DOLAR 32,9222 -0.44%
EURO 35,8368 -0.33%
ALTIN 2.534,00-0,65
BITCOIN 22347140,45%
Hatay
24°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Bu Suç Affedilemez, Fail Hemen Yakalanmalıdır!

Bu Suç Affedilemez, Fail Hemen Yakalanmalıdır!

ABONE OL
5 Ağustos 2023 11:12
Bu Suç Affedilemez, Fail Hemen Yakalanmalıdır!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Son yıllarda ülkemizde görülen istismar vakalarının artışının, yurttaşları endişeye sürüklediğini dile getiren Nermin Yıldırım Kara, “Maalesef basına da yansıdığı üzere, Akçaova Köyü’nde bir beden eğitimi öğretmeni, ortaokul çağındaki 10 öğrencisine 5 yıl boyunca istismarda bulunmuş ve kaydettiği görüntüleri şantaj olarak kullanarak başkalarının da bu çocukları istismar etmesine neden olmuştur. Fail yakalanmış ve deliller ele geçirilmiş olsa da karar duruşmasından hemen önce tahliye edilmesi sonucu kayıplara karıştığı iddia edilmektedir. Bu durumun toplum nezdinde de hukuki olarak da kabul edilebilecek bir yanı yoktur. Faillerin bu şekilde cezasız kalması adalet duygusunun giderek yitirilmesine sebep olmaktadır. Böyle insanlık dışı bir suçu işleyen failin aramızda geziyor olması toplum vicdanında derin yaralar açmaktadır.” dedi.

Bakanlık ve Yetkililer Suskunluğunu Bozmalı

Toplumda infial yaratan bu olaya dair yetkililerden kamuoyuna henüz bir açıklama yapılmadığı vurgulayan Yıldırım Kara, “Sivil toplum kuruluşları ve sendikalar olaya dair açıklama yapmış ve basın olayın aydınlatılması için uğraş göstermiştir. Toplum adalete duyduğu güveni yitirirken yetkililer inatla suskunluğunu korumaya devam etmektedir. Eğer iddia edildiği üzere ortada istismar görüntüleri mevcutsa hangi hukuki gerekçe ile sanık karar duruşmasından önce tahliye edilmiştir? Şahıs üzerinde böyle bir suçlama varken nasıl kayıplara karışmıştır? Bu istismar vakalarına dair derinlemesine yürütülen detaylı bir çalışma mevcut mudur? Bu ve benzeri soruların cevaplarını öğrenmek tüm yurttaşların hakkıdır. Adalet Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı aydınlatıcı açıklamalar yapmadığı sürece yurttaşın gözünde meşruluk zeminleri azalacaktır. Faillerin cezasız kaldığı, çocukların istismar edildiği bir ülkede sessiz kalınamaz. Bu meselenin suni gündemlerle halı altına süpürülmesine izin vermeyeceğiz. Dava dosyasını derinlemesine inceleyerek biz de bu suskunluğu bozmak için soru önergemizi TBMM’ye vereceğiz. Bugüne kadar Adalet ve Kalkınma Partisi iktidarları boyunca kaç çocuk istismar vakasının gerçekleştiğini ve kaçının failinin bu olayda olduğu gibi kayıplara karıştığını da sorgulayacağız. Adalet Bakanlığı’nın açıklama yapmasının yanı sıra istismarların engellenmesi ve doğru şekilde cezalandırılması adına çözüm önerilerini de duymak istiyoruz.” dedi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.