03-11-2017 14:13:00

Mevlüt Emre İçcan, Senegal Cumhuriyeti Fahri Konsolosu oldu

Mevlüt  Emre İçcan, Senegal  Cumhuriyeti Fahri Konsolosu oldu

Kırıkhan’lı işadamı Murat İçcan’ın oğlu Mevlüt Emre İçcan, Senegal Cumhuriyeti Fahri Konsolosu oldu.


Özova Group tesislerinde düzenlenen  törene, Hatay Vali vekili Orhan Mardinli, Senegal Cumhuriyeti Büyükelçisi MoustaphaMBacke,  MKÜ Rektörü Hasan Kaya, İlçe Kaymakamı Mustafa Erkayıran, Belediye Başkanı Ayhan Yavuz, üst düzey bürokratlar,siyasi parti temsilcileri ve  bölge işadamları  katıldı.

Törenin açılış konuşmasını yapan Mevlüt Emre İçcan, Senegal  Cumhuriyetinin tarafımı onurlandırarak Hatay fahri konsolosu olarak görevlendirmiştir.  Bilindiği üzere bir çok konuda  karşılıklı siyasi ve ticari anlaşmalar yapmış olduğumuz  Senegal Cumhuriyeti ile gelişmekte olan pazarlarımızı dost ülkeler olarak daha da  ileriye taşımakta  ve açmış olduğumuz konsolosluk ofisi ile de  Hatay’a da taşıyarak daha da geliştireceğine inanmaktayız. Kısacası, konsolosluğumuz Senegal ile Türkiye  arasında  ekonomik ve kültürel anlamda bir köprü  kuracak, bu bağlamda hem Senegal’i hem de ülkemizi en iyi şekilde  temsil etmeye çalışacağım. Senegal ile Hatay arasında tüm bu ilişkiler açısından tarafımı onurlandırarak konsolosluk görevine layık  olduğuma  inanan Senegal Cumhuriyeti adına sayın Büyükelçim  MoustaphaMBacke’ye teşekkür ediyorum, Allah hayırlar vesile  etsin”dedi.

Senegal   Cumhuriyeti Büyükelçisi   MoustaphaMBacke  ise konuşmasında şunları vurguladı “  Senegal  fahri konsolosu olarak atanan  sayın Mevlüt Emre İçcan’ın atama törenine  başkanlık etmek için, uygarlık ve tarihte önemli bir yer tutan  bu dikkat çekici  ve güzel şehir, Hatay’a  bugün geldiğim için çok memnunum.  Misafirperverlik ve  cömertlik değerlerine sahip olan Türkiye’de  bana gösterdikleri değerli ve sıcak karşılama için İÇCAN ailesine, iş arkadaşlarına ve dostlarına  teşekkürlerimi sunarım. Ayrıca bu törene teşrif eden kent yetkililerine  ve iş adamlarına en derin teşekkürlerimi sunarım.  Senegal gibi bir ülke için Hatay’da fahri konsolosluk açmak çok büyük bir şereftir. Bu onur, ülkemin Mevlüt Emre İçcan gibi sorumluluk bilinci ve dinamizmiyle tanınan birisi tarafından Müslüman,Hristiyan ve Yahudi medeniyetlerinin birleşme noktası olan, Türkiye’nin tarımsal sanayi şehri Hatay’da temsil edilmesi ülkem adına çok büyük bir onurdur.  “dedi.

Senegal Cumhuriyeti Büyükelçisi Moustapha MBacke daha sonra  Mevlüt Emre İçcan’a fahri konsolosluk belgesini taktim etti.

Hatay Vali vekili   Orhan Mardinli ise yaptığı konuşmada, Senegal fahri konsolosluğunun Hatay’da açılması ve  Hatay’lı bir isme verilmesinin önemli olduğuna dikkat  çekti.

Bu haber 309 defa okunmuştur.

Etiketler:


YORUM YAZIN

Yapılan Yorumlar
DİĞER DÜNYA HABERLERİ
Cilvegözü Sınır Kapısı bir hafta kapalı olacak

Cilvegözü Sınır Kapısı bir hafta kapalı olacak

Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde bulunan Cilvegözü Sınır Kapısı, Kurban Bayramı tatili dolayısıyla 27 Ağustos'a kadar kapalı olacak.

DEVAMI +
Cilvegözü Sınır Kapısı'ndan bayram geçişleri sürüyor

Cilvegözü Sınır Kapısı'ndan bayram geçişleri sürüyor

Reyhanlı sınır kapısında 6 Ağustos'ta başlayan uygulamayla 30 bin Suriyeli ülkesine çıkış yaptı

DEVAMI +
BM TEMSİLCİLERİNDEN KİMYECİ’YE ZİYARET

BM TEMSİLCİLERİNDEN KİMYECİ’YE ZİYARET

Birleşmiş Milletler Dünya Gıda Programı ülke temsilcisi Nils Grede ve beraberindeki heyet Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci’yi ziyaret etti.

DEVAMI +
Cinderes Yangınına HBB’den Müdahale

Cinderes Yangınına HBB’den Müdahale

Suriye’nin kuzeybatısında yer alan ve Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) Zeytin Dalı Harekatı ile teröristlerden temizlediği Afrin’in Cinderes kasabasında meydana gelen yangına Hatay..

DEVAMI +
Japonlar ressamlığa soyundu

Japonlar ressamlığa soyundu

Hatay’a gezi amaçlı gelen Japonlar ressamlığa soyundular.

DEVAMI +
resim yok

Özel Güvenlik Bölgesi uygulaması 15 gün daha uzatıldı

Sınırda bulunan bazı alandaki Özel Güvenlik Bölgesi uygulaması 15 gün daha uzatıldı.

DEVAMI +