03-09-2018 09:58:00

Turizmi canlandırma çalışmaları devam ediyor

Turizmi canlandırma çalışmaları devam ediyor

Hatay’da Özel Tekne Turizminin canlandırılmasını yönelik çalışmalar devam ediyor.


DOĞAKA, İskenderun Deniz Ticaret Odası ile birlikte Turizm Mastır Planında da yer alan Hatay’da özel tekne turizmi potansiyelinin değerlendirilmesi ve Hatay kıyılarında marina ve bakım merkezi yapımı ön fizibilitesi gerçekleştirilmesi için çalışmalara başlandı.

DOĞAKA Hatay Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Cenk Özbaykal, İMEAK Deniz Ticaret Odası İskenderun Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Özhan Akgünlü ve İMEAK Antalya Deniz Ticaret Odası Meclis Üyesi Hasan Kaçmaz tarafından geçekleştirilen ziyaretlerde mühendis ve uzmanlardan oluşan ekip de eşlik etti. Çalışma kapsamında ilk olarak kaymakamlar ve konuyla ilgili diğer yöneticilerle yapılan görüşmelerin yanı sıra İskenderun, Dörtyol, Payas, Arsuz, Konacık, Madenli ve Çevlik Balıkçı Barınaklarında incelemelerde bulunuldu. 

GÖRÜŞLER ALINDI
Gerçekleştirilen ikinci paydaş ziyareti programı kapsamında; Hatay Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Prof. Dr. Mehmet Maden, İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, Dörtyol Belediye Başkanı Yaşar Toksoy, Samandağ Kaymakamı Murat Kütük, Çevlik Sahil Güvenlik Komutanı Adil Özdemir, İskenderun Üniversitesi Barbaros Hayrettin Gemi İnşaatı ve Denizcilik Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Fikret Gökçe, Hatay Turizm Derneği Başkanı Sabahattin Nacioğlu, TURSAB Hatay Şubesi Başkan: Reşat Mursaloğlu ve İskenderun Turizm Derneği  Başkan Sabahattin Uygun’a çalışmalarla ilgili bilgilendirme yapılıp görüşleri alındı. Cuma ZEYBEK

 

Bu haber 226 defa okunmuştur.

Etiketler:


YORUM YAZIN

Yapılan Yorumlar
DİĞER EKONOMİ HABERLERİ
HATAY BASINI ÇIKIŞ ARIYOR

HATAY BASINI ÇIKIŞ ARIYOR

Hatay basını çıkış yolu arıyor.

DEVAMI +
FIRINCI BALA'DA HESAP PARAYLA ÖDENMİYOR

FIRINCI BALA'DA HESAP PARAYLA ÖDENMİYOR

Yanlış okumadınız bölgemizde su böreği denilince akla ilk gelen isim olan Fırıncı Bala Türkiye’de bir ilk olma özelliğindeki yeni kampanyası ile İnstagram’da ki takipçi sayısına gö..

DEVAMI +
Primemall’dan Sevgi dolu kampanya

Primemall’dan Sevgi dolu kampanya

Kentin ilk yaşam merkezi Primemall Antakya Alışveriş Merkezi, ziyaretçilerini sevgililer gününe özel sevgi dolu bir kampanya ile karşılıyor.

DEVAMI +
Zeytinyağı Üretim Elemanı Yetiştirme Kursu Düzenlenecek

Zeytinyağı Üretim Elemanı Yetiştirme Kursu Düzenlenecek

Akdeniz Bölgesindeki Zeytin üretiminin % 30'unu gerçekleştiren ve bu payla ilk sırada yer alan Hatay İlimiz; Türkiye’deki zeytin ağacı varlığı bakımından %10 luk bir paya sahiptir...

DEVAMI +
Fiyat denetimleri başladı

Fiyat denetimleri başladı

Hatay Ticaret İl Müdürlüğü ekipleri, sebze-meyve fiyatlarındaki aşırı fiyat artışlarının önüne geçebilmek amacıyla pazar ve marketleri denetledi.

DEVAMI +
Necmettin Çalışkan’a tebrik ziyareti

Necmettin Çalışkan’a tebrik ziyareti

Hatay Sanayici ve İş İnsanları Derneği (HASİAD) Başkanı Gökhan Alkan, Kemal Arslanoğlu ve Ahmet Arslanoğlu, Doç. Dr. Necmettin Çalışkan’ı ziyaret etti.

DEVAMI +