25-10-2018 10:51:00

CUMHURİYET’İN 95. YIL DÖNÜMÜ DÜZENLENEN KONSER İLE KUTLANDI

CUMHURİYET’İN 95. YIL DÖNÜMÜ DÜZENLENEN KONSER İLE KUTLANDI

Hatay Büyükşehir Belediyesi Mesleki Edindirme Kursları (HATMEK) gitar bölümü öğrencileri, Cumhuriyet’in kuruluşunun 95. yıl dönümünü münasebetiyle HATMEK konferans salonunda konser düzenledi.


HATMEK Konferans Salonunda düzenlenen etkinliğe Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş ve eşi Nazan Savaş’ın yanı sıra HBB Genel Sekreteri Prof. Dr. Mehmet Maden,  HBB Kültür Dairesi Başkanı Mehmet Bozkurt, HBB Muhtarlar Daire Başkanı Durmuş Yıldırım, HBB İnsan Kaynakları Daire Başkanı Ceyhun Cevrioğlu ve çok sayıda vatandaş katılım gösterdi.

Konser etkinliği, Cumhuriyet’in kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve vatan uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimiz için saygı duruşu ve akabinde İstiklal Marşını okunmasıyla başlandı. 

“TÜRK MİLLETİ MÜTHİŞ BİR KURTULUŞ MÜCADELESİ VERDİ”

“Tüm imkânsızlıklara rağmen büyük bir inanç ve kararlılıkla yürütülen Kurtuluş Savaşı’nın ardından alınan zafer, Türk Milleti’nin zaferidir” diyerek konuşmasına başlayan HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, “29 Ekim 1923’te Türk Milleti müthiş bir kurtuluş mücadelesi ve ardından kuruluş mücadelesi verdi. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün sağlam temeller atarak kurduğu Cumhuriyeti, 95 yıldır yaşatmaya ve onun faziletlerinden yararlanmaya çalışıyor, bize bahşedilen bu topraklara hep birlikte sahip çıkıyoruz. Geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin eğitimine katkı sağlayarak, onları müzik konusunda geliştiren kıymetli öğretmenlerimize teşekkür ediyor, öğrencilere başarılar diliyorum.” dedi.

Başkan Savaş, kurs öğrencilerine başarılarından ve azimli çalışmalarından dolayı çiçek takdim ederken, kurs eğitmeni Can Emrah Toprak’a da Türk Bayrağı ve M. Kemal Atatürk’ün imzasının yer aldığı mozaik tablo takdim etti. Program sonunda etkinliğin anısına hatıra fotoğrafı çektirildi.

Bu haber 259 defa okunmuştur.

Etiketler:


YORUM YAZIN

Yapılan Yorumlar
DİĞER Kültür Sanat HABERLERİ
Defne Rotary Kulübü’ne üç yeni üye

Defne Rotary Kulübü’ne üç yeni üye

Antakya Defne Rotary Kulübü, yeni üye alım töreni düzenledi.

DEVAMI +
Koro, şehit yakınları ve gaziler için sahne aldı

Koro, şehit yakınları ve gaziler için sahne aldı

Antakya Medeniyetler Korosu, şehit yakınları ve gaziler için sahne aldı.

DEVAMI +
ANADOLU EZGİLERİNİ DÜNYAYA SEVDİRİYOR

ANADOLU EZGİLERİNİ DÜNYAYA SEVDİRİYOR

İSTE Mustafa Yazıcı Devlet Konservatuvarı Müzik Bölümü Başkanı Dr. Öğretim Üyesi Okay Özdağ, "Dünyadan 81 Gitarist, 81 Anadolu Halk Ezgisi" projesiyle farklı yörelere ait türküleri..

DEVAMI +
ANTAKYA’YA YAKIŞIR DEV RESORASYON!

ANTAKYA’YA YAKIŞIR DEV RESORASYON!

Tarihi Eski Antakya Sokaklarında turizm ve ekonomiye katkı sağlaması için restorasyon çalışmaları başlatıldı.

DEVAMI +
Koro mest etti

Koro mest etti

Hatay Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı bünyesinde çalışmalarını sürdüren HBB Türk Müziği Korosu, ‘Bir Peri Masalı’ konseri ile hafızalara kazınan bir ..

DEVAMI +
“Metin Uca” kahkahaya boğdu

“Metin Uca” kahkahaya boğdu

Eğlendirirken düşündüren kendine özgü üslubuyla sahneye taşıdığı birbirinden farklı gösterileriyle izleyenleri kahkahaya boğan Metin Uca'nın "Bunu mu Demek İstedim?" adlı oyunu yoğ..

DEVAMI +