Sonraki Evre: Genel Seçim
Canan GÜL Tüm Yazıları

Canan GÜL

28-06-2018

İnsanlar bazı şeylerin değerini kaybedince anlar! Demiş atalarımız...

Keşke demeyeceğimiz günlerimiz olur inşallah.

Oldukça şaşırtıcı olayların yaşandığı ve birçok yorumla geride bıraktığımız seçimin yankıları hala devam ediyor.

***

Sizce neden hala seçim konuşuluyor?

Elbette birçok kesim tarafından ortaya atılan seçimin şok edici yankıları bunun en büyük nedenidir... Bir diğer yandan da insanlar tarafından dillendirilen iddialı yorumlar konunun tuzu biberi oldu.  

Öyle yâda böyle seçim bitti ve gerekli muhataplar açıklamalarda bulundu. Bundan sonrasında ise ülke genelinde ne gibi değişimler yaşanacak bilemiyoruz ama durumun takipçisi olacağız.

***

Bu karmaşık yoğun çalışmalı ve bol açıklamalı, tartışmalı seçimler ardından elbette ki gözler önümüzdeki genel seçime odaklandı.

Acaba Hatay'da Belediye seçimleri nasıl şekillenecek?

Elbette Hatay'ın başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, il genelinde yaptığı çalışmalarla takdir toplayan ve sevilen bir başkan oldu. Bundan sonraki seçim sürecinde izleyeceği yol haritası çok önemli olmalı nedeni ise geride bıraktığımız seçim oranları...

Ben Başkan Savaş'ın bu zorlu engeli başarıyla atlatacağına inanıyorum.

HBB Başkanı olduğu için yorum yapabiliyorum ama diğer ilçe belediye başkanları için aynı yorumu ayrıntılı araştırmışlar sonucunda yapacağım.

*

Peki, ilçe belediye başkanları,

Hele hele vatandaştan oldukça fazla tepki toplayan belediye başkanları bakalım bu süre zarfında ne gibi program yapacaklar.

*

Koltuk bu, sonsuza kadar kimseye nasipte olmuyor...

Ola ki erken seçim fasılları da başlar ise vatandaşlar 4 yıldır görmediği hizmeti ve ilgiyi görmeye başlar benden söylemesi...

Bilinçli olalım;

Her zaman tavrımız gerçekten haktan adaletten hizmetten yana olmalı...

Güzel günler görmek ümidiyle.

Bu makale 593 defa okunmuştur.