26-10-2017 14:38:00

Mültecilerin sorunları anlatıldı

Mültecilerin sorunları anlatıldı

Türkiye'nin 46 ili ve 80'den fazla saha ofisi ile Ankara merkezli faaliyetlerini sürdüren Sığınmacılar ve Göçmenlerle Dayanışma Derneği tarafından basın mensupları için Göç ve Mültecilik Konularında Bilgi ve Farkındalık Semineri geçtiğimiz hafta sonu Antalya'da gerçekleştirildi.


Gerçekleştirilen seminere BYEGM Genel Müdürü Mehmet Akarca, SGDD Genel Koordinatörü İbrahim Vurgun Kavlak ve Türkiye'nin dört bir yanından gelen 120'ye yakın basın mensupları katıldı

Basın Mensupları için Göç ve Mültecilik Konularında Bilgi ve Farkındalık Semineri'nin açılış konuşmasını ilk olarak SGDD Genel Koordinatörü İbrahim Vurgun Kavlak gerçekleştirdi. Gerçekleştirdiği konuşmada şu ifadelere yer veren Genel Koordinatör Kavlak; "Türkiye'de yaşayan mülteci ve sığınmacılara temel haklar ve sorumluluklar, sosyal destek mekanizmaları ve hizmetlere erişim gibi alanlarda kapsamlı sosyal ve hukuki danışmanlık sağlarken çok yönlü kalıcı projelere imza atmaya devam ediyoruz. Türkiye genelinde yapmış olduğumuz çalışmalarımızı yerelde basın mensuplarına anlatarak, yeni fikirler edinmeyi umut ediyoruz. Yerel basın mensuplarımızın fikirleri bizler için çok önemlidir.BYEGM Genel Müdürlüğü'ne vermiş olduğu desteklerden dolayı teşekkür ediyor, katılım gösteren basın mensuplarına da başarılar diliyorum." dedi.

Basın Mensupları için Göç ve Mültecilik Konularında Bilgi ve Farkındalık Semineri'nde kısa bir konuşma gerçekleştiren BYEGM Genel Müdürü Mehmet Akarca; "Türkiye her zaman mazlumlara, sığınmacılara ve mültecilere her zaman kucak açmıştır. Türkiye'ye sığınmak isteyenleri hiçbir zaman yalnız bırakmadık. Bu konuda ülkemizde bulunan Suriyeli sığınmacılar ve vatandaşlarla ilgi çalışmalarını proje kapsamında yürüten Sığınmacılar ve Göçmenlerle Dayanışma Derneği'ne teşekkür ediyorum. Türkiye ve dünyayı yakından ilgilendiren bu seminerlerin ülkemiz ve basın mensuplarımız adına faydalı olduğunu düşünüyorum. Seminere katılım gösteren basın mensuplarına bir kez daha teşekkür ediyor,  başarılı bir şekilde tamamlanmasını ümit ediyorum" dedi.

Bu haber 2235 defa okunmuştur.

Etiketler:


YORUM YAZIN

Yapılan Yorumlar
DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
ÇOCUK İSTİSMARCILARINA AFFI AKLINIZA DA, MECLİS’E DE GETİRMEYİN!

ÇOCUK İSTİSMARCILARINA AFFI AKLINIZA DA, MECLİS’E DE GETİRMEYİN!

Sağlık Emekçileri Sendikası’nda düzenlenen toplantıda,...

DEVAMI +
Havaalanı yolu tek yönlü trafiğe açıldı

Havaalanı yolu tek yönlü trafiğe açıldı

Hatay’da il genelinde etkili olan sağanak yağışların ardından sular altında kalan Hatay Havaalanı yolu, yapılan çalışmanın ardından tek yönlü olarak trafiğe açıldı. ..

DEVAMI +
AMANOSLARDA TERÖR OPERASYONU

AMANOSLARDA TERÖR OPERASYONU

Amanos Dağlarında gerçekleşen operasyon sonucu terör örgütüne ait 9 adet sığınak bulundu.

DEVAMI +
Marş dinamolarından uyuşturucu çıktı

Marş dinamolarından uyuşturucu çıktı

Hatay'da düzenlenen operasyonda marş dinamolarına yerleştirilerek kargolanan 103 kilo 190 gram captagon hap ele geçirildi. Olayla ilgili 8 kişi gözaltına alındı.

DEVAMI +
Ada değil Hatay Havaalanı

Ada değil Hatay Havaalanı

Hatay’da Amik Ovası’nı esir alan su baskını, havadan görüntülendi. Uçak içerisinde amatör kamera ve pilot kamerasından çekilen görüntüler görenleri hayrete düşürdü. ..

DEVAMI +
OVADA OLAĞANÜSTÜ ŞARTLAR SÜRÜYOR

OVADA OLAĞANÜSTÜ ŞARTLAR SÜRÜYOR

Antakya’ya bağlı Amik Ovası çevresinde yaşanan su istilası, Aşağıoba köylülerine ve Hatay Havaalanına zor anlar yaşatmaya devam ediyor.

DEVAMI +