FIRILDAKLI “KUTUPHANELER” HAYIRLI OLSUN…
Mine Deniz Mazmanoğlu Tüm Yazıları

Mine Deniz Mazmanoğlu

25-04-2018

Eskiden kütüphaneler vardı. Bilgi almak mı istiyorsun? Giderdik, o güzelim kütüphanede sessiz sedasız ulaşırdık bilgiye. Devir değişti tabi… Hem de nasıl. Artık “kutuphaneler” var yurdumda, şehrimde, her yerde.

Bilgiye ulaşmak diye bir kavram yok. Çatır çatır kutuplaşılmış bir halde, doğru yanlış demeden sömürüyoruz bilgiyi. Bilgi dediğim de öyle bilimsel falan değil. Şu aralar gündem siyaset malumunuz. E, ne konuşacaktık, sanatın izdüşümleriniz mi? Tabii ki hayır!

Parti konuşuyoruz, ama nasıl konuşuyoruz, nasıl…

 Karalamanın, yalanlamanın, iftiranın bini bir para. (Hazır laf açılmışken söyleyeyim, ben burada ne parti karalama derdindeyim, ne de siyaset yapma niyetinde.)

Hep birilerinin açığı aranıyor, saçma sapan fotoğraflar bulunup dalga geçiliyor. A tarafı B tarafının yanlış olduğunu savunurken, B tarafı A tarafını suçluyor. Taraf olmayan bertaraf olur mantığını güdenler de bol keseden sallıyor.

Kafalar karışacak anlayacağınız. Vekillik derdinde olanlar, hiç tanımadıkları insanların çayını içecek; nemalanma derdinde olanlar çay içmek ne kelime ayaklar altına paspas olacak. Herkes te bir rant sevdasıdır gidecek, arada kimileri de “Valla beni işe yerleştir, oy vereyim” diyecek…

Ülkem, şehrim, “Kutuphaneler” de, çıkar menfaat uğruna ne fırıldaklar görecek, ne fırıldaklar…

Anlayacağınız şenlik var!

Hadi hayırlısı diyelim o halde.

Bu makale 352 defa okunmuştur.