16-04-2018 12:48:00

Turizm haftası başladı

Turizm haftası başladı

Turizm Haftası nedeniyle Hatay İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünce, Atatürk anıtında çelenk koyma töreni düzenlendi.


Cumhuriyet Alanı’ndaki çelenk koyma törenine Hatay İl Kültür ve Turizm Müdürü Hüsnü Işıkgör, Hatay Turizm Derneği Başkanı Sabahattin Nacioğlu, Kültür ve Turizm Müdürlüğü personeli katıldı.

İl Kültür ve Turizm Müdürü Hüsnü Işıkgör tarafından Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün büstüne çelenk konulup, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

IŞIKGÖR: MÜZELERİMİZİ ÇOĞALTMAYA BAŞLADIK

Törende konuşma yapan İl Kültür ve Turizm Müdürü Hüsnü Işıkgör, Her yıl 15-22 Nisan tarihleri arasında kutlanan “Turizm haftası”nı bu yıl da kutlamanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Işıkgör konuşmasını şu ifade ile sonlandırdı, “Turizm haftası 13 Nisan’da gerçekleştirdiğimiz, ‘Şimdi Hatay Zamanı’ sempozyumu başlatmıştık. Artık Hatay günü, çünkü alt yapısını yavaş yavaş geliştiren, turizmi hazır hale gelen bir Hatay var. Bu konuda neler yapıyoruz. Müzelerimizi çoğaltmaya başladık. Eski Arkeoloji Müzesini ihalesini gerçekleştirdik. 2019 yılı hizmete açacağız. Uzun çarşıyı yeniliyoruz. Turizme hazır hale getiriyoruz” dedi.

Cuma ZEYBEK

Bu haber 128 defa okunmuştur.

Etiketler:


YORUM YAZIN

Yapılan Yorumlar
DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
Trafikte radarlı önlem uygulaması sürüyor

Trafikte radarlı önlem uygulaması sürüyor

Hatay'da, trafik kazalarını en aza indirmek amacıyla başlatılan "radarlı hız tespit cihazı" uygulaması devam ediyor.

DEVAMI +
Proje ve çalışmalara gereken desteği vereceğim

Proje ve çalışmalara gereken desteği vereceğim

Antakya Ayakkabıcılar Çarşısı Güzelleştirme Derneği Başkanı Ömer Gürbüz ve beraberindeki heyet Hatay Valisi Rahmi Doğan’a nezaket ziyaretinde bulundu.

DEVAMI +
Mesleğini yaşatmaya çalışıyor

Mesleğini yaşatmaya çalışıyor

Günümüzde yok olmaya yüz tutan mesleklerden biri olan "Kilim Dokumacılığı" üçüncü kuşak kilim ustası Abdullah Akar’ın ellerinde teknolojiye direniyor.

DEVAMI +
resim yok

Yayladağı, Reyhanlı ve Dörtyol’da elektrik yok

TEDAŞ’ın tesis ve bakım çalışması nedeniyle 14 Aralık Cuma günü (bugün) 3 ilçenin birçok mahallesinde elektrik kesintisi yapılacağını duyurdu.

DEVAMI +
EMEKÇİLERİMİZİN HER ZAMAN YANINDAYIZ

EMEKÇİLERİMİZİN HER ZAMAN YANINDAYIZ

Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir, narenciye üreticisi çiftçileri bahçelerinde ziyaret etti. Narenciye üreticilerinin sorunlarını dinleyerek talep ve önerilerini dinledi. ..

DEVAMI +
İSKENDERUN’DA SÜREKLİ ARIZA VEREN PASLI BORU YENİLENDİ

İSKENDERUN’DA SÜREKLİ ARIZA VEREN PASLI BORU YENİLENDİ

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), Hatay genelinde tespit edilen paslı ve asbestli boruların iptal edilerek yerine yenilerinin döşendiği..

DEVAMI +