13-11-2018 14:58:00

Uluslararası düzeye ulaştık

Uluslararası düzeye ulaştık

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen Uluslararası Akdeniz Kentler Kültür ve Sanat Buluşması kapsamında bu yıl Hatay’da gerçekleşen organizasyonun kitap tanıtım ve imza günü gerçekleştirildi


Mimarlar Odası Hatay Şubesi binasında gerçekleşen kitap tanıtım ve imza gününü CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, Defne Belediye Başkanı İbrahim Yaman, ATSO Meclis Başkanı Sebahattin Eskiocak, kitapseverler ve yazar katıldı.

KARASU: BÜTÜN ÇABAMIZ, BÖLGEMİZDE SANAT YOLUYLA BARIŞ İÇİNDE, PAYLAŞIMCI BİR YAŞAM İÇİN ÇABA OLUŞTURMAK

 Etkinlikte konuşma yapan Antakya Aalen Kültür Sanat Derneği  ve Türkiye Yazarlar Sendikası Temsilcisi Başkanı Mehmet Karasu, İki yıl önce Mersin Tarsus ve Antakya’da eş zamanlı kültür sanat etkinlikleriyle ulusal düzeyde yola çıkmıştık. Geçen yıl, komsu ilimiz Adana aramıza katıldı. Ayrıca Bosna-Hersek Yunanistan ve Güney Kıbrıs’tan sanatçı dostlar da çağırımıza yanıt verince uluslararası düzeye ulaştık. Bu yıl Antakya Osmaniye, İskenderun’da ki sanatçı dostlar da ASO’ya katılma isteyince daha bir zenginleştik” dedi. Karasu, “Bütün çabamız, bölgemizde sanat yoluyla barış içinde, paylaşımcı bir yaşam için çaba oluşturmak. Bölge insanında sevgi, barış dostluk, dayanışma bağlarını güçlendirmek, onların düşünsel, duyusal ve estetik gelişimine hizmet ederek kent kültürüne katkı sağlamak. Gerçeklerden kopmadan, halkla sanat arasında düzeyli bir iletişim oluşturmak Genç sanatçılara kendilerini geliştirmek olanağı sunmak” dedi. Cuma ZEYBEK

Bu haber 112 defa okunmuştur.

Etiketler:


YORUM YAZIN

Yapılan Yorumlar
DİĞER Kültür Sanat HABERLERİ
ÜCRETSİZ RESİM KURSU YOĞUN İLGİ GÖRÜYOR

ÜCRETSİZ RESİM KURSU YOĞUN İLGİ GÖRÜYOR

Antakya Belediyesi sosyal belediyecilik çatısı altında kurduğu Gençlik Merkezinde ücretsiz kurslar devam ediyor.

DEVAMI +
Numan Kurtulmuş Arkeoloji Müzesini gezdi

Numan Kurtulmuş Arkeoloji Müzesini gezdi

Bir dizi program için Hatay’a gelen AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Arkeoloji Müzesini gezdi.

DEVAMI +
Medeniyetler Korosu Başkentlileri Büyüledi

Medeniyetler Korosu Başkentlileri Büyüledi

Antakya Medeniyetler Korosu Kadın İş Veren ve Sanayiciler Derneği tarafından organize edilen konserde bir kez daha Başkentlileri büyüledi.

DEVAMI +
Kardeşlik Korosu’ndan anlamlı müzik resitali

Kardeşlik Korosu’ndan anlamlı müzik resitali

Meslek Kurslarında müzik eğitimi alan Suriyeli ve Türk kursiyerlerden oluşan “Kardeşlik Korosu”, huzurevine ziyarette bulundu. Ziyarette yaşlılara müzik ziyafeti veren kursiyerler,..

DEVAMI +
Bora Duran hayranlarıyla buluştu

Bora Duran hayranlarıyla buluştu

Primemall Antakya AVM, Sevgililer Günü’ne özel Bora Duran’ı hayranları ile buluşturdu.

DEVAMI +
Küçük yazar kitabını tanıttı

Küçük yazar kitabını tanıttı

Hatay’da yaşayan 4. sınıf öğrencisi 10 yaşındaki Asil Eliçe Korkmaz, yaşıtlarının okuması için çıkardığı hikaye kitabının imza törenini gerçekleştirdi. Küçük yazarın imza törenine ..

DEVAMI +