26-10-2017 14:38:00

Mültecilerin sorunları anlatıldı

Mültecilerin sorunları anlatıldı

Türkiye'nin 46 ili ve 80'den fazla saha ofisi ile Ankara merkezli faaliyetlerini sürdüren Sığınmacılar ve Göçmenlerle Dayanışma Derneği tarafından basın mensupları için Göç ve Mültecilik Konularında Bilgi ve Farkındalık Semineri geçtiğimiz hafta sonu Antalya'da gerçekleştirildi.


Gerçekleştirilen seminere BYEGM Genel Müdürü Mehmet Akarca, SGDD Genel Koordinatörü İbrahim Vurgun Kavlak ve Türkiye'nin dört bir yanından gelen 120'ye yakın basın mensupları katıldı

Basın Mensupları için Göç ve Mültecilik Konularında Bilgi ve Farkındalık Semineri'nin açılış konuşmasını ilk olarak SGDD Genel Koordinatörü İbrahim Vurgun Kavlak gerçekleştirdi. Gerçekleştirdiği konuşmada şu ifadelere yer veren Genel Koordinatör Kavlak; "Türkiye'de yaşayan mülteci ve sığınmacılara temel haklar ve sorumluluklar, sosyal destek mekanizmaları ve hizmetlere erişim gibi alanlarda kapsamlı sosyal ve hukuki danışmanlık sağlarken çok yönlü kalıcı projelere imza atmaya devam ediyoruz. Türkiye genelinde yapmış olduğumuz çalışmalarımızı yerelde basın mensuplarına anlatarak, yeni fikirler edinmeyi umut ediyoruz. Yerel basın mensuplarımızın fikirleri bizler için çok önemlidir.BYEGM Genel Müdürlüğü'ne vermiş olduğu desteklerden dolayı teşekkür ediyor, katılım gösteren basın mensuplarına da başarılar diliyorum." dedi.

Basın Mensupları için Göç ve Mültecilik Konularında Bilgi ve Farkındalık Semineri'nde kısa bir konuşma gerçekleştiren BYEGM Genel Müdürü Mehmet Akarca; "Türkiye her zaman mazlumlara, sığınmacılara ve mültecilere her zaman kucak açmıştır. Türkiye'ye sığınmak isteyenleri hiçbir zaman yalnız bırakmadık. Bu konuda ülkemizde bulunan Suriyeli sığınmacılar ve vatandaşlarla ilgi çalışmalarını proje kapsamında yürüten Sığınmacılar ve Göçmenlerle Dayanışma Derneği'ne teşekkür ediyorum. Türkiye ve dünyayı yakından ilgilendiren bu seminerlerin ülkemiz ve basın mensuplarımız adına faydalı olduğunu düşünüyorum. Seminere katılım gösteren basın mensuplarına bir kez daha teşekkür ediyor,  başarılı bir şekilde tamamlanmasını ümit ediyorum" dedi.

Bu haber 2138 defa okunmuştur.

Etiketler:


YORUM YAZIN

Yapılan Yorumlar
DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
OTOMOBİL, TRAKTÖRE ÇARPTI!

OTOMOBİL, TRAKTÖRE ÇARPTI!

Otomobilin çarptığı traktörün dev tekeri yerinden çıktı.

DEVAMI +
3 MAHALLEDE ‘ASAYİŞ’ DENETİMİ

3 MAHALLEDE ‘ASAYİŞ’ DENETİMİ

Antakya’da Altınçay, Esentepe ve Çekmece Mahallelerinde polis ve bekçiler tarafından denetimler gerçekleşti.

DEVAMI +
ÇOCUKLAR SINIRI GEÇERKEN YAKALANDILAR!

ÇOCUKLAR SINIRI GEÇERKEN YAKALANDILAR!

Hatay'da Türkiye'ye kaçak girmeye çalışan Suriyeli çocuklar yakalandı.

DEVAMI +
CANIMIZ YANDI!

CANIMIZ YANDI!

Batman'ın Hasankeyf ilçesinde yol yapım çalışmasının emniyetini sağlayan askerlerin bulunduğu zırhlı askeri aracın geçişi sırasında PKK'lı teröristler, asfaltın altına tuzakladıkla..

DEVAMI +
Asi nehri temizlendi!

Asi nehri temizlendi!

Hatay Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı tarafından il genelinde kapsamlı olarak gerçekleştirilen deniz ve sahil temizliği çalışmalarının yeni durağı ..

DEVAMI +
HATAY SAHİLLERİNDE 4 YILDA 4 BİN TON ATIK TOPLANDI!

HATAY SAHİLLERİNDE 4 YILDA 4 BİN TON ATIK TOPLANDI!

Hatay Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Bayram Öksüz, deniz aracı, insan gücü ve balıkçı barınaklarına koyulan konteynırlarla 3 işlemde deniz ve sahil t..

DEVAMI +