELERİMİZİ ÇOĞALTMAYA BAŞLADIK

Törende konuşma yapan İl Kültür ve Turizm Müdürü Hüsnü Işıkgör, Her yıl 15-22 Nisan tarihleri arasında kutlanan “Turizm haftası”nı bu yıl da kutlamanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Işıkgör konuşmasını şu ifade ile sonlandırdı, “Turizm haftası 13 Nisan’da gerçekleştirdiğimiz, ‘Şimdi Hatay Zamanı’ sempozyumu başlatmıştık. Artık Hatay günü, çünkü alt yapısını yavaş yavaş geliştiren, turizmi hazır hale gelen bir Hatay var. Bu konuda neler yapıyoruz. Müzelerimizi çoğaltmaya başladık. Eski Arkeoloji Müzesini ihalesini gerçekleştirdik. 2019 yılı hizmete açacağız. Uzun çarşıyı yeniliyoruz. Turizme hazır hale getiriyoruz” dedi.

Cuma ZEYBEK

Bu haber 93 defa okunmuştur.

Etiketler:


YORUM YAZIN

Yapılan Yorumlar
DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
ZEHİRLİ ATIK YOK DENİYOR AMA…

ZEHİRLİ ATIK YOK DENİYOR AMA…

Samandağ’da telef olan balıkların ölüm nedeni belirsizliğini koruyor.

DEVAMI +
“Balık ölümlerinden dolayı endişeliyiz”

“Balık ölümlerinden dolayı endişeliyiz”

Asi Nehri'nin Akdeniz'le buluştuğu yer olan Meydanköy'de telef olan on binlerce balığın ardından Hatay Kent Konseyi, yaşanan balık ölümlerinin nedeni hakkında kamuoyunun bilgilendi..

DEVAMI +
HBB ZABITASI GÖREV BAŞINDA

HBB ZABITASI GÖREV BAŞINDA

Hatay Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı 3. Bölge Zabıta Şube Müdürlüğü ekipleri, kent düzeni ve estetiğinin sağlanması adına caddelerde rutin denetimlerini sürdürüyo..

DEVAMI +
BALIKLAR ŞOK NEDENİYLE ÖLDÜ!

BALIKLAR ŞOK NEDENİYLE ÖLDÜ!

Telef olan on binlerce balığın ardından inceleme başlatıldı.

DEVAMI +
Obüs ve tanklar İdlib sınırında

Obüs ve tanklar İdlib sınırında

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından askeri birliklere takviye olarak gönderilen komandolar ile zırhlı personel taşıyıcı (ZPT), obüs ve tanklar, Hatay'ın Reyhanlı ilçesine ulaş..

DEVAMI +
Kızlarının eğitimi için engelleri aşıyor

Kızlarının eğitimi için engelleri aşıyor

Küçük yaşta çocuk felci geçirerek yürüme yetisini kaybeden 45 yaşındaki İbrahim Biricik, engeline rağmen her gün akülü aracıyla 2 kızını okula götürüp getiriyor...

DEVAMI +