20-03-2019 09:11:00

YENİ PEUGEOT RIFTER ASLANBEY PLAZADA GÖRÜCÜYE ÇIKTI

YENİ PEUGEOT RIFTER ASLANBEY PLAZADA GÖRÜCÜYE ÇIKTI

Yeni Peugeot RIFTER, 100 ve 130Hp’lik iki dizel motor, 5 ileri düz, 6 ileri düz ve 8 ileri Tam Otomatik EAT8 şanzımanları ile Peugeot Aslanbey Plazada görücüye çıktı.


Markanın en güncel tasarım diline sadık görünümüyle dikkat çeken Yeni Peugeot RIFTER, Peugeot Antakya Yetkili Satıcısı olan Aslanbey Plazada meraklılarının ilgi odağı olmayı başarırken, sınıfında benzersiz olan Peugeot i-Cockpit® ile donatılan Yeni Peugeot RIFTER, güçlü SUV görünümü ile segmentindeki rakiplerinden ayrışıyor.

YENİ BİR ÜST SEGMENT…

Yeni Peugeot RIFTER rakiplerinden farklılaşan Peugeot i-Cockpit®, anahtarsız giriş, Zenith cam tavan, elektrikli arka camlar, açılır arka kapı camı, ekstra saklama gözleri, advanced grip kontrol, LED gündüz led farları, yokuş iniş destek sistemi, adaptif hız sabitleme ve ileri sürüş destek sistemleri gibi özellikleri ile kendi segmentinde yeni bir üst segment yaratıyor.

ÇOK YÖNLÜ KULLANIM ÖZELLİKLERİ…

Tamamen yeni bir platform üzerine inşa edilen Yeni Peugeot RIFTER, modüler ve pratik yapısıyla çok yönlü kullanım özellikleri sergiliyor. Markanın yüksek verimlilik seviyesine sahip en güncel motor ve aktarma organlarıyla donatılan Yeni Peugeot RIFTER, gelişmiş üstün donanımlarıyla benzersiz bir sürüş deneyimi sunuyor. Yeni Peugeot RIFTER sahip olduğu üstün özellikleriyle gerek şehir içinde, gerek şehirlerarası yolculuklarda ve gerekse küçük hafta sonu aktivitelerinde ideal yol arkadaşı olarak öne çıkıyor. 2018 Cenevre Otomobil Fuarı’nda dünya lansmanı yapılan Yeni Peugeot RIFTER, geçtiğimiz hafta görkemli bir lansman ile Türkiye’de tanıtıldı. 27 Şubat tarihinde ön siparişe açılan Yeni Peugeot RIFTER, 114.000 TL’den başlayan fiyatlarla 18 Mart tarihinden itibaren Peugeot “Bayi İsmi”de satışa sunuluyor. Ayrıca lansman çerçevesinde 50.000 TL için 12 ay %0 faiz kredi kampanyası ile müşterilerine sunulacak.

İDDİALI, ÖZGÜN, GÜÇLÜ VE KOMPAKT DIŞ TASARIM

Peugeot ürün gamının özgün ve etkileyici bir isme sahip en yeni üyesi Yeni Peugeot RIFTER, farklı bir dünyaya ve kullanım şekline davet ediyor. Peugeot, Yeni RIFTER ile segmentinde devrim yaratıyor. Markaya özgü karakteristik değerleri korumaya devam eden Yeni Peugeot RIFTER, Peugeot ürün gamının tasarım anlayışına sadık bir gönümün sergilerken, aynı zamanda güçlü ve dinamik duruşuyla markanın tasarım dilini geleceğe taşıyor.

Yeni Peugeot RIFTER’ın modern ve güçlü ön tasarımı, güncel Peugeot ürün gamında olduğu gibi Aslan logosunu dikey konumlu ön ızgaranın ortasında konumlandırıyor. Aslan pençesinden esinlenilen tasarım, ön farların orta kısmında LED imzası ile bütünleşiyor.

Yeni Peugeot RIFTER, kısa ve yatay konumlu motor kaputu, yüksek omuz çizgisi, kısa ön ve arka aks çıkıntılarıyla mükemmel gövde orantıları sergilerken kaslı ve güçlü bir görünüm sunuyor. Tasarımın önemli bir parçası olan ve gövdeye entegre edilen tavan rayları Yeni Peugeot RIFTER’ı tamamlıyor. Ön tarafta uygulanan ve Yeni Peugeot RIFTER’a güçlü olduğu kadar modern bir görünüm kazandıran simetrik formlar tasarımda bütünlüğü sağlamak ve profilden de bakıldığında güçlü bir görünüm sunmak üzere yan gövdede uygulanıyor. Şişkin çamurluk ağızları ve plastik kaplamalar güçlü ve modern görünümü desteklerken bazı donanım versiyonlarında 17 inçlik elmas kesimli alaşım jantlar devreye giriyor.

Arka tasarımı domine eden büyük bagaj kapağı devasa bir bagaja açılırken markanın imzası niteliğinde olan üç pençe şeklindeki stop lambaları marka aidiyetine vurgu yapıyor. Köşeleri de içine alan tampon tasarımı ise günlük kullanımın zorluklarına karşı etkin bir koruma sağlıyor.

Yeni Peugeot RIFTER, SUV dünyasına özgü yüksek oturma pozisyonu, büyük tekerlekler, büyük kapı, gövde ve çamurluk kaplamaları ve tampon korumaları gibi bazı karakteristik tasarım detaylarını bünyesinde barındırıyor. Bütün bu detayların oluşturduğu bütünlük Yeni Peugeot RIFTER’a özgün bir karakter kazandırırken aynı zamanda çok yönlü bir kullanım imkanı sunuyor. Yeni Peugeot RIFTER, dinamik ve kompakt yapısıyla şehir içinde rahat ve pratik bir kullanım sunarken fonksiyonel yönüyle hafta sonu aktivitelerini ve farklı kullanım amaçlarını destekliyor.

Güçlü ve modern dış tasarımıyla dikkat çeken Yeni Peugeot RIFTER’ın iç mekanı da alışılmış kalıpların dışında bir tasarımla dikkat çekiyor.   

PEUGEOT’YA ÖZGÜ SÜRÜŞ KEYFİ

Dinamik sürüş özellikleriyle ünlenen EMP2 platformu esas alınarak tasarlanan Yeni Peugeot RIFTER markaya özgü sürüş keyfini yansıtıyor. İleri seviyede modüler ve geniş bir yükleme için tasarlanan arka bölüme karşın Yeni Peugeot RIFTER bu sınıfta daha önce hiç görülmemiş bir konfor ve rahatlık seviyesi sunuyor.

Üstün yol tutuş özellikleri ve sürüş keyfi “Pseudo MacPherson” ön süspansiyon ve çapraz bağlantılı bir arka süspansiyon tarafından tesis ediliyor. Markaya özgü sürüş karakteristiği için süspansiyon geometrisi ve direksiyon hassasiyeti özel olarak ayarlandı.

Peugeot i-Cockpit®, yüksek oturma pozisyonu ve 10,8 metrelik dönüş çapı, kıvrak ve atak sürüş özelliklerinin yanı sıra üstün sürüş keyfini beraberinde getirirken, yerden yüksek yapı sayesinde her türlü yol koşuluna meydan okuyor. İsteğe bağlı olarak sunulan ve Michelin Latitude Tour lastiklerle desteklenen Advanced Grip Control, Yokuş İniş Desteği (HADC) ile kombine ediliyor.

YÜKSEK VERİMLİLİK SEVİYESİNE SAHİP MOTORLAR

Yeni Peugeot RIFTER, CO2 emisyon salım değerini ve yakıt tüketimini düşürmek üzere optimize edilen yüksek verimlilik seviyesine sahip motorlarla yollara çıkıyor. Euro 6.c emisyon normunu karşılayan motorlar gelecekte devreye alınacak olan WLTC normunu şimdiden yerine getirecek şekilde ayarlandı.

Dizel BlueHDi motorlar 2 farklı güç seçeneği ile satışa sunuluyor. Giriş seviyesi olarak sunulan 1.6 BlueHDi 100hp, 5 ileri şanzıman ile kombine ediliyor. Ürün gamında daha üstte konumlanan BlueHDi 130hp S&S motor ise standart olarak 6 vitesli manuel şanzımanla kombine edilirken isteğe bağlı olarak 8 kademeli tam otomatik şanzıman EAT8 ile donatılabiliyor. Ayrıca tüm dizel motor seçenekleri partikül filtresi ve seçici katalitik indirgeme sistemiyle donatılıyor. Bu sistem motor çalışır çalışmaz emisyon değerlerini düşürmek üzere devreye girerken partikül filtresi katkısına ihtiyaç duymuyor.

GÜNLÜK KULLANIM KOLAYLIĞI

Geliştirilen yan sürgülü kapılar daha geniş eşiği ile kabin içine erişimi kolaylaştırıyor. Rayların yeni mimarisi omuz seviyesindeki alanı daha ferah tutarken aynı zamanda görsel açıdan da ferahlık sağlıyor. Bu sınıfta benzersiz bir özellik olarak sunulan bagaj kapağından bağımsız açılan arka cam, bagaj kapağını açmadan bagaja kolay bir erişim sunuyor.

Bu haber 152 defa okunmuştur.

Etiketler:


YORUM YAZIN

Yapılan Yorumlar
DİĞER EKONOMİ HABERLERİ
PEUGEOT ASLANBEY’DEN NİSAN KAMPANYASI

PEUGEOT ASLANBEY’DEN NİSAN KAMPANYASI

Teknolojisinde Gelecek, İçinde Tutkularınız Var.

DEVAMI +
ÖZKAN CENTER VE İNŞAAT FARKINI KONUŞTURDU

ÖZKAN CENTER VE İNŞAAT FARKINI KONUŞTURDU

Hataylı işadamı Mehmet ve kardeşleri tarafından önceki haftalarda ikincisi açılan Özkan Spor Center’in (2) tanıtımı, 3. Hatay Yapı İnşaat ve Gayrimenkul Fuarı’nda yapıldı. Spor mer..

DEVAMI +
İNDER STANDI İLGİ ÇEKTİ

İNDER STANDI İLGİ ÇEKTİ

Hatay İnşaatçılar Derneği (İNDER) tarafından, 3. Hatay Yapı İnşaat ve Gayrimenkul Fuarı’nda kurulan stant, başta inşaat sektörü olmak üzere siyasetçi ve vatandaşlar tarafından büyü..

DEVAMI +
“HEDEF 4.5 MİLYON TURİST”

“HEDEF 4.5 MİLYON TURİST”

EXPO’ya kapılarını açmaya hazırlanan Hatay’da hedef turist sayısı belirlendi.

DEVAMI +
SER-AL İNŞAAT FUARDA İLGİYLE KARŞILANDI

SER-AL İNŞAAT FUARDA İLGİYLE KARŞILANDI

3’üncüsü gerçekleştirilen Hatay Yapı İnşaat ve Gayrimenkul Fuarı’nda stant kuran SER-AL İnşaat, fuarın gözdesi olmayı başardı.

DEVAMI +
resim yok

EXPO BİZE MÜTHİŞ BİR KATKI SAĞLAYACAK

Hatay Büyükşehir Belediyesi tarafından Hataylı turizmcilere EXPO 2021’nin bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

DEVAMI +