UYUMAYA DEVAM HATAY
Davut Zerman Tüm Yazıları

Davut Zerman

10-07-2018

Yıllarca Asi nehri için yazıldı, konuşuldu, bağırıldı, isyan edildi ama yönetime kim geldiyse aynı konuşmaları yaparak aynı edebiyatları yaparak halkı enayi yerine koymaya devam ettiler. Arkadaş mikrofonu elinize alınca ahkâm kesmeyi hava atmayı bir önceki yönetimi suçlayarak alkış toplamanız yemiyor artık. Mikrofonda mozaik şehri kardeşlik şehri deyip yurt dışı gezilerinizle hatayı tanıtıyoruz naraları sizin bu halkı kandırmanız anlamına gelmez. Siyasi partilerin vekillerde gördükleri halde bu olayı kendi çıkarları üzerinden pirim yapmaya çalışıyorlar. Birlik ve beraberlikten bahsedenler kardeşlik şehrinden bahsedenler siyasi rant için ya susuyorlar yada çıkarları için kötüleme politikası uyguluyorlar. Arkadaş bu arada önemli olan Hatay halkının bu asi çirkinliğini pis kokusunu görmemesi ve hissetmemesi gerekiyor. Gerçi bur da başlıkta da söylediğim gibi halkımız uyumaya ve uyutulmaya mahkûm edilmiştir.

Tek sorun bu mu acaba… Savaşın verdiği sebeplerden en çok etkilenen Hatay halkı ve Hatay esnafı olduğunu tüm Türkiye gördüğü halde Hatay’ın yönetimi ve siyasi vekilleri görmezden gelip yemek partilerinde hava atmayı ön görüyorlar. Esnaf kan ağlıyor beyler, halk başka şehirlere göç ediyor beyler… Pırlanta gibi gençlerimiz başka şehirleri tercih ediyor beyler. Siz de takdir edersiniz ki istihdamın olmadığı, pis kokunun olmadığı, teşvikin olmadığı, güzelliğin olmadığı en önemlisi huzurun olmadığı bir şehir de göçün önüne geçemezsiniz.

Hatay halkı olarak bizler uykuyu ve uyutulmayı çok sevdik. Siyasi parti kimliği ne olursa olsun bu halkı artık enayi yerine koymayın. Esnaf nefes almak istiyor teşvik istiyor, halk güzellik ve huzur istiyor, gençler iş istiyor. Bu halk her şeyin en güzelini en görkemlisini en rahatını hakkediyor. Halk bu kadar uyumasına rağmen yine de sizlere rağmen kardeşlik bağlarını bu güne kadar koparmadılar bundan sonra koparamazlar. Böyle bir halk Türkiye coğrafyasında birçok dinin insanlarının olduğu huzur ortamında kardeşlik duygularıyla hareket eden bir il göremezsiniz. Lütfen bu halkı artık güzelliklere refaha boğun. Susun ve birlik ve beraberlik için HATAY’ı yükseltin ve güzelleştirin.

Bu makale 387 defa okunmuştur.