03-11-2017 14:13:00

Mevlüt Emre İçcan, Senegal Cumhuriyeti Fahri Konsolosu oldu

Mevlüt  Emre İçcan, Senegal  Cumhuriyeti Fahri Konsolosu oldu

Kırıkhan’lı işadamı Murat İçcan’ın oğlu Mevlüt Emre İçcan, Senegal Cumhuriyeti Fahri Konsolosu oldu.


Özova Group tesislerinde düzenlenen  törene, Hatay Vali vekili Orhan Mardinli, Senegal Cumhuriyeti Büyükelçisi MoustaphaMBacke,  MKÜ Rektörü Hasan Kaya, İlçe Kaymakamı Mustafa Erkayıran, Belediye Başkanı Ayhan Yavuz, üst düzey bürokratlar,siyasi parti temsilcileri ve  bölge işadamları  katıldı.

Törenin açılış konuşmasını yapan Mevlüt Emre İçcan, Senegal  Cumhuriyetinin tarafımı onurlandırarak Hatay fahri konsolosu olarak görevlendirmiştir.  Bilindiği üzere bir çok konuda  karşılıklı siyasi ve ticari anlaşmalar yapmış olduğumuz  Senegal Cumhuriyeti ile gelişmekte olan pazarlarımızı dost ülkeler olarak daha da  ileriye taşımakta  ve açmış olduğumuz konsolosluk ofisi ile de  Hatay’a da taşıyarak daha da geliştireceğine inanmaktayız. Kısacası, konsolosluğumuz Senegal ile Türkiye  arasında  ekonomik ve kültürel anlamda bir köprü  kuracak, bu bağlamda hem Senegal’i hem de ülkemizi en iyi şekilde  temsil etmeye çalışacağım. Senegal ile Hatay arasında tüm bu ilişkiler açısından tarafımı onurlandırarak konsolosluk görevine layık  olduğuma  inanan Senegal Cumhuriyeti adına sayın Büyükelçim  MoustaphaMBacke’ye teşekkür ediyorum, Allah hayırlar vesile  etsin”dedi.

Senegal   Cumhuriyeti Büyükelçisi   MoustaphaMBacke  ise konuşmasında şunları vurguladı “  Senegal  fahri konsolosu olarak atanan  sayın Mevlüt Emre İçcan’ın atama törenine  başkanlık etmek için, uygarlık ve tarihte önemli bir yer tutan  bu dikkat çekici  ve güzel şehir, Hatay’a  bugün geldiğim için çok memnunum.  Misafirperverlik ve  cömertlik değerlerine sahip olan Türkiye’de  bana gösterdikleri değerli ve sıcak karşılama için İÇCAN ailesine, iş arkadaşlarına ve dostlarına  teşekkürlerimi sunarım. Ayrıca bu törene teşrif eden kent yetkililerine  ve iş adamlarına en derin teşekkürlerimi sunarım.  Senegal gibi bir ülke için Hatay’da fahri konsolosluk açmak çok büyük bir şereftir. Bu onur, ülkemin Mevlüt Emre İçcan gibi sorumluluk bilinci ve dinamizmiyle tanınan birisi tarafından Müslüman,Hristiyan ve Yahudi medeniyetlerinin birleşme noktası olan, Türkiye’nin tarımsal sanayi şehri Hatay’da temsil edilmesi ülkem adına çok büyük bir onurdur.  “dedi.

Senegal Cumhuriyeti Büyükelçisi Moustapha MBacke daha sonra  Mevlüt Emre İçcan’a fahri konsolosluk belgesini taktim etti.

Hatay Vali vekili   Orhan Mardinli ise yaptığı konuşmada, Senegal fahri konsolosluğunun Hatay’da açılması ve  Hatay’lı bir isme verilmesinin önemli olduğuna dikkat  çekti.

Bu haber 392 defa okunmuştur.

Etiketler:


YORUM YAZIN

Yapılan Yorumlar
DİĞER DÜNYA HABERLERİ
Süslü Kadınlar pedal çevirdi

Süslü Kadınlar pedal çevirdi

Antakya’da Gönüllü Kadınlar, bisiklet kullanımını yaygınlaştırmak ve farkındalık oluşturmak amacıyla ‘Süslü Kadınlar Bisiklet Turu’nda buluştu.

DEVAMI +
KOMANDOLAR SURİYE SINIRINDA DEVRİYEDE

KOMANDOLAR SURİYE SINIRINDA DEVRİYEDE

Hudut birliklerindeki komandolar, sınır hattında gün boyu devriye görevi yapıyor

DEVAMI +
Cilvegözü Sınır Kapısı Önünde Taksici Eylemi

Cilvegözü Sınır Kapısı Önünde Taksici Eylemi

Reyhanlı’da taksi şoförleri, korsan taşımacılık yapıldığı iddiasıyla sınır kapısı önünde toplanarak yolu bir süre trafiğe kapattı

DEVAMI +
Amanoslar teröristlere dar edildi

Amanoslar teröristlere dar edildi

Terörden Arananlar Listesi'nde kırmızı kategoride yer alan ve örgütün sözde Amanoslar genel saha sorumlusu olan teröristin de öldürüldüğü operasyonlarda, 16 sığınak ile 6 erzak dep..

DEVAMI +
TÜRKİYE OLUMLU DUYGULAR ENDEKSİNDE SONDAN DÖRDÜNCÜ

TÜRKİYE OLUMLU DUYGULAR ENDEKSİNDE SONDAN DÖRDÜNCÜ

145 ülkede 154 bin kişi baz alınarak hazırlanan rapora göre, 2017 yılı insanlar için en kötü sene olarak kayıtlara geçti.

DEVAMI +
Tank taşıyan askeri araç devrildi

Tank taşıyan askeri araç devrildi

Hatay’da, tank taşıyan askeri araç Reyhanlı yolunda devrildi. Kazada ölen yada yaralananın olmaması sevindirdi.

DEVAMI +