13-03-2019 07:18:00

Vali Doğan Kumlu’da Muhtarlarla Buluştu

Vali Doğan Kumlu’da Muhtarlarla Buluştu

Muhtarlarla Buluşma Toplantısı, Hatay Valisi Rahmi Doğan başkanlığında Kumlu ilçesinde gerçekleştirildi.


Kumlu 15 Temmuz Şehitleri Ortaokulu konferans salonunda gerçekleşen buluşma toplantısı, Kumlu Kaymakamı Ercan Kayabaşı’nın ilçe ile ilgili yaptığı bilgilendirme sunumu ile başladı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Vali Doğan,  “Bu toplantılar sizlerle tanışmama vesile olduğu için benim için çok kıymetli. Göreve başladığım günden beri her fırsatta kamu kurum müdürlerimiz ile muhtarlarımızı bir araya getirip ilçemizin sorunlarını dinleyerek, çözüm önerilerini birlikte değerlendiriyoruz. Böylelikle ilçelerimizi daha yakından tanıma fırsatı bulup, sorunları yerinde görüp çözüme kavuşturmaya çalışıyoruz. Cilvegözü'nün ardından Hatay'a açılan ikinci kapı olan Zeytin Dalı Gümrük Kapısı başta Afrin olmak üzere terörden arındırılan bölgelere insani yardımların daha kolay ulaştırılması ve altyapı çalışmalarının daha hızlı ilerlemesi açısından stratejik öneme sahip. Kapımızın ilçemizdeki istihdama etkisi olumlu olacaktır. “ dedi
Konuşmaların ardından muhtarlar söz alarak mahallelerinin ihtiyaçlarını ve taleplerini Vali Doğan’a ilettiler. Vatandaşların kendisine ilettiği sorun ve talepleri dinleyen Vali Doğan, kısa sürede halledilebilecek sorunların çözümüne ilişkin ilgili kurum İl müdürlerine talimatlar verdi.
Vali Doğan toplantı sonunda yaptığı değerlendirmede, ” Bütün kamu kurum temsilcilerimiz burada. Bize iletilmiş olduğunuz talepleri devletin imkanları ve mevzuat çerçevesinde değerlendirerek sonuçlarından sizleri bilgilendireceğiz.” dedi
Toplantıya Hatay Valisi Rahmi Doğan’ın yanı sıra Vali Yardımcısı Mahmut Hersanlıoğlu, Kumlu Kaymakamı Ercan Kayabaşı, Kumlu Belediye Başkan Vekili Hüseyin Tatar, kurum il müdürleri, ilgili kuruluşların üst düzey yetkilileri ve muhtarlar katıldı.
Toplantı sonunda Vali Doğan, muhtarlarla buluşmanın gerçekleştiği  okulda sınıfları gezerek eğitim gören öğrencilerle sohbet etti.

Haber Merkezi

Bu haber 275 defa okunmuştur.

Etiketler:


YORUM YAZIN

Yapılan Yorumlar
DİĞER YAŞAM HABERLERİ
YENİ SANAYİ SİTESİ’NDE TOPLU TEMİZLİK ÇALIŞMALARI

YENİ SANAYİ SİTESİ’NDE TOPLU TEMİZLİK ÇALIŞMALARI

Antakya Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, Yeni Sanayi Sitesi’nde toplu temizlik çalışması gerçekleştirdi.

DEVAMI +
8 ilçede elektrik yok!

8 ilçede elektrik yok!

TEDAŞ’ın tesis ve bakım çalışması nedeniyle 22 Mayıs Çarşamba günü (bugün) 8 ilçenin birçok mahallesinde elektrik kesintisi yapılacağını duyurdu.

DEVAMI +
SAMANDAĞ'DA NEFESLERİ KESEN YARIŞ!

SAMANDAĞ'DA NEFESLERİ KESEN YARIŞ!

Samandağ Havacılık ve Gençlik Spor Kulübü’nün ev sahipliğini yaptığı Yamaç Paraşütü Türkiye Hedef Şampiyonası 3. Etabı gerçekleştirildi.

DEVAMI +
2018 YILINDA 1 MİLYON 248 BİN 847 BEBEK DÜNYAYA GELDİ

2018 YILINDA 1 MİLYON 248 BİN 847 BEBEK DÜNYAYA GELDİ

2018 yılında canlı doğan bebek sayısı 1 milyon 248 bin 847 olurken, bu rakamın 2017 yılına oranla azalış gösterdiği saptandı.

DEVAMI +
AKBEZ MAHALLESİ’NE YENİ İÇME SUYU HATTI

AKBEZ MAHALLESİ’NE YENİ İÇME SUYU HATTI

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), içme suyu ihtiyacı bulunan bölgelerden gelen talepleri değerlendirerek hizmetlerini sürdürüyor...

DEVAMI +
MAHSUR KALAN BALIKLARA HAYAT VERDİLER

MAHSUR KALAN BALIKLARA HAYAT VERDİLER

Hatay'da Amik Ovası’nda yaşanan 6 aylık esaretin ardından sular neredeyse tamamıyla çekildi.

DEVAMI +