DOLAR 33,0816 0.04%
EURO 36,3294 0.26%
ALTIN 2.625,950,46
BITCOIN 2140148-1,56%
Hatay
21°

AZ BULUTLU

12:46

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Defne İlçesi İçin Hastane Talebini Destekliyoruz

Defne İlçesi İçin Hastane Talebini Destekliyoruz

ABONE OL
9 Nisan 2022 09:29
Defne İlçesi İçin Hastane Talebini Destekliyoruz
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Tüm Öğretmenler Birliği Sendikası Hatay Tabipler Birliğinin başlattığı “Defne’ye Devlet Hastanesi İstiyoruz” imza kampanyasına destek çıktı.

163.000 nüfusa sahip olan Defne ilçesine artık bir Devlet Hastanesinin şart olduğunu söyleyen ve bu kampanyayı desteklerini aktaran Tüm Öğretmenler Birliği Sendikası Yürütme Kurulu Başkanı Deniz Ezer: “Eğitim, Sağlık ve Barınma temel bir haktır. Bir Devlet’in görevi halkına kamusal eğitim, kamusal sağlık hizmeti sunmaktır. Ulaşılabilir sağlık hizmeti insan yaşamı için vazgeçilmez bir zorunluluktur. Tüm Öğretmenler Birliği Sendikası halkçı bir sendika olup halkın taleplerini dinlendiren kurumların yanındadır. Anayasamızın 56.maddesinde  “Herkes sağlıklı ve dengeli bir çevrede yaşama hakkına sahiptir. Devlet herkesin hayatını beden ve ruh sağlığı içinde sürdürmesini sağlama; insan ve madde gücünde tasarruf ve verimi artırarak, işbirliğini gerçekleştirmek amacıyla sağlık kuruluşlarını tek elden planlayıp hizmet vermesini düzenler. Devlet, bu görevini kamu ve özel kesimdeki sağlık ve sosyal kurumlardan yararlanarak, onları denetleyerek yerine getirir ”net bir vurgu yapılmaktadır. 163.000 nüfusa sahip olan Hatay’ın Defne ilçesi bir devlet hastanesine sahip değildir. Ülkemizde 20000 nüfuslu çeşitli ilçelerde Devlet Hastanesi var iken 163.000 nüfuslu Defne ilçesinde Devlet Hastanesinin bulunmaması büyük bir eksikliktir. Bu durum sağlık hizmetlerine erişimde zorlukların ve sorunların yaşanmasına sebep olmaktadır. Yukarıdaki gerekçelerden yola çıkarak Defne halkının aynı zamanda anayasal hakkı olan sağlık hizmeti için Devlet Hastanesinin kurulması konusunda, Hatay Tabip Odası’nın başlatmış olduğu  “Defne’ye Devlet Hastanesi İstiyoruz” imza kampanyasına destek olduğumuzu belirtir tüm halkımızın Hatay Tabip Odasının bu talebine destek vermesi konusunda çağrıda bulunuyoruz” ifadelerini kullandı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.