DOLARIN ATEŞİ NASIL DÜŞER?
Cengiz YILDIZ Tüm Yazıları

Cengiz YILDIZ

24-05-2018

Öncelikle seçim öncesinde dolarda oyunlar oynanarak sonuçların değişeceğini bekleyenler boşuna beklemesin.

Aziz milletimiz her zamanki ferasetiyle bu oyunu gördü, figüranlarını da tespit ederek gerekli hamleleri yaptı.. Yapmış olduğum araştırma neticesinde Finansal piyasalarda Türkiye'nin ekonomik dinamikleri ile pek örtüşmeyen, gerçekçi olmayan fiyat hareketlerinin olduğunu gördüm.

Asıl vurgulamak istediğim konu şudur. Bizler kalkınmanın özü olan hem mal hem de hizmet alanında 2002 öncesi seviyesinden fersah fersah farklı ve dünyanın en gelişmiş ülkeleri arasında yerini alan Türkiye'nin mevcut konumunu daha da artırmak için üretim üretim üretim demez isek Türkiye'ye hakkıyla katkıda bulunmuyoruz demektir.

Üniversitelerimizin yetenekli, ehil ve üretken gençler mezun etmesi, slogancı bir gençlikten çok sahada iş yapacak memleket sevdalısı nesillerin yetiştirilmesi,

Tüketime yönelik, hazıra konun bir anlayıştan sıyrılıp, 2023, 2071 hedeflerine odaklanan, yerli ve milli bir anlayışla, sanayide, kültürde, ekonomide varlığını hissettiren bir misyon, vizyon geliştirmek, 2002 yılından bu yana üniversitelerin sayısının artması ile birlikte bir hareketliliğin olduğu ve karşılığının alındığı hepimizin malumudur. Akademisyen bilim adamlarının, hocalarımızın zaman, mekân mefhumu gözetmeksizin dünya standartlarında faydalı üretken gençleri keşfetmek ve yetiştirmek adına, onlara yönelmesi, olmazsa olmaz bir gerçeğimiz olarak görünmektedir.

Yeni yönetim modeline uygun ve gereğini yapabilecek, dünya devleriyle mücadele edebilecek kadroları meclise taşımak...

O halde ne bekliyoruz? Laf değil İcraat üreten, mevcut her alanda ulaşılan müspet istikrar anlayışın devamı anlamında, Çözümün bir parçası olmak için şu mübarek günlerde ben de varım anlayışıyla 24 Haziran günü milli iradenin şahlanacağı güne maddi manevi destek olmak için kıyama kalkalım... Durmak yok yola devam... Allah yar ve yardımcımız olsun...

 

 

Cengiz YILDIZ MALİ MÜŞAVİR - B.DENETÇİ

Bu makale 593 defa okunmuştur.