11-02-2019 08:45:00

“VATANDAŞLAR HATSU’DAN MEMNUN”

“VATANDAŞLAR HATSU’DAN MEMNUN”

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), esnaf ve vatandaşlar tarafından gelen şikâyetlere hızlı bir şekilde müdahale ederek sorunları gideriyor.


Yağmur yağışları sonrasında yol üzerinde biriken yağmur suları ile altyapıda oluşan kötü koku ve tıkanıklıkları gidermek adına verilen mücadelenin Hatay genelinde devam ettiğini vurgulayan Genel Müdürlük, İskenderun ilçesine bağlı Süleymaniye Mahallesi Kazım Karabekir Caddesi üzerinde bulunan esnaflar tarafından ALO 185 HATSU Çağrı Merkezine yapılan bildirimler sonrasında çalışma başlatılarak yağmur sorununun giderildiğini aktardı.

Yağmur suyu birikintilerini gidermek amacıyla yağmur suyu hattı döşeme çalışması gerçekleştiren HATSU, iş yerlerinin önünde biriken suların deşarj edilmesini sağlamak amacıyla 150’lik borular ile ana muayene bacasına bağlantı yapıldığını ve ızgara yerleştirildiğini bildirdi.

Yapılan çalışmadan dolayı mahalle sakinlerinin memnuniyetini dile getiren Süleymaniye Mahalle Muhtarı Cevat Çakır, “Mahallemizde oluşan arızaları mahalle sakinleri ve bizler HATSU’ya bildiriyoruz. Ekipler anında gelip arızaları gideriyorlar. Bu konuda bende teşekkür ediyorum. Vatandaşlar HATSU’dan ve yapılan çalışmalardan memnunlar” ifadelerine yer verdi.

Bu haber 90 defa okunmuştur.

Etiketler:


YORUM YAZIN

Yapılan Yorumlar
DİĞER YAŞAM HABERLERİ
Kimsesiz çocuklara yararına kermes

Kimsesiz çocuklara yararına kermes

Anadolu Gençlik Derneği Antakya İlçe Temsilciliği ihtiyaç sahibi ve kimsesiz çocukların ihtiyaçlarının karşılanması adına kermes düzenledi.

DEVAMI +
İSKİ’den ZESKİ’ye Hibe

İSKİ’den ZESKİ’ye Hibe

Devletimizin Zeytindalı Harekât Bölgesinde yürüttüğü altyapı ve diğer hizmetleri daha sağlıklı yürütebilmesi amacıyla kurulan Zeytindalı Su ve Kanalizasyon İdaresi (ZESKİ)’ye araç ..

DEVAMI +
MAĞDUR AİLELER VAR

MAĞDUR AİLELER VAR

CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, vefat eden esnaf ve memurlar ailelerine ölüm aylığı bağlanması için gerekli olan 1800 gün (5 yıl) prim gün şartını 1080 güne (3 yıl) ind..

DEVAMI +
DEFNE BELEDİYESİ’NDEN ETİKET DENETİMİ

DEFNE BELEDİYESİ’NDEN ETİKET DENETİMİ

Defne Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri; ilçe genelindeki bakkal, süpermarket ve manavlarda etiket, tarife ve fiyat kontrolü denetimlerine rutin olarak devam ediyor. ..

DEVAMI +
HATAY’DA PATATESE YASAK GELDİ!

HATAY’DA PATATESE YASAK GELDİ!

25 ille beraber Hatay’da da patates üretimine yasak geldi.

DEVAMI +

"Cille Gecesi" yeniden yaşatıldı

Hatay'da unutulan geleneklerden "Cille Gecesi" yeniden yaşatıldı.

DEVAMI +