14-06-2018 07:49:00

VATAN PARTİLİ ADAYLARDAN REYHANLI ZİYARETİ

VATAN PARTİLİ ADAYLARDAN REYHANLI ZİYARETİ

Vatan Partisi sınır boylarındaki Reyhanlı ve Kumlu ilçelerinde Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçim çalışmalarına devam ettiler.


Milletvekilli adaylarından Emrah Koçak ve Ali Erdem Köz, çalışmaların yoğun olduğunu her iki ilçedeki çalışmaların ise verimli geçtiğini ve vatandaşların sorunlarını ve sorularını dinlediklerini belirtti.

Vatan Partisi milletvekili adayları Reyhanlı ilçede bildirilerini dağıttılar, esnafla sohbet ettiler ve daha sonra 11 Mayıs Şehitler anıtını ziyaret ettiler.

11 Mayıs 2013 tarihinde Reyhanlı ilçede iki patlama olmuş ve 53 vatandaşımız patlamadan şehit düşmüştü. Patlamadan sonra şehit aileleri 11 Mayıs Şehitler Derneğini kurarak, mücadeleye başlamışlardı.

Vatan Partisi milletvekili adayları 11 Mayıs Şehitleri Derneğini de ziyaret ederek, dernek başkanı ve yöneticileri ile sohbet ettiler.

Vatan Partisi Reyhanlı yöneticisi Gökhan Turan 11 Mayıs Şehitleri anıtına saygı ziyareti yaptıklarını belirterek şunları söyledi. “2013 Mayıs ayında Reyhanlı patlamasında 53 vatandaşımızı kayıp ettik. Bu patlama öncesi Türkiye-Suriye krizi başlamıştı. Bu krize karşı genel başkanımız Doğu Perinçek ve Vatan Partisi krizin önlenmesi ve terörün bitirilmesi için büyük emekler vermişlerdir. Şehitlerimizi saygı ile anıyoruz. Allah bir daha böyle olaylar yaşatmasın” dedi.

Vatan Partisi Hatay milletvekili adayı Ali Erdem Köz, anıt alanında konuşmasında ise teröre daha önce müdahale edilseydi, bu tür cinayetlerin işlenmeyeceğinin altını çizdi. “Reyhanlı seçim çalışmaları yürütürken, şehitler anıtına uğramadan olmazdı. Biz de anıta uğradık ve şehitlerimizi andık. Hatay bölgemizin ve dünyanın kardeşlik şehridir. Bu şehre huzurun yeniden gelmesi gerekiyor. Bölgede işbirliği yapılırsa, daha az zayiat verilecektir. Vatan Partisi olarak, Reyhanlı ilçemize çözümlerle geldik, çözüm; Suriye ile işbirliğinden geçmektedir. Suriye ile işbirliği terörü önleyecek, daha huzurlu ve daha mutlu bir Reyhanlı olacaktır” dedi.

Vatan Partililerin Reyhanlı 11 MayıS Şehitleri Derneği ziyaretini ziyaret ettiler. Ziyareti Dernek başkanı Ahmet Tuna ve yöneticiler hazır bulundular. Vatan Partililerle, dernek yöneticileri sohbet ettiler. Daha sonra şehitler için dua okudular.

Dernek başkanı Ahmet Tuna, ziyaret için teşekkür etti. Acılarımızı paylaştınız dedi. “Öncelikle sizlerin ziyareti bizi çok memnun etmiştir. Diğer mesele Vatan Partisi adaylarının pırlanta gençler olması bizi sevindirmiştir. Bizim gönlümüz isterdi ki, bütün siyasi partilerde gençlerin hakim olmasıdır. Dileğimiz seçilmenizdir, mücadelede başarılar dilerim. Gündemimizde bir seçim var, seçimin ise en önemli noktası, seçimin barış ve huzur içinde geçmesini diliyorum. Seçim demek, ülkemizin geleceğini belirlemek demektir. Seçime gidiyoruz ama Türkiye üzerinde dört bir taraftan baskılar devam etmektedir. Devletin Kandile yaptığı operasyonunu destekliyoruz. Çünkü, şehitler veriyoruz, artık şehitlerin gelmesini istemiyoruz, dur denmesini istiyoruz. Terörün bitmesi gerekir, bunun mücadelesini vermek zorundayız. Bizler şehit aileleri olarak, barış ve huzur içinde yaşamak istiyoruz. Ülke bütünlüğünden yanayız, hiç kimsenin toprağında gözümüz yok. Biz başka topraklarda işgalci değiliz, ama zorunlu girdik ve o topraklardan çıkacağız.” Dedi.

Ali Erdem Köz ise konuşmasında özellikle daha önce Suriye ile kriz olmasaydı, teröre karşı tedbir alınsaydı, bu şehitlerimiz olmayacaktı dedi. “Bizi ağırladınız teşekkür ederiz. Teröre karşı mücadeleye sizde dikkat çektiniz ama şunu da net olarak görmek zorundayız: Bu gün mesele Kandil, Afrin, Suriye, Irak, İran meselesi değil Ermenistan’da Amerika bir rejim değişikliği yaptı. Yine Güney Kıbrıs Yönetimi, İsrail, ABD ve Yunanistan ortak tatbikat yaptılar. Hemen Akdeniz bölgesinde ve yine Yunanistan boş durmuyor, adalarda kışkırtmalar yapmaktadır. Emperyalist devletler bir kuşatma yapıyor ama ne Türk Ordusu, ne Türk Milleti bu kuşatmaya izin vermeyecektir. Biz geçmişte birçok kuşatmayı yardık, şimdi de üstesinden geliriz, bunun için sizden Vatan Partisine yetki verilmesini ve Cumhurbaşkanı adayımız Dr. Doğu Perinçek ve milletvekillerine destek verirseniz, ülkemizin bütün sorunlarını çözmeye hazırız” dedi.

Bu haber 105 defa okunmuştur.

Etiketler:


YORUM YAZIN

Yapılan Yorumlar
DİĞER SİYASET HABERLERİ
HATAY’IN BÜTÜN ALTYAPISINI BEN YAPTIM!

HATAY’IN BÜTÜN ALTYAPISINI BEN YAPTIM!

Mazman Medya Radyolarının canlı yayın konuğu olan HBB Başkanı Doç Dr. Lütfü Savaş, önceden gök gürlediği zaman insanların mallarının başına gittiğini, birçok evi su bastığını ve Ha..

DEVAMI +
Ekrem Dönmez mazbatasını aldı

Ekrem Dönmez mazbatasını aldı

Hatay Barosu olağan genel kurulu ve akabinde gerçekleştirilen Hatay Barosunun seçimlerinin ardından Baro Başkanlığına seçilen Av. Ekrem Dönmez ile Yönetim Kurulu, Disiplin Kurulu, ..

DEVAMI +
Büyükelçi Keçeci, Vali Ata’yı ziyaret etti

Büyükelçi Keçeci, Vali Ata’yı ziyaret etti

Dışişleri Bakanlığı Gaziantep Temsilciliğinde görevli olan Büyükelçi Adnan Keçeci ve beraberindeki heyet, Hatay Valisi Erdal Ata’yı makamında ziyaret etti.

DEVAMI +
MHP HATAY GRUP BAŞKANLIĞI TOPLANTISINDA

MHP HATAY GRUP BAŞKANLIĞI TOPLANTISINDA

Milliyetçi Hareket Partisi Hatay'daki isimleri, MHP Grup Başkanlığı toplantısına katıldılar. MHP Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı önderliğinde toplantıya katılan MHP'liler, Genel B..

DEVAMI +
AK PARTİLİLERDEN VEKİL KAŞIKÇI'YA ZİYARET

AK PARTİLİLERDEN VEKİL KAŞIKÇI'YA ZİYARET

Adalet ve Kalkınma Partisi Hatay İl Başkanı İbrahim Güler, AK Parti Antakya İlçe Teşkilat Başkanı Ramazan Alparslan ve AK Parti Defne İlçe Başkanı Kenan Türkmen, Milliyetçi Hareket..

DEVAMI +
AK PARTİ HATAY TEŞKİLATI 'ERDOĞAN' TOPLANTISINDA

AK PARTİ HATAY TEŞKİLATI 'ERDOĞAN' TOPLANTISINDA

Adalet ve Kalkınma Partisi Hatay İl Başkanı İbrahim Güler ve AK Parti Hatay Milletvekilleri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın haftalık gerçekleştirdiği Türkiye Büyük Millet Me..

DEVAMI +