11-01-2019 08:50:00

Üreten bir toplumuz

Üreten bir toplumuz

Yayladağı ilçesinde muhtarlar ile buluşma toplantısı Hatay Valisi Rahmi Doğan başkanlığında yapıldı.


Yayladağı Öğretmenevinde düzenlenen toplantıya Vali Yardımcısı Mahmut Hersanlıoğlu, Yayladağı İlçe Kaymakamı Ömer Faruk Yüce, Yayladağı Belediye Başkanı Mehmet Kalkan,  kurum il müdürleri ve muhtarları katıldı.

DOĞAN: SORUNLARI ÇÖZÜME KAVUŞTURMAK İÇİN BURADAYIZ
Toplantıda kısa bir açılış konuşması yapan Vali Doğan, “Hatay’daki görevime başladığım andan itibaren ilçe ziyaretleri yapıyorum. Bu ziyaretlerde hem ilçeyle ilgili bilgi alıp, hem de muhtarlarımızla buluşuyoruz. İlçelerimizdeki sorunları yerinde görüp, çözüm yolları araştırmak için bir araya geliyoruz. Sorunları çözüme kavuşturmak için bu toplantılara kamu kurum temsilcisi arkadaşlarla birlikte yapıyoruz” dedi.

Vali Doğan, “Yayladağı sınır ilçesi, özelikle 2011 yılında başlayana Suriye krizi ile birlikte yoğun göçe maruz kalmış. Bundan dolayı kendi içinde var olan sorunlarla birlikte bu sorunlarda birleşince birtakım sıkıntıların çıkması olağan. Yayladağı’nın karayolu ile ilgili hususunda gelirken gördüğüm ve geçen hafta Bakanımızla birlikte görüştüğümüz kadarıyla yolun altyapı çalışmaları bitmiş. Yolun %80’i tamamlanmış durumda. Yolda trafik güvenliği ile ilgili işaretleme sıkıntıları var. Bunları da tekrardan ilgili yetkili arkadaşlar gözden geçirecekler. 2019 yılında yolun tamamlanması elzem gözüküyor. Yayladağı ilçemizde eğitimle ilgili sorunlar var. Hatay ilimiz bazında eğitime büyük yatırım yaptık. 173 okul, 2245 derslik yapıyoruz. Yayladağı’nda sağlıkla ilgili sorun yok hastanemiz mevcut. Tarım ve sulamayla ilgili ürün çeşitlendirmesi yapılması tütünden, çileğe geçiş yapılmış olması önemli bir husus. Bu arada da dünya ekonomisiyle birlikte Türkiye ekonomisi de zorlu bir süreçten geçiyor. Kaynaklarımızı ve yatırımlarımızı yeniden değerlendiriyoruz. Aynı zamanda üreten bir toplumuz.” dedi
Toplantıya katılımlarından dolayı her bir muhtara ayrı ayrı teşekkür ettiğini kaydeden Vali Doğan, gerçekleştirilen buluşma toplantısının halkımıza, ilçemize hayırlı olması temennisinde bulundu ve sözü muhtarlara bıraktı.
Muhtarlara söz vererek gelen talep ve şikayetleri dinleyen Vali Doğan, ilgili kurum müdürlerine talimatları vererek bir sonraki buluşmaya kadar sorunların çözülmesini istedi.

DOĞAN, YAYLADAĞI GEÇİCİ BARINMA MERKEZİNİ ZİYARET ETTİ
Yayladağı ilçesindeki muhtarla buluşma toplantısının ardından 4300 Suriyeli misafirin kaldığı Yayladağı Geçici Barınma Merkezini ziyaret eden Vali Doğan, Suriyeli misafirlere devlet tarafından yapılan eğitim, sağlık, barınma ile ilgili sunulan hizmetleri yerinde inceledi.
Vali Doğan barınma merkezinde Yayladağı Kaymakamı Ömer Faruk Yüce’den brifing almasının ardından toplantıya katılan Suriyeli temsilcilerden beklenti ve isteklerini dinleyip bir süre sohbet etti.

Son olarak barınma merkezinde bulunan okulöncesi eğitim verilen, aynı zamanda kütüphane olarak da kullanılan merkezi gezerek öğrencilere hediyeler veren Vali Doğan, konteynırda kalan aileleri ziyaret etti.

Cuma ZEYBEK

 

Bu haber 94 defa okunmuştur.

Etiketler:


YORUM YAZIN

Yapılan Yorumlar
DİĞER YAŞAM HABERLERİ
Huzur içinde yaşıyorsak şehitlerimizin sayesindedir

Huzur içinde yaşıyorsak şehitlerimizin sayesindedir

Şehit Aileleri Sosyal Yardımlaşma, Dayanışma Antakya Şehitliğini Güzelleştirme, Yaşatma ve İnsan Hakları Derneği Başkanı Hamit Ölçer ve yönetim kurulu üyeleri Hatay Valisi Rahmi Do..

DEVAMI +
Hatay’ın lezzetlerini Dünyaya tanıtacak

Hatay’ın lezzetlerini Dünyaya tanıtacak

Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü (UNESCO) tarafından Gastronomi alanında ‘Yaratıcı Şehirler Ağı’na layık görülen Hatay mutfağı, 19-21 Ocak tarihleri arasında Çin ..

DEVAMI +
DEFNE EVLERİ’NİN SAYILARI ARTIYOR

DEFNE EVLERİ’NİN SAYILARI ARTIYOR

Defne Belediyesi tarafından ‘’Defne Evleri’’ projesi ile başlatılan, Akdeniz Mahallesi ile ilk startını veren Defne Evleri’nin sayısı gün geçtikçe artıyor.

DEVAMI +
Cesedin kimliği kolundaki dövme sayesinde teşhis edildi

Cesedin kimliği kolundaki dövme sayesinde teşhis edildi

Reyhanlı'da geçen hafta dere yatağında bulunan kadın cesedinin, ailesinin bir süredir kayıp olarak aradığı ve kolundaki kızının adının yazılı olduğu dövmeden teşhis edilen, 21 yaşı..

DEVAMI +
37. Baro Başkanları Toplantısı gerçekleştirildi

37. Baro Başkanları Toplantısı gerçekleştirildi

37. Baro Başkanları Toplantısı, Türkiye Barolar Birliği'nin ev sahipliğinde, TBB seçilmiş kurullarının ve aralarında Hatay Baro Başkanı Av. Ekrem Dönmez' inde olduğu 74 baro başkan..

DEVAMI +
Antakya Rotary Kulübü’ne 4 yeni üye

Antakya Rotary Kulübü’ne 4 yeni üye

Antakya Rotary Kulübüne 4 yeni üye katıldı. Yeni üyeler için düzenlenen törende üyelerin rozetleri takıldı.

DEVAMI +