DOLAR 16,6267 -0.36%
EURO 17,5475 -0.36%
ALTIN 971,90-0,41
BITCOIN 337537-1,98%
Hatay
22°

AÇIK

12:43

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Asi Gazetesi

Asi Gazetesi

28 Haziran 2022 Salı

İSTE’de Mezuniyet Coşkusu

İSTE’de Mezuniyet Coşkusu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İskenderun Teknik Üniversitesi’nde (İSTE) mezuniyet heyecanı yaşandı. 2021- 2022 akademik yılı mezuniyet töreni İSTE Merkez Kampüsü’nde gerçekleştirildi.

Törende fakülteler, yüksekokullar, konservatuvar, enstitü ve meslek yüksekokullarından mezun olan öğrenciler keplerini havaya atarak, üniversite hayatlarını başarıyla tamamlamanın mutluluğunu yaşadı. Düzenlenen mezuniyet törenine İSTE Rektörü Prof. Dr. Tolga Depci, AK Parti Hatay Milletvekili Abdulkadir Özel, İskenderun Belediye Başkanı M. Fatih Tosyalı, İskenderun Cumhuriyet Başsavcısı Muhammet Emin Ünalan, hayırsever iş insanı Recep Atakaş, hayırsever iş insanı Nuri Üysen, protokol üyeleri ile birlikte İSTE akademik ve idari personelleri, öğrenciler ve aileleri katıldı.

GÜZEL İŞLERE İMZA ATACAK, BİZLERİ GURURLANDIRACAKSINIZ

İskenderun Teknik Üniversitesi’nin (İSTE) 7. Dönem Mezuniyet Töreni’nde açılış konuşmasını yapan İSTE Rektörü Prof. Dr. Tolga Depci, öğrenci ve misafirleri selamlayarak başladığı konuşmasında “İskenderun Teknik Üniversitesi’nin yeni mezunları; Sizler, bugün burada artık misafirimiz olarak bulunuyorsunuz. Eminim ki, buradan ayrıldıktan sonra, her biriniz ilim ve bilim yolunda güzel işlere imza atacak, bizleri gururlandıracaksınız.” dedi.

Göreve geldiği ilk günden itibaren teknoloji odaklı eğitime verdikleri öneme değinen Rektör Depci, öğrenci merkezli bir yönetim politikası izlediklerini belirterek “Göreve başladığımız ilk andan itibaren tüm çalışmamız ve gayemiz sizlere daha iyi imkânlar sunmak içindi. Sizlerin daha iyi eğitim alması adına her türlü yeniliği İSTE bünyesine katarak hayata geçirdik; her fakültemize yeni laboratuvarlar kazandırdık, yeni merkezler açtık: İSTE Genişletilmiş Gerçeklik Laboratuvarı, Fabrika Otomasyon Deney Laboratuvarı, Elektronik ve bilgisayar laboratuvarı, Sağlık Hizmetleri Uygulama Laboratuvarı ve Hastane Bilgi Yönetim Sistemi Laboratuvarı, 3B Tasarım ve Prototipleme Atölyesi Hibrid ve Elektrikli Taşıtlar Tek. Laboratuvarı, Otonom Araçlar Atölyesi,  CNC Atölyesi, Kaynak Atölyesi, İHA Üretim Atölyesi, 300 kişilik mimarlık çizim stüdyosu, Gastronomi Mutfağımızı, İlk defa Genel Fizik Laboratuvarları, Genel Kimya Laboratuvarı, Yakıt Laboratuvarı, Dijital Video Çekim Atölyesi, Sesli Kitap Atölyesi, İSTE-TÖMER Dil Geliştirme Atölyesi ve Uluslararası Öğrenci Gelişim Merkezi, Türkiye Liman İşletmecileri Derneği (TÜRKLİM) iş birliği ile Liman Vinç Simülatörü Merkezi, Deniz Ticaret odamız tarafından Gemi Makinaları İşletme Mühendisliği Atölyesi gibi bir çok atölye ve laboratuvarı üniversitemize kazandırdık.” dedi. 

22 Haziran’da açılışı yapılan Nejla Üysen Bilgi Teknolojileri Merkezi’nin üniversitenin bilgisayar üssü olarak her daim işlevsel, erişilebilir bir merkez olarak öğrencilerin hizmetinde olacağının altını çizen Rektör Depci, “bugün burada, sizlere bakınca anlıyorum ki hiçbir çabamız boşa gitmemiş. Yapacağımız yerli ve milli hamlelerle, daha çok çalışacak İSTE’yi, şehrimizi ve ülkemizi hep birlikte daha iyi yerlere taşıyacağız.” ifadelerini kullandı.

Öğrencilerin hiçbir zorluktan ve mücadeleden kaçmamaları gerektiğini de belirten Rektör Depci, “Türkiye Cumhuriyeti’nin asil evlatları olarak, geleceğimizin teminatı sizlersiniz. Sizler, bu ülkenin aydınlık yüzleri olacaksınız. Ülkesi ve milleti için çalışacak, üretecek, daha iyi bir gelecek inşa edecek olan sizlersiniz. Yolunuz, bahtınız açık olsun. Hepiniz Allah’a emanet olun.” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Mezuniyet töreni, öğrencilere diplomalarının takdim edilmesi ve kep atma töreninde yaşanan renkli anların fotoğraflanmasıyla sona erdi. Mezuniyet sonrasında yer alan konserle, öğrenciler gönüllerince eğlenerek coşkulu bir mezuniyet yaşadı.

Cuma ZEYBEK

Devamını Oku

Gripin Muhteşem Konserle Expo’daydı

Gripin Muhteşem Konserle Expo’daydı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ünlü Pop-Rock grubu Arsuz EXPO Meydan sahnesinde sevenleriyle buluştu.

Hit olmuş şarkıları ve harika sahne performanslarıyla Gripin, Arsuz Expo Meydan Sahnesine gelen vatandaşlara uzun süre hafızlardan silinmeyecek harika bir konsere imza attı.

Gripin, söylediği şarkılara eşlik eden vatandaşlar gönüllerince eğlendiler.

Cuma ZEYBEK

Devamını Oku

Permakültür Tarım Çalışmaları Devam Ediyor

Permakültür Tarım Çalışmaları Devam Ediyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ülkü Ocakları Genel Merkezi tarafından yaşanabilecek sorunlara yönelik çözümler üretebilmek adına başlatılan ‘Permakültür Sürdürülebilir Tarım’ projesi devam ediyor.

PROJE HERKESİN TAKDİRİNİ TOPLADI

Özellikle şehirlerde; balkon, teras ve bahçe gibi değerlendirilebilir alanlarda herkesin kendi sebze ve meyvesini yetiştirmesini sağlayan ve bunun da sürdürülebilir olmasını sağlayan bir tasarım modeli olan ‘Permakültür Sürdürülebilir Tarım’ projesi Hatay’da meyvelerini m vermeye başladı. Ülkü Ocakları Hatay İl Başkanı Alihan Döner nezaretinde gerçekleşen çalışmada tüm teşkilat üyeleri emek verirken proje herkesin takdirini topladı.

ÇALIŞMALARIMIZA DEVAM EDECEĞİZ

Permakültür Sürdürülebilir Tarım alanında çalışmaları kontrol ederken ziyaret ettiğimiz Ülkü Ocakları Hatay İl Başkanı Alihan Döner yaptığı açıklamasında: “Başbuğumuz Alparslan Türkeş Bey’in 9 ışık doktrininde ki “köycülük ilkesi” ve aynı zamanda liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Bey’in “toprağın dili tarımdır” anlayışı çerçevesinde Türk Gençliğinin Yolbaşcısı Ülkü Ocakları Genel Başkanımız Sayın  Ahmet Yiğit Yıldırım Beyefendinin öncülüğünde başlatılan ve ocağımızda uyguladığımız ‘Permakültür Sürdürülebilir Tarım’ projemizi kontrol ederek yapılan çalışmaların meyvelerini vermeye başladığına hep birlikte şahit olduk.Türk Gençliği ve vatanımızın her kesimden insanı ile Permakültür’ü günlük hayatımıza entegre ederek bu proje ile birlikte, gelecekte ülkemizin hem kendine yeten hem de dünyaya ihracat yapabilen tarım devi bir ülke olmasını hedefliyoruz. Tüm ülküdaşlarımızı  permakültür projemize katılmaya davet ediyoruz.Ülkü Ocakları olarak her alanda bilinçli ve kültürlü nesiller yetiştirebilmek için Ülkü Ocakları olarak çalışmalarımıza devam edeceğiz.” dedi. Haber Bülteni

Devamını Oku

Akın, AFFAN-DER Başkanlığına Getirildi

Akın, AFFAN-DER Başkanlığına Getirildi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Affan Mahallesi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nde (AFFAN-DER) yeni yönetim belirlendi.

Kemal Arıbaş’ın görevinden istifa etmesinin ardından Dernek Başkanlığına getirilen Hülya Deniz Akın, Hatay Gazeteciler Cemiyeti’ni (HGC) ziyaret ederek, Başkan Vekili Mithat Kalaycıoğlu ile görüştü.

HGC Başkan Vekili Kalaycıoğlu, AFFAN-DER’in yeni yönetimini kutlayarak, çalışmalarında başarılar diledi.

Başkanlığa seçilen Hülya Deniz Arıkan, yaptığı konuşmada, “Şubat 2021 yılında, mahallemizin yetiştirdiği, Emekli Hâkim Gazi Arıkan öncülüğünde, Prof. Dr. Fevzi Sürmeli, Dr. Hasan Asker, Alaettin Tüleylioğlu, Dr. M. Boray Altunay, Erdal Eroğlu, Önder Solak ve daha adını bilmediğimiz birçok hayırseverin maddi ve manevi desteğiyle kurulmuştur.

10 Haziran 2022 tarihinde derneğimizin yönetim kurulu başkanı Kemal Arıbaş’ın görevinden istifa etmesi nedeniyle, yedek üyelerimizin katılımıyla yönetim kurulumuz yeniden görev dağılımı yaparak dernek faaliyetlerine başlamış bulunmaktadır. Yeni görev dağılımı, Başkan Hülya Deniz Akın, Başkan Yardımcısı Nimet Talipoğlu, Sekreter Orhan Kırar, Sayman Müge Rudvanoğulları ve Üye Hülya Delatioğlu şeklinde olmuştur.

Yönetim Kurulumuz yapılacak yardımları şaibesiz, şeffaf ve denetlenebilir şekilde gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştırmayı görev edinmiştir. Hayırseverler tarafından yapılacak yardımların derneğimiz banka hesap numarasına IBAN ”TR30 0006 4000 0016 1081 1516 21” veya derneğimize şahsen yapılabileceğini ve ayrıca “AFFAN-DER” sosyal medya hesabından takip edilebileceğimizi, kamuoyuna önemle duyururuz. Derneğimize ulaşmak isteyenler de 0530 717 82 22 nolu telefondan bizlere ulaşabilirler” diye konuştu.

Cuma ZEYBEK

Devamını Oku

İlçelerde Hint Keneviri Operasyonu

İlçelerde Hint Keneviri Operasyonu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Hatay Emniyet Müdürlüğü görevlilerince uyuşturucu ve uyarıcı madde imal ve ticaretine yönelik yapılan çalışmalar sürdürülüyor.

Bu kapsamda Arsuz Akçalı Mahallesi’nde bulunan bir ikamette yapılan aramada; 8 kök hint keneviri, 1 adet otomatik av tüfeği ele geçirildiği ve olayla ilgili olarak bir şahsın yakalanarak hakkında adli işlem yapıldığı belirtildi.

Antakya Çekmece Mahallesi’nde bulunan ikametinde yapılan aramada ise, Boyları 20 ile 120 cm arasında değişen 30 kök hint keneviri ele geçirildiği yine olayla ilgili olarak bir şahıs hakkında 2313 SKM suçundan adli işlem yapıldığı ifade edildi. Kenan CENGİZ

Devamını Oku

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.