ADINI AMANOS DAĞLARINA YAZDIRAN MHP
TUBA ALVANOGLU Tüm Yazıları

TUBA ALVANOGLU

25-06-2018

MHP Hatay’da hem vekillik sürecinde hem de seçim sürecinde örnek teşkil etti. Adını Amanos Dağlarına yazdırdı. Terini dökmediği ilçe, sıkmadığı el, girmediği yürek kalmadı. Bütün Hatay’da Kızılelma’yı ezberletti. Siyasetin bulanık sularında yüzdü ama hiç kirlenmedi.

İki vekili onlara çok görüp ayıp ediyorlar. bu nasıl yol arkadaşlığıdır. Onlar sizin için kimlerden vazgeçtiler.

Toplantılar yaptılar, insan suçlamadılar. Bir yanlış varsa biz yapmış olalım dediler. Hiç kimseye çamur atmadılar. Partileri kan kaybetti. Kiraz şurubu içtik kan kustuk demediler. Canları yandı. Canınıza can kattılar. Başınız dara düştü. Sanatçılarını vatanseverlerini toplayıp, gerisi teferruat dediler. Reistiler neler işittiler neler! Vatan aşkı deyip sineye çektiler. Ne olacak bu memleketin halı deyip eşek arısı olmayıp bal arısı olup sizlere bal yaptılar.

Giremediğiniz bölgeye yiğitlerinin canını köprü yaptılar. Hiç gocunmadılar. VATAN BAYRAGIM ATAM DEDILER.

O kadar yanlış gördüler yanlışınıza Mevlana olup sırdasınız oldular. Kurt’uz, sirk de oynamayız dediler. Ama sızı o kadar korudular yandaşlarınızdan, Candaşlarınızdan bile ağladınız mendil oldular. Düşmana silah oldular.

Savaşa gittiniz. Kızılelma oldular. Sizi hep candan öte can bildiler.  Çınar bir partiye elli vekili çok mu gördünüz?

Dost var düşman var! Donup siyaset meydan muharebesinde bize demi yanlış yaptı desinler? Başkanlık dediniz sesiniz oldular. Secim dediniz nefesiniz oldular. Bütün reisleri liyakat lider terbiyesini bozmadılar. Bir dönem efem dedikleri size bayrak açtı onları yerle bir ettiler.

DEVRIMCI BIR GAZETECININ BILE BU YAPILAN YANLIŞA YUREGI YANIP DA ORADA BIR YANGIN VAR, O DA KARINCA OLUP BIZE SU DOKUYORSA, BIZ DOGRUYUZ. YANLIŞ OLANLAR UTANSIN. BIR PARTIYE BU KADAR ZULUM YAPILMAZ Kİ. BİRİLERİ HDP’YE DESTEK VERIP 67 VEKIL MECLİSE YOLLAMIŞKEN.  BİZİM GİBİ VATANSEVER 50’Yİ BULAMAZKEN BU KIMIN AYIBIDIR? Efendiler. Sevgiyle kalın

TUBA ALVANOGLU

Bu makale 458 defa okunmuştur.