DOLAR 33,0959 0.21%
EURO 36,2378 0.5%
ALTIN 2.631,700,39
BITCOIN 21619573,57%
Hatay
24°

AZ BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

ÇUKUROVA SİFED’de Yeni Dönem

ÇUKUROVA SİFED’de Yeni Dönem

ABONE OL
9 Mart 2024 11:40
ÇUKUROVA SİFED’de Yeni Dönem
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Adana ve Mersin iş dünyasının oluşturduğu Çukurova Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu (ÇUKUROVA SİFED) Genel Kurulu sonrası Başkanlığa Berman Mantı seçildi. 2021 yılından bu yana görev yapan ÇUKUROVA SİFED Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kış, başkanlığı sırasıyla Berman Mantı ve Vedat Gizer’e devretti. 1.5 yıl başkanlık yapacak olan Berman Mantı’dan sonra 1.5 yıl da Vedat Gizer, ÇUKUROVA SİFED Başkanı olacak.

HÜSEYİN KIŞ: ÇUKUROVA SİFED İÇİN ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Mersin Divan Otel’de gerçekleşen genel kurulda ilk sözü alan Hüseyin Kış, “Geride bıraktığımız süre zarfında bölgemiz adına hep birlikte önemli kazanımlar sağladığımızı onurla ve gururla söyleyebilirim” dedi. Pandemi ve deprem zamanında ihtiyaç sahibi tüm insanlara yardım eli uzatmanın onurunu yaşadıklarını belirten Kış, “ÇUKUROVA SİFED ailesinin bir parçası olmaktan gurur duyuyorum. Görev süremiz içerisinde bana verdiğiniz destek ve duyduğunuz sonsuz güven için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Adanamızı, Mersinimizi ve  ÇUKUROVA SİFED’imizi daima ileriye taşıyacağız. Hep birlikte, daha güçlü, daha adil ve daha sürdürülebilir bir gelecek için çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

TÜRKONFED BAŞKANI SÜLEYMAN SÖNMEZ DE GENEL KURULDAYDI

Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Sönmez de kalkınmanın yolunun Anadolu’dan geçeceğini vurguladı. “Bölgelerimiz kalkınırsa ülkemiz kalkınır. Bölgelerimizin, kentlerimizin kalkınma politikalarının mutlaka yerel düzeyde ele alınması gerekir. Zaten Kalkınma Ajansları da bu ihtiyaç üzerine oluşturulmuştu” diyen Sönmez, “Kendi bölgemizdeki kendi kentimizdeki sorunları, kalkınma için neler yapılması gerektiğini biz iyi biliriz. Diğer iş dünyası temsil örgütleriyle beraber yerel yöneticilerle çalışacak ve yerel kalkınma politikalarına yön vereceğiz. Bunu başardığımızda, kentlerimiz, bölgelerimiz kalkındıkça ülkemizi de ikinci yüzyılımızda layık olduğumuz yere taşıyacağız” dedi. ÇUKUROVA SİFED’in çalışmalarını takdirle karşıladığını belirten Başkan Sönmez, görevi devreden Hüseyin Kış ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür ederken, yeni başkan Berman Mantı ve yönetim kurulu üyelerine başarılar diledi.

MERSİN MİLLETVEKİLİ GÜLCAN KIŞ DA KATILDI

Genel kurula kadar ÇUKUROVA SİFED Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin Milletvekili Gülcan Kış ise “Kurulduğu günden bu yana bölgemiz için başarılı çalışmalara imza atan Çukurova SİFED üyesi olmaktan gurur duyuyorum. Milletvekili görevim nedeniyle Meclisin açıldığı günden itibaren Çukurova’nın öncelikli sorunlarının çözümü için mücadele ediyorum. Bundan sonraki çalışmalarımı da bu doğrultuda sürdüreceğim. Mersin ve Adana iş yükü ve ihracatıyla ülkemizin lokomotifi durumundadır. Hatay’ın özel durumuyla birlikte bölgemizin kalkınması için hep beraber birlikte hareket edeceğiz. Bugüne kadar yaptığı başarılı çalışmaları ve hizmetlerinden dolayı Çukurova SİFED Başkanı Hüseyin Kış’a teşekkürlerimi sunuyor, yeni seçilen Berman Mantı ve yönetim kurulu üyelerine çalışmalarında başarılar diliyorum” diye konuştu.

BAŞKAN MERMAN MANTI TEŞEKKÜR ETTİ

Konuşmaların ardından yönetim, denetim kurulu faaliyet raporları okunup oylandı. Ardından gerçekleşen Yönetim Kurulu Üye seçimlerinde ÇUKUROVA SİFED Yönetim Kurulu Başkanı seçilen Adana İş Kadınları Derneği (İŞKAD) Başkanı Berman Mantı, teşekkür konuşması gerçekleştirdi.

Paleolitik çağdan günümüze kadar yüzlerce paradigmanın insanlığa hizmet için üretildiğini ve üretilmeye devam ettiğini kaydeden ÇUKUROVA SİFED’in yeni Başkanı Berman Mantı, “Tüm bu gelişmelerin ışığında; bugün dünyanın ve ulus devletlerinin geldiği dönüşüm ve gelişim sürecine bakıldığında bu paradigmaların özellikle son yüzyılda hız kesmeden aksine daha da ivmelenerek gerek iş dünyasını gerekse sosyal hayatımıza, davranış ve alışkanlıklarımıza yön verdiği, yaşama dair tüm normları değiştirdiği, iş yapış şekilleri ile birlikte yeni bir dünya düzeninin dizayn edildiği, iş üretim metedolojisi ve sürelerini değiştiren robotlarla, kariyer rekabetine girdiğimiz  bir başka teknolojik çağdayız, sadece 20 yıl önce dönemine damgasını vurmuş çığır açan teknoloji olarak anılan pek çok ürün bugün, akıllı bir cep telefonunun içine sığmış durumda İşte böylesine bir çağda günü değil geleceği yakalamak hayati bir önem taşımaktadır” diye konuştu.

ÇUKUROVA SİFED’in Çukurova’nın  kalkınma hamlelerine destek vermek, 4 bin yıl önce kurulan  Kizzuwatna Krallığı’nın eşsiz güzellikteki antik iki  kenti olan Adana ve Mersin’in kültürel ve tarihsel değerlerini bütünsel bir sinerjiye dönüştürmek ve bölgenin gayri safi milli hasıladan aldığı payı artırmaya yönelik projeleri ile Çukurova’ya katma değer yarattığını ve her geçen gün etki gücünü artırdığını dile getiren Berman Mantı, görev süresini başarıyla tamamlayan Hüseyin Kış ile birlikte ÇUKUROVA SİFED çatısı altında bugüne kadar görev yapan tüm başkan ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür etti.

YÖNETİM KURULU GÖREV DAĞILIMI YAPTI
Genel Kurulun hemen ardından ilk toplantısını gerçekleştiren ÇUKUROVA SİFED Yönetim Kurulu’nda görev dağılımı da yapıldı.
Berman Mantı’nın Yönetim Kurulu Başkanı olduğu toplantıda Başkan Vekilliğine Vedat Gizer, Başkan Yardımcılıklarına Ali Can Boğa, Coşkun Doğmuş, Mürvet Beydağı, Adnan Gündoğdu, Mehmet Salih Çelik ve Gül Akyürek Balta seçilirken Genel Sekreter Mustafa Öncül, Sayman Fatih Asal oldu.
ÇUKUROVA SİFED Yönetim Kurulu Üyeleri ise şu isimlerden oluştu: Ziya Çokgünlü, Ebru Bacaksızlar, Selma Çağlar, Emine Demirci, Mehmet Selahattin Balkan, Nesih Aktepe, Mustafa İmrak, Sibel İnandı, Canan Sunay, Hakkı Mert Dağsuyu, Zeynep Madenci, Mehmet Efetürk, Vahdettin Kılınç, Mehmet Erel, Bekir Kerem Aydoğdu. Haber Bülteni

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.