26-10-2017 14:38:00

Mültecilerin sorunları anlatıldı

Mültecilerin sorunları anlatıldı

Türkiye'nin 46 ili ve 80'den fazla saha ofisi ile Ankara merkezli faaliyetlerini sürdüren Sığınmacılar ve Göçmenlerle Dayanışma Derneği tarafından basın mensupları için Göç ve Mültecilik Konularında Bilgi ve Farkındalık Semineri geçtiğimiz hafta sonu Antalya'da gerçekleştirildi.


Gerçekleştirilen seminere BYEGM Genel Müdürü Mehmet Akarca, SGDD Genel Koordinatörü İbrahim Vurgun Kavlak ve Türkiye'nin dört bir yanından gelen 120'ye yakın basın mensupları katıldı

Basın Mensupları için Göç ve Mültecilik Konularında Bilgi ve Farkındalık Semineri'nin açılış konuşmasını ilk olarak SGDD Genel Koordinatörü İbrahim Vurgun Kavlak gerçekleştirdi. Gerçekleştirdiği konuşmada şu ifadelere yer veren Genel Koordinatör Kavlak; "Türkiye'de yaşayan mülteci ve sığınmacılara temel haklar ve sorumluluklar, sosyal destek mekanizmaları ve hizmetlere erişim gibi alanlarda kapsamlı sosyal ve hukuki danışmanlık sağlarken çok yönlü kalıcı projelere imza atmaya devam ediyoruz. Türkiye genelinde yapmış olduğumuz çalışmalarımızı yerelde basın mensuplarına anlatarak, yeni fikirler edinmeyi umut ediyoruz. Yerel basın mensuplarımızın fikirleri bizler için çok önemlidir.BYEGM Genel Müdürlüğü'ne vermiş olduğu desteklerden dolayı teşekkür ediyor, katılım gösteren basın mensuplarına da başarılar diliyorum." dedi.

Basın Mensupları için Göç ve Mültecilik Konularında Bilgi ve Farkındalık Semineri'nde kısa bir konuşma gerçekleştiren BYEGM Genel Müdürü Mehmet Akarca; "Türkiye her zaman mazlumlara, sığınmacılara ve mültecilere her zaman kucak açmıştır. Türkiye'ye sığınmak isteyenleri hiçbir zaman yalnız bırakmadık. Bu konuda ülkemizde bulunan Suriyeli sığınmacılar ve vatandaşlarla ilgi çalışmalarını proje kapsamında yürüten Sığınmacılar ve Göçmenlerle Dayanışma Derneği'ne teşekkür ediyorum. Türkiye ve dünyayı yakından ilgilendiren bu seminerlerin ülkemiz ve basın mensuplarımız adına faydalı olduğunu düşünüyorum. Seminere katılım gösteren basın mensuplarına bir kez daha teşekkür ediyor,  başarılı bir şekilde tamamlanmasını ümit ediyorum" dedi.

Bu haber 2269 defa okunmuştur.

Etiketler:


YORUM YAZIN

Yapılan Yorumlar
DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
Taleplerimiz Torba Kanuna Eklenmelidir

Taleplerimiz Torba Kanuna Eklenmelidir

Türkiye Kamu-Sen İl Başkanı Hayrettin Şahin, Meclise sunulan ve köprü geçiş cezalarının affı, mesleğe özel yarışma sınavıyla giren kamu görevlilerinin kurumlar arasında naklen at..

DEVAMI +
Atatürk’ün Çocukları Gastronomi Evi'nde

Atatürk’ün Çocukları Gastronomi Evi'nde

Her zaman Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün izinden giden TED Hatay Koleji, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nda okul bando takımı ile Hatay UNESCO Gastronomi Evi'n..

DEVAMI +
Vekil Kaşıkçı, İstanbul’da Kırıkhanlılarla buluştu

Vekil Kaşıkçı, İstanbul’da Kırıkhanlılarla buluştu

Milliyetçi Hareket Partisi Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı, İstanbul’da yaşayan Kırıkhanlı vatandaşlarla iftar sofrasında bir araya geldi.

DEVAMI +
Vali Doğan, İş insanlarına teşekkür etti

Vali Doğan, İş insanlarına teşekkür etti

Hatay Valisi Rahmi Doğan, nezaket ziyaretleri kapsamında HATBORU firmasının ortaklarından Mehmet Kılıçlar ve Sıddık Önlen, Gökkonak Gıda Şirketi sahibi İdris Konak ve beraberindeki..

DEVAMI +
CADDEYE DÖKÜLEN KİMYASAL MADDEYE ANINDA MÜDAHALE EDİLDİ

CADDEYE DÖKÜLEN KİMYASAL MADDEYE ANINDA MÜDAHALE EDİLDİ

Hatay Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ile Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığına bağlı ekipler, İskenderun tren istasyonu önünde bir TIR’dan döküldüğü belirlenen ..

DEVAMI +
TÜRKİYE’NİN YÜZDE 32’Sİ SERBEST MESLEK SAHİBİ

TÜRKİYE’NİN YÜZDE 32’Sİ SERBEST MESLEK SAHİBİ

Dünyadaki çeşitli ülkelerdeki serbest meslek sahiplerinin toplam çalışan nüfusundaki payı belli olurken, Türkiye’de bu oranın yüzde 32 olduğu saptandı.

DEVAMI +