11-02-2019 08:45:00

“VATANDAŞLAR HATSU’DAN MEMNUN”

“VATANDAŞLAR HATSU’DAN MEMNUN”

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), esnaf ve vatandaşlar tarafından gelen şikâyetlere hızlı bir şekilde müdahale ederek sorunları gideriyor.


Yağmur yağışları sonrasında yol üzerinde biriken yağmur suları ile altyapıda oluşan kötü koku ve tıkanıklıkları gidermek adına verilen mücadelenin Hatay genelinde devam ettiğini vurgulayan Genel Müdürlük, İskenderun ilçesine bağlı Süleymaniye Mahallesi Kazım Karabekir Caddesi üzerinde bulunan esnaflar tarafından ALO 185 HATSU Çağrı Merkezine yapılan bildirimler sonrasında çalışma başlatılarak yağmur sorununun giderildiğini aktardı.

Yağmur suyu birikintilerini gidermek amacıyla yağmur suyu hattı döşeme çalışması gerçekleştiren HATSU, iş yerlerinin önünde biriken suların deşarj edilmesini sağlamak amacıyla 150’lik borular ile ana muayene bacasına bağlantı yapıldığını ve ızgara yerleştirildiğini bildirdi.

Yapılan çalışmadan dolayı mahalle sakinlerinin memnuniyetini dile getiren Süleymaniye Mahalle Muhtarı Cevat Çakır, “Mahallemizde oluşan arızaları mahalle sakinleri ve bizler HATSU’ya bildiriyoruz. Ekipler anında gelip arızaları gideriyorlar. Bu konuda bende teşekkür ediyorum. Vatandaşlar HATSU’dan ve yapılan çalışmalardan memnunlar” ifadelerine yer verdi.

Bu haber 131 defa okunmuştur.

Etiketler:


YORUM YAZIN

Yapılan Yorumlar
DİĞER YAŞAM HABERLERİ
Solo Türk yarın İskenderun’da

Solo Türk yarın İskenderun’da

Türkiye’yi, yurtiçinde ve yurtdışında Ay-Yıldız ile gururla temsil eden F-16 Gösteri uçağı Solo Türk, yarın İskenderun’da saat 17:00’de gösteri yapacak.

DEVAMI +
Avukatlık Meslek tanıtım semineri düzenlendi

Avukatlık Meslek tanıtım semineri düzenlendi

Hatay Barosu Genel Sekreteri Av. Asena Aslan Şener tarafından Karlısu Sosyal Bilimler Lisesi Kariyer Günleri Kapsamında öğrencilere yönelik Avukatlık Meslek tanıtımı semineri düzen..

DEVAMI +
HATSU GECE-GÜNDÜZ DEMEDEN TEYAKKUZDA

HATSU GECE-GÜNDÜZ DEMEDEN TEYAKKUZDA

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU) ekipleri, gece boyunca süren şiddetli yağmur yağışları ile tıkanan kanalları açma ve su birikintilerin..

DEVAMI +
Kırıkhan’da ev yangını

Kırıkhan’da ev yangını

Kırıkhan’da bir apartman dairesinde çıkan yangında biri itfaiye eri 7 kişi dumandan etkilendi.

DEVAMI +
HBB EKİPLERİ YARALARI SARIYOR

HBB EKİPLERİ YARALARI SARIYOR

Kent genelinde gerçekleşen yoğun yağışlardan sonra yaşanan sel ve su baskınlarının neden olduğu zarar, Hatay Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığına bağl..

DEVAMI +
SEL SULARI ÖNÜNE NE GELDİYSE SÜRÜKLEDİ

SEL SULARI ÖNÜNE NE GELDİYSE SÜRÜKLEDİ

Antakya’nın Bağrıyanık Mahallesinde facianın eşiğinden dönüldü.

DEVAMI +