DOLAR 18,6404 0.04%
EURO 19,5030 0.52%
ALTIN 1.066,700,63
BITCOIN 3196191,35%
Hatay

PARÇALI BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Asi Gazetesi

Asi Gazetesi

30 Kasım 2022 Çarşamba

Zevk Aldığımız Bir Takım İzlemek İstiyoruz

Zevk Aldığımız Bir Takım İzlemek İstiyoruz
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Atakaş Hatayspor Onursal Başkanı ve Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, zevk alan bir takım izlemek istediklerini söyledi.

Artık birinci bölgede bekleyip kontra ataklarla gol arayan bir takım değil, oyunundan zevk alınan bir takım izlemek istediklerini ifade eden Savaş, “Volkan Demirel hoca haklı olarak 7 maçta sonuç odaklı takımı oynattı ve Fenerbahçe’nin ardından son 7 maçta en çok puan toplayan takım Hatayspor oldu. Ama artık birinci bölgede bekleyip kontratakla gol arayan değil, ikinci bölgede, üçüncü bölgede iyi oynayan oyunundan zevk aldığımız bir takım izlemek istiyoruz” açıklamasında bulundu.

Kulübe daha fazla gelir getirmek için şirketleşmeyi yapacaklarını hatırlatan Başkan Savaş, yönetimde değişiklik yapacağının da sinyalini verdi.

Cuma ZEYBEK

Devamını Oku

Satın Alan Değil Üreten Belediyeciliğe Örnek Olacağız

Satın Alan Değil Üreten Belediyeciliğe Örnek Olacağız
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Samandağ Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğüne bağlı ekipler rengârenk görüntüleri ve mis kokularıyla ilçemizin sokak ve caddelerini süsleyen çiçek ve ağaçları kendi seralarında özenle yetiştirmeye devam ediyor.

Üreten belediyecilik ve tasarruf anlayışıyla kurulan seralarda üretilen bitkiler; yeşil alanlar, park, refüj ve kavşaklarda yerlerini alarak ilçemizin görsel güzelliğine güzellik katıyor.

Samandağ Belediye Başkanı Av. Refik Eryılmaz, her mahalleye bir park sözü kapsamında devam eden çalışmalarda, mahallelere kazandırılan parkların bahçe düzenlemelerinde kullanılan bitkilerin kendi seralarında üretildiğine değinerek “Daha az maliyetle daha çok hizmet üretmek temel hedefimizdir. Yıllardır özlemini duyduğumuz, turizm ilçesi olan Samandağ’ımızı daha yeşil bir görünüme kavuşturmak amacıyla hiç para ödemeden tasarruf yapmak suretiyle kendi fidemizi, kendi çiçeğimizi kendimiz üretiyor, ilçemizi güzelleştiriyoruz.” ifadelerinde bulundu.

Haber Bülteni

Devamını Oku

Taşra Birimleri Koordinasyon Toplantısı Yapıldı

Taşra Birimleri Koordinasyon Toplantısı Yapıldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Tarım ve Orman Bakanlığına bağlı ilgili ve ilişkili kurumların yöneticileri ile koordinasyonu sağlamak amacıyla, Hatay İl Tarım ve Orman Müdürü Ergün Çolakoğlu, başkanlığında ve Müdürlük ev sahipliğinde Taşra Birimleri Koordinasyon ve Değerlendirme Toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantıda, Müdür Çolakoğlu sunum yaparak kurum çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Daha sonra kurumların çalışma konuları ile ilgili bilgi alışverişi yapılarak tarım sektörü ile ilgili değerlendirmeler, paydaşlara ait sorun ve çözümler, kurumlar arasında yapılan çalışmalar görüşüldü.

Mahmut SİVRİ

Devamını Oku

”Kan”panya Var, Sen De Umut Ol”

”Kan”panya Var, Sen De Umut Ol”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Defne İlçe Milli Eğitim Müdürü Kemal Gülistan ”Okulumda Kanpanya Var, Sen de Umut Ol” Kan Bağışı kampanyasına katıldı.

Hatay Valiliği himayesinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Kızılay Hatay Şubesinin düzenlediği ”Okulumda ”Kan”panya Var, Sen de Umut Ol.” Kan bağışı kampanyası Turunçlu Şehit Hakan Üçyıldız İlkokulu/Ortaokulu ve Çekmece Yulmaz Nurlu İlkokulu/Ortaokulundaki Kızılay Geçici Kan Merkezinde yapıldı. Kan bağışı kampanyası programına, İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kemal Gülistan, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Mustafa Öztürk, Mustafa Karasu, Şube Müdürleri, Hayırsever Yılmaz Nurlu, Okul Müdürleri, Kızılay Gönüllüleri ve vatandaşlar katıldı.

Kenan CENGİZ

Devamını Oku

Defne’ye Deva Olacak Buluşma

Defne’ye Deva Olacak Buluşma
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ülke siyasetinin sıkışmışlığına çare olmak için kurulan ve halkın temsilciliğine aday Millet İttifakı paydaşları Hatay siyasetine yön vermeye başladı. Deva Partisi Defne İlçe Başkanı Nidal Hüzmeli kongrede yeniden göreve seçilen İyi Parti Defne İlçe Teşkilatını ziyaret etti. Başkan Meriç Fatmaoğulları ve yönetimini kutladı. Hüzmeli, daha sonra Cumhuriyet Halk Partisi Defne İlçe Teşkilatını, İyi Parti Defne İlçe Başkanı Meriç Fatmaoğulları ile birlikte ziyaret etti. Üç Başkan istişare masası etrafında bir araya geldi.

BAŞKANLARIN BİR MASA ETRAFINDA BULUŞMALARI KAMUOYUNA UMUT OLDU

Taraflar görüşme sonrası Defne’de gerçekleşen birlik ve beraberlik görüntülerinin verildiği toplantının yaklaşan seçimlere olumlu yansıması olacak görüşünü dile getirdiler. Devamı konusunda fikir birliği içinde olduklarını açıkladılar. CHP Defne İlçe binasında bir araya gelen Başkanlar Nidal Hüzmeli, Akın Parlakyıldız ve Meriç Fatmaoğulları birlikte hareket etmenin sorumluluğunu taşıdıklarını gösterdiler. Vatandaşın dertlerini bildiklerini ve yaşadıkları sıkıntılara çözüm üretmeyi vazife gördükleri ifade ettiler. DEVA Partisi Defne İlçe Başkanı Nidal Hüzmeli burada yaptığı konuşmada halkın özlediği çoğulcu demokrasinin tekrar yeşermesi için Türk halkına borçlu olduklarına vurgu yaptı. Gerekli tüm çaba ve gayretlerin içeresinde bulunmanın önemine dikkat çekti. Hüzmeli, halkın kendilerinden beklentilerinin olduğunu söyledi. Ben demeden biz demeye gayret ettiklerinin altını çizdi. 

HÜZMELİ, PARTİLİ CUMHURBAŞKANLIĞI SİSTEMİNİ ELEŞTİRDİ

Tek adam rejiminin ülkeyi ileri götürmediğini aksine yaşanan siyasi ve ekonomik kaosun tek nedeni olduğunu dile getiren Başkan Hüzmeli, halkın Millet İttifakına duyduğu teveccühün ana sebebi olarak ülkenin içinde bulunduğu ucube ve yamalı demokrasiden bir an önce dönülmesinin olduğunu gösterdi. Aynı masada bir araya gelen partilerin ana hedefinin tek adam rejiminden ülkeyi kurtarmak ve tekrar Cumhuriyet kuruluş felsefesi olan halkın iradesini tecelli ettirmek olduğunu kaydetti. Toplumun her kesiminin kendilerinden bu konuda istekleri olduğunu ifade eden Hüzmeli, ülke siyasetinin yaşadığı tıkanıklık ve yarattığı olumsuzlukların bedelini en çok vatandaşımız çekiyor değerlendirmelerinde bulundu.

“ÖNCELİKLİ HEDEFİMİZ GENEL SEÇİMLER VE SEÇİM SANDIKLARINA SAHİP ÇIKMAK”

Deva Partisi Defne İlçe Başkanı Av. Nidal Hüzmeli, kendileri için en önemli meselenin yaklaşan genel seçimlerde sandıklara sahip çıkmak olduğunun altını çizdi. Hüzmeli, AK Partili ve diğer seçmen kitlelerinin bulundukları konumdan rahatsızlık duyduklarını ve partilerine oy vermeyecek insanların çoğunlukta olduğu görüşünü savundu.  “İNSANLAR ÖZGÜR DÜŞÜNCELERİ İLE OY VERİRLER” Dün bu partilere oy veren insanlar bugün Deva Partisini umut olarak görmektedirler. Deva Defne İlçe Teşkilatı da çalışmalarını AK Partiden küskün vatandaşlara yönelik yürüttüğünü aktardı. Cumhur İttifakı seçmenlerine seslenen Hüzmeli kararsız seçmenlere çağrıda bulundu. Hüzmeli, “Seçmenlere sizi anlıyor ve tecrübeli kadrolarımızla çözüm üretmeye hazırız. Sizleri kazanmak istiyoruz ve ülke siyasetinde söz sahibi olmaya davet ediyoruz. Buna gayret ediyoruz sizlerle birlikte çok güzel şeyler başaracağımıza inanıyoruz” açıklamalarında bulundu. “HALKIN İRADESİ ELBET TECELLİ EDECEK” Halkın iradesinin tecelli edeceği ve zaferi getirecek söylem ve eylemlere ortak payda da buluştuğumuz diğer tüm partilerin de destek vereceğine inanıyorum diyen Hüzmeli, seçim çalışmalarında birlikte hareket etmenin önemine değindi. Sandıklara sahip çıkma noktasında emek edip, ülkenin güzel yarınlara ulaşması için ellerinden gelenin daha fazlasını yapacaklarını ve bundan kimsenin kuşku duymaması gerektiği dile getirdi. “DEFNE HALKINA GÜZEL VE OLUMLU DÖNÜŞLER OLACAK” Defne İlçe başkanlarının ve yönetim kurulu üyelerinin bir araya gelmesinin siyaseten güzel görüntüler oluşturduğunu söyleyen CHP Defne İlçe Başkanı Akın Parlakyıldız da Hatay’a ve ülke gündemine dair görüş alışverişinde bulunan üç siyasi parti temsilcilerinin birlikteliklerinden Defne halkına güzel ve olumlu dönüşler olacağına inandığını kaydetti. CHP Defne İlçe Başkanı Akın Parlakyıldız ziyaret sonrası duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Millet ittifakı paydaşları olan Deva ve İyi Parti İlçe Başkanları ile gündemi değerlendirdiklerini, çok verimli bir görüşme olduğunu ifade etti. Ziyaretlerinden dolayı iki başkana da teşekkür etti. “Ortak hedef ve çıkarlarımız var” İyi Parti Defne İlçe Başkanı Meriç Fatmaoğulları birlikteliğin gerekliliklerini ve herkesin üzerine düşeni yapmasını önemsediklerini dile getirdiği konuşmasında 3.5 yıllık ortak hedef ve ortak çıkarların önemine değindi. Hiç kimsenin masayı zora sokacak ve umutları yok edecek tavır ve söylemler içerisinde bulunmasının doğru olmayacağını savundu. İttifakın tüm taraflarının bu çaba içerisinde olmalarına inandıklarını söyledi.  Erhan UNAY

Devamını Oku

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.