13-03-2019 07:18:00

Vali Doğan Kumlu’da Muhtarlarla Buluştu

Vali Doğan Kumlu’da Muhtarlarla Buluştu

Muhtarlarla Buluşma Toplantısı, Hatay Valisi Rahmi Doğan başkanlığında Kumlu ilçesinde gerçekleştirildi.


Kumlu 15 Temmuz Şehitleri Ortaokulu konferans salonunda gerçekleşen buluşma toplantısı, Kumlu Kaymakamı Ercan Kayabaşı’nın ilçe ile ilgili yaptığı bilgilendirme sunumu ile başladı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Vali Doğan,  “Bu toplantılar sizlerle tanışmama vesile olduğu için benim için çok kıymetli. Göreve başladığım günden beri her fırsatta kamu kurum müdürlerimiz ile muhtarlarımızı bir araya getirip ilçemizin sorunlarını dinleyerek, çözüm önerilerini birlikte değerlendiriyoruz. Böylelikle ilçelerimizi daha yakından tanıma fırsatı bulup, sorunları yerinde görüp çözüme kavuşturmaya çalışıyoruz. Cilvegözü'nün ardından Hatay'a açılan ikinci kapı olan Zeytin Dalı Gümrük Kapısı başta Afrin olmak üzere terörden arındırılan bölgelere insani yardımların daha kolay ulaştırılması ve altyapı çalışmalarının daha hızlı ilerlemesi açısından stratejik öneme sahip. Kapımızın ilçemizdeki istihdama etkisi olumlu olacaktır. “ dedi
Konuşmaların ardından muhtarlar söz alarak mahallelerinin ihtiyaçlarını ve taleplerini Vali Doğan’a ilettiler. Vatandaşların kendisine ilettiği sorun ve talepleri dinleyen Vali Doğan, kısa sürede halledilebilecek sorunların çözümüne ilişkin ilgili kurum İl müdürlerine talimatlar verdi.
Vali Doğan toplantı sonunda yaptığı değerlendirmede, ” Bütün kamu kurum temsilcilerimiz burada. Bize iletilmiş olduğunuz talepleri devletin imkanları ve mevzuat çerçevesinde değerlendirerek sonuçlarından sizleri bilgilendireceğiz.” dedi
Toplantıya Hatay Valisi Rahmi Doğan’ın yanı sıra Vali Yardımcısı Mahmut Hersanlıoğlu, Kumlu Kaymakamı Ercan Kayabaşı, Kumlu Belediye Başkan Vekili Hüseyin Tatar, kurum il müdürleri, ilgili kuruluşların üst düzey yetkilileri ve muhtarlar katıldı.
Toplantı sonunda Vali Doğan, muhtarlarla buluşmanın gerçekleştiği  okulda sınıfları gezerek eğitim gören öğrencilerle sohbet etti.

Haber Merkezi

Bu haber 107 defa okunmuştur.

Etiketler:


YORUM YAZIN

Yapılan Yorumlar
DİĞER YAŞAM HABERLERİ
BAŞKAN SAVAŞ, “SAĞLIĞIMIZ VE GELECEĞİMİZ İÇİN HİZMET EDİYORUZ”

BAŞKAN SAVAŞ, “SAĞLIĞIMIZ VE GELECEĞİMİZ İÇİN HİZMET EDİYORUZ”

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), “Sağlıklı Yaşam ve Temiz Çevre” anlayışıyla Hatay’a kazandırdığı 9 yeni atık su arıtma tesisinden bir..

DEVAMI +
Gençlerimizi daha donanımlı bir şekilde yetiştirmeliyiz

Gençlerimizi daha donanımlı bir şekilde yetiştirmeliyiz

Eğitime Destek Platformu (EDP) İstişare toplantısı Antakya’da yapıldı.

DEVAMI +
Fidanlar dağıtıldı

Fidanlar dağıtıldı

21 Mart Nevruz Bayramı tüm yurtta olduğu gibi Hatay’da da çeşitli etkinliklerle kutlanıyor.

DEVAMI +
KÜNEFE TİRYAKİSİ!

KÜNEFE TİRYAKİSİ!

Lokantaya konan kumru künefeyi görünce dayanamadı.

DEVAMI +
ZORDUR KADIN OLMAK

ZORDUR KADIN OLMAK

Hatay İş ve Meslek Sahibi Kadınlar Derneği tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla organize edilen “Serbest Kürsü” etkinliği düzenlendi.

DEVAMI +
Otomobilden çıkan alevler geceyi aydınlattı

Otomobilden çıkan alevler geceyi aydınlattı

Antakya’da, gece saatlerinde seyir halinde olan bir araçta yangın çıktı. Kısa sürede alev topuna dönen aracın sürücüsünün atlayarak kurtulduğu öğrenildi.

DEVAMI +