26-10-2017 14:38:00

Mültecilerin sorunları anlatıldı

Mültecilerin sorunları anlatıldı

Türkiye'nin 46 ili ve 80'den fazla saha ofisi ile Ankara merkezli faaliyetlerini sürdüren Sığınmacılar ve Göçmenlerle Dayanışma Derneği tarafından basın mensupları için Göç ve Mültecilik Konularında Bilgi ve Farkındalık Semineri geçtiğimiz hafta sonu Antalya'da gerçekleştirildi.


Gerçekleştirilen seminere BYEGM Genel Müdürü Mehmet Akarca, SGDD Genel Koordinatörü İbrahim Vurgun Kavlak ve Türkiye'nin dört bir yanından gelen 120'ye yakın basın mensupları katıldı

Basın Mensupları için Göç ve Mültecilik Konularında Bilgi ve Farkındalık Semineri'nin açılış konuşmasını ilk olarak SGDD Genel Koordinatörü İbrahim Vurgun Kavlak gerçekleştirdi. Gerçekleştirdiği konuşmada şu ifadelere yer veren Genel Koordinatör Kavlak; "Türkiye'de yaşayan mülteci ve sığınmacılara temel haklar ve sorumluluklar, sosyal destek mekanizmaları ve hizmetlere erişim gibi alanlarda kapsamlı sosyal ve hukuki danışmanlık sağlarken çok yönlü kalıcı projelere imza atmaya devam ediyoruz. Türkiye genelinde yapmış olduğumuz çalışmalarımızı yerelde basın mensuplarına anlatarak, yeni fikirler edinmeyi umut ediyoruz. Yerel basın mensuplarımızın fikirleri bizler için çok önemlidir.BYEGM Genel Müdürlüğü'ne vermiş olduğu desteklerden dolayı teşekkür ediyor, katılım gösteren basın mensuplarına da başarılar diliyorum." dedi.

Basın Mensupları için Göç ve Mültecilik Konularında Bilgi ve Farkındalık Semineri'nde kısa bir konuşma gerçekleştiren BYEGM Genel Müdürü Mehmet Akarca; "Türkiye her zaman mazlumlara, sığınmacılara ve mültecilere her zaman kucak açmıştır. Türkiye'ye sığınmak isteyenleri hiçbir zaman yalnız bırakmadık. Bu konuda ülkemizde bulunan Suriyeli sığınmacılar ve vatandaşlarla ilgi çalışmalarını proje kapsamında yürüten Sığınmacılar ve Göçmenlerle Dayanışma Derneği'ne teşekkür ediyorum. Türkiye ve dünyayı yakından ilgilendiren bu seminerlerin ülkemiz ve basın mensuplarımız adına faydalı olduğunu düşünüyorum. Seminere katılım gösteren basın mensuplarına bir kez daha teşekkür ediyor,  başarılı bir şekilde tamamlanmasını ümit ediyorum" dedi.

Bu haber 2207 defa okunmuştur.

Etiketler:


YORUM YAZIN

Yapılan Yorumlar
DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
resim yok

Yayladağı, Reyhanlı ve Dörtyol’da elektrik yok

TEDAŞ’ın tesis ve bakım çalışması nedeniyle 14 Aralık Cuma günü (bugün) 3 ilçenin birçok mahallesinde elektrik kesintisi yapılacağını duyurdu.

DEVAMI +
EMEKÇİLERİMİZİN HER ZAMAN YANINDAYIZ

EMEKÇİLERİMİZİN HER ZAMAN YANINDAYIZ

Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir, narenciye üreticisi çiftçileri bahçelerinde ziyaret etti. Narenciye üreticilerinin sorunlarını dinleyerek talep ve önerilerini dinledi. ..

DEVAMI +
İSKENDERUN’DA SÜREKLİ ARIZA VEREN PASLI BORU YENİLENDİ

İSKENDERUN’DA SÜREKLİ ARIZA VEREN PASLI BORU YENİLENDİ

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), Hatay genelinde tespit edilen paslı ve asbestli boruların iptal edilerek yerine yenilerinin döşendiği..

DEVAMI +
Sobadan sıçrayan kıvılcımlar yangına neden oldu

Sobadan sıçrayan kıvılcımlar yangına neden oldu

Antakya’da sobadan çıkan yangında dumandan etkilenen 2 kişi itfaiye ekipleri tarafından kurtarıldı.

DEVAMI +
Özel GAYEM Anaokulunda Yerli Malı Haftası kutlandı

Özel GAYEM Anaokulunda Yerli Malı Haftası kutlandı

12-18 Aralık Yerli Malı Haftası nedeniyle Özel GAYEM Anaokulunda Yerli Malı Haftası etkinliği düzenlendi.

DEVAMI +
İş makinesi doğalgaz borusunu deldi

İş makinesi doğalgaz borusunu deldi

İskenderun’da dere ıslah çalışması yapan iş makinesi yanlışlıkla doğalgaz nakil borusunu deldi.

DEVAMI +