DOLAR 16,1920 -0.96%
EURO 17,4658 -0.86%
ALTIN 964,40-0,79
BITCOIN 467779-3,43%
Hatay
26°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Herkesi 1 Mayıs’ta Buluşmaya Çağırıyoruz

Herkesi 1 Mayıs’ta Buluşmaya Çağırıyoruz

ABONE OL
19 Nisan 2022 15:57
Herkesi 1 Mayıs’ta Buluşmaya Çağırıyoruz
0

BEĞENDİM

ABONE OL

1 Mayıs Tertip Komitesi Yaklaşan 1 Mayıs öncesi il genelinde gerçekleştirilecek etkinlikler için vatandaşları buluşmaya davet etti.

Bu Düzen Böyle Gitmez, Birlikte Değiştireceğiz başlıkları adı altında Tertip Komitesi tarafından gerçekleştirilecek olan 1 Mayıs kutlamalarına davet eden Özgür Tıraş: “Ekonomik kriz, işsizlik, zamlar, pandemi derken ülkemizde insanca yaşamak bir yana hayatta kalmak bile her gün zorlaşıyor.  Bu düzen toplumun işini, aşını geçimini ve sağlığını korumuyor, aksine tehdit ediyor. Bu düzenin çarkları, dünyanın tüm değerlerini ve güzelliklerini üreten bizleri ezdikçe eziyor. Bu düzenin çarkları, zengini daha zengin etmek, bankaların kasalarını doldurmak, şirketleri ihalelerle beslemek üzere kurulmuş.  Bu düzenin çarkları sermayeye sömürecek ucuz emek, yağmalanacak doğa, talan edilecek kentler yaratmak üzere dönüyor.  Halk işsizlikle, açlıkla, yoksullukla, borçlarla, salgınla mücadele ederken AKP iktidarı ülkenin tüm kaynaklarını, bir avuç patrona ve ayrıcalıklı zümreye aktarıyor. Halk işe, ekmeğe, insanca bir yaşama olduğu kadar demokrasiye, adalete ve hukuka da aç. Bu düzen yurttaşların hakkını, hukukunu çiğniyor, adaletsizliği büyütüyor. Hakkını arayan ve gerçekleri söyleyen herkes bu düzenin hukuk dışı zorbalıklarıyla karşı karşıya kalıyor.

Bu düzenin devamı için demokrasinin son kırıntıları ortadan kaldırılıyor. Seçme ve seçilme hakkımıza dahi el uzatılıyor. Bu düzen mağdur ettiği milyonları bölüp parçalayarak yönetmek gibi tehlikeli bir yönteme başvuruyor. Sürekli olarak iç ve dış düşman yaratılıyor Yukarıdan aşağıya kışkırtılan şovenizm, cinsiyetçilik, ırkçılık, mezhepçilik ve savaş politikaları bu düzenin yarattığı krizi yönetmenin bir yolu olarak ülkemizin ve halkın geleceğini tehdit ediyor.

Bu düzen böyle gitmez. Halkı yoksulluğa, açlığa, işsizliğe, borçluluğa ve güvencesizliğe mahkûm eden bu düzen Türkiye’nin sırtında bir yüktür. 20 yıldır ülkeyi yönetenler ve tüm yetkileri tek kişide toplayanlar sorumluluktan kaçamaz. Ülkenin kanayan sorunlarını kendi dışındaki herkese ve her şeye bağlayan bir yönetim anlayışına artık yeter diyoruz. Biz işçiler, emekçiler, kadınlar, gençler, tüm sömürülenler, yoksullaşanlar ve ezilenler olarak bu düzeni değiştirme, 84 milyonun insanca yaşayacağı bir ülkeyi inşa etme gücümüz var.  Bizler DİSK-KESK-TMMOB-TTB ve Baro olarak, 1Mayıs Birlik Mücadele ve Dayanışma Günü için miting başvurumuzu yapmış bulunmaktayız.

Saat 15.00’te Doğuş Okulları önünde toplanıp miting alanına doğru yürüyüşümüze başlayacağız.

Miting alanımız, Şükrü Güçlü Bulvarı olup (Selim Nevzat Şahin Lisesi Önü ), Nihat Mugil de şarkılarıyla eşlik edecektir. Emekten, barıştan, demokrasiden, eşitlikten, özgürlükten yana olan Herkesi 1 Mayıs’ta Buluşmaya Çağırıyoruz Birlikte Değiştireceğiz! 1 Mayıs günü ulaşımın ücretsiz olmasını talep ediyoruz. Bu talebi yetkili kurumlara ileteceğimizi kamuoyuna sunarız” ifadelerini kullandı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.