GECESİ YOK GÜNDÜZÜ YOK BU ADAMIN!
Mehmet Bayrak Tüm Yazıları

Mehmet Bayrak

29-05-2018

Başlıktan anlayacağınız üzere, Milliyetçi Hareket Partisi Hatay Milletvekilliği 1’inci Sıra Adayı Lütfi Kaşıkçı’dan bahsediyorum.

Bir insan hiç mi yorulmaz?

Bir insan hiç mi dinlenmek istemez?

Bir insan çıkıp ta ortalık Ramazan, bari bugün evimde oturayım demez mi?

Demiyor, durmuyor, vazgeçmiyor, usanmıyor, dert dinlemekten bıkmıyor, doğruyu söylemek için kilometreler aşmaktan çekinmiyor, en önemlisi de korkmuyor, kazanamazsam kaygısı çekmiyor.

Çünkü bu yarışa milletvekili olacağım diye naralar atarak gelmedi. Bana oy verin Meclis’e gireyim demedi. Şahıs olmadı, şahsı düşünmedi. Gittiği her yolda milletvekili adayı arkadaşlarının da eşlik etmesini istedi.

Ne zaman sorulsa İnşallah tüm arkadaşlarımızla beraber meclise gireceğiz dedi. Hep güzel şeyler dedi. Altını aradılar, laf oyunları oynadılar, yazdılar, çizdiler sokak tabiriyle ifade edecek olursak yutmadı.

Bir diğer MHP’nin gözde ismi olan İbrahim Gül ile kıyaslamaya ara bozmaya çalıştılar, etten kemikten olan 2 isim tek yumruğu demirden kaleye çevirdi, geçit vermedi. 

Yılmadı, yıkılmadı, oyun oynamak isteyenlere fırsat vermedi. Şimdi de vatan için, millet için Cumhur İttifakını en pürüzsüz, adil ve doğru biçimde vatandaşlara aktarmak için yola çıktı. Aslında Lütfi Kaşıkçı, MHP Hatay İl Başkanı iken bu yolculuklara başlamıştı. Bir şeylerin farkındaydı. Nitekim düşüncesi de doğru çıktı. Tek değişen şey, aylar öncesinden başlattığı ziyaretler sıklaşmıştı, söylemler ve ifadeler biraz daha resmileşmişti. Dedim ya gecesi gündüzü yoktu ve hala öyle, kim bilir ben bunu yazarken sayın Lütfi Kaşıkçı Bey, vatandaşlarla yine bir dost masasında buluşmuş, seçim sürecini konuşup Cumhur İttifakını aktarıyordur. Alkışı sonuna kadar hak ediyor, tebrikler sayın vekil adayımız.

BİR PAZAR GÜNÜNDEN BAŞLAYALIM..

Ankara, aday tanıtım programından geldi.

Ardından hiç dinlenmeden ilk olarak Antakya Hacı Ömer Alpagot Mahalle Sakinleri ile bir araya geldi.

Yoğun ve tempolu gündemine rağmen sonrasında iftar için söz verdiği Kırıkhan Delibekirli Mahallesine gitti.

Kırıkhan İlçesi Menderes Mahallesi halkıyla buluştu.

Kırıkhan Merkezde vatandaşlarla bir araya geldi.

Kırıkhan Kurtuluş Mahallesi sakinleri ile oturdu.

Ardından akşamın geç saatlerinde ziyaret gerçekleştirdi, hatır sordu Selam verdi.

Ve son olarak ta Kırıkhan Seçim İrtibat Bürosunda MHP’li gönüldaşlarıyla bir araya geldi. Her gün bu gezilerin ikim katını yapıyor, Ankara yolculuğu olmazsa, bir günde 3 yada 4 ilçe dolaşıyor.

Peki, ne için yapıyor bunu?

Pazar gününü bu denli bir yorgunlukla geçirme gibi bir zorunluluğumu var?

Hayır, tabii ki de yok.

EĞER BU ZİYARETLERİ GERÇEKLEŞTİRMEZSE OY MU ALAMAYACAK, MECLİS’E Mİ GİREMEYECEK?

Azami açıdan Hatay’dan110 Bin oy alan MHP’nin 1’inci sıra adayı Lütfi Kaşıkçı’nın Meclis yolu görülmüyor mu? Lütfi Kaşıkçı, Milletvekilliği uğruna savaş vermiyor, vatan için, millet için diyerek çıktığı bu davada bir gün olsun, benim için, ailem için veya bizim için demeyen bir insandan bahsediyoruz. Her 3 kelimesinden 2’sinin vatan 3’üncüsünün de Millet olduğu bir ifadeye sahip olan bir isimden bahsediyoruz. Sayın MHP Hatay Milletvekili Adayı Lütfi Kaşıkçı, bu zorlu yolculukta size başarılar dilerim, aylardır durmak bilmeden halkın derdini dinlemeye koştuğunuz içinde teşekkürlerimi borç bilirim.

Bu makale 460 defa okunmuştur.