VEKİLCİ AYAĞINIZA GELDİ…
Mine Deniz Mazmanoğlu Tüm Yazıları

Mine Deniz Mazmanoğlu

25-05-2018

Geçtiğimiz hafta gündem bomba üstüne bomba ile sarsıldı. Partilerin vekil listeleri üzerinde oynanan oyunlar, olimpiyat oyunlarını geçti. CHP vekil listesi 1.sıra adayı Servet Mullaoğlu’nun önlenemez olduğu düşünülen yükselişine vurulan darbe örgütü allak bullak etti. Hatay Büyükşehir Belediyesi önünde toplanan örgüt üyeleri Lütfü Savaş aleyhine attıkları fütursuz sloganların bedelini nasıl ödeyeceklerini öfkeleri dindikten sonra düşünmüş olmalılar ki, bazı partililer sosyal medyada bini bir para yayınladıkları küfür içerikli paylaşımları silmek zorunda kaldılar…

 

Chp cephesinde bunlar yaşanırken, Ak parti listesi açıklandı.

Haydiiiiii! O da ne? İlginçlikte sınır tanımayan bir liste… Denen o ki, AK Parti eski kurmaylarından birinin hazırladığı liste idi ve tabi ki kendi adamlarını koymuştu. AK cephenin diğer tarafı durur mu? Diğer eski bir partili kurmayın olaya hemen el atmaya çalıştığı kulaktan kulağa yayıldı. Bu kabul edilemezdi. Neden? Çünkü listede olamaması gereken siyasetin “s” sinden anlamayan kişiler vardı.

Velhasıl, AK Parti ve CHP cephelerinde bunlar yaşanırken, MHP güçlü bir listeyle kulislerin en çok beğenilen listesi oldu. 3, 3 nidaları semalara yükselmeye başladı.

 

O da neeee? Pat HDP cephesi de durur mu? Barış Atay Hatay Milletvekili Adayı….

 

Kafalar karışık, ne olacak şimdi?

Chp örgütü kızgın,

Ak parti muallakta,

MHP tam gaz,

HDP partizanları işbaşında…

Ayıyla kurt dalaşır mı? Tilkinin kuyruğuna bal bulaşır mı?

Birileri birilerini vekil yapma telaşıyla kaliteyi düşürdüğünde, vekil olma hevesiyle kişilerin gözü döndüğünde; daha çooook liste değişir….

Ama maalesef ki zihniyeler değişmez.

 

Hadi o halde “Vekilci ayağınıza geldi…O parti bu parti her partiye itinayla vekil yapılır, merkeze teslim edilir.”

 

Bu makale 1197 defa okunmuştur.