29-06-2018 14:18:00

İŞKUR’DAN ÖRNEK FAALİYETLER

İŞKUR’DAN ÖRNEK FAALİYETLER

Ramazan ayı boyunca Antakya ve İskenderun Belediyelerinin açmış olduğu iftar çadırlarında Hatay Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü’ne bağlı İş ve Meslek Danışmanları gelen vatandaşlara İşbaşı Eğitim Programı, Toplum Yararına Program ve Çalışma Hayatında Milli Seferberlik 2. Faz teşvikleri hakkında bilgilendirme yapıldı.


HATAY’DA 3000 KİŞİ DAHA ÇALIŞMA HAYATINA KAZANDIRILDI

Hatay Valiliği, 15 İlçe Belediyesi, Mustafa Kemal Üniversitesi, Hatay İl Müftülüğü, Yatırım İzleme Koordinasyon Müdürlüğü, Antakya Orman İşletme Müdürlüğü, Serinyol Orman Fidanlık Müdürlüğü ile Hatay Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü arasında yapılan protokol sonucu Toplum Yararı Program ile 3000 kişiyi daha çalışma hayatına kazandırdı.

TÜRK VE SURİYELİ KOBİLERE HATAY İŞKUR KATILIMI İLE BİLGİLENDİRME TOPLANTISI

Hatay Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, Doğu Akdeniz ABİGEM, Antakya Ticaret ve Sanayi Odası(ATSO), International Medical Corps (IMC) işbirliği ile Türk ve Suriyeli Kobilere” İŞKUR nedir? İŞKUR Destekleri Nelerdir? İŞKUR’un Kobilere Verdiği Hizmetler “konulu bilgilendirme toplantısı yapıldı.

12 ENGELLİ VATANDAŞ HATAY İŞKUR YÖNLENDİRMESİ İLE İŞE YERLEŞTİ

Migros Ticaret A.Ş.(3 Kişi), Koton Giyim Mağazaları(2 kişi),  Hatboru A.Ş.(2 Kişi), Yetişen Kauçuk Ltd. Şti(2 Kişi)., Ottoman Palace Otel(3 Kişi) firmalarının engelli açıklarını karşılamak için Hatay Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ve İskenderun Hizmet Merkezinde engelli mülakatı gerçekleştirildi.  Firma yetkilileri %40 engelli raporu olan kişilerle görüşüp, uygun bulduğu adayları engel durumlarına ve niteliklerine uygun işlere yerleştirdi.

KENDİ İŞİNİN PATRONU OLMAK İSTEYENLERE HATAY İŞKUR’DAN GİRİŞİMCİLİK KURSU

Hatay Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ve Antakya Belediyesi işbirliği ile 50 kişilik, İskenderun İŞKUR Hizmet Merkezi ve İskenderun Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası işbirliği ile 25 kişilik girişimcilik kursu düzenlenmiştir. Bu kurs sayesinde 75 kişi kendi işinin patronu olabilecek ve KOSGEB’in hibe desteklerinden faydalanabilecektir.

MESLEK EDİNDİRME KURSLARI

Antakya da Roman vatandaşlara yönelik; Garson Yardımcısı mesleğinde Mesleki Eğitim Kursu seçmesi gerçekleştirildi.  Kurs kapsamında 50 Roman vatandaşı Meslek sahibi olacak ve iş hayatına atılacaktır.  İskenderun Hizmet Merkezi ve Erzin İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü arasında protokol imzalanarak 15 kişilik Mantar Yetiştiriciliği kursu düzenlenmiştir. Ayrıca 20 kişilik Çoban/Sürü Yönetim Elemanı (Küçükbaş Hayvan) kursu mülakatı 31.06.2018 tarihinde Erzin ilçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünde yapılacaktır. Son dönemlerin gözdesi olan Mantar yetiştiriciliği kolay üretimi, düşük sermaye gereksinimi ve yüksek kazanç getirisi ile kursiyerlere gelir kapısı sağlayacaktır.

Bu haber 137 defa okunmuştur.

Etiketler:


YORUM YAZIN

Yapılan Yorumlar
DİĞER EKONOMİ HABERLERİ
TÜRKİYE’DE İLK DEFA DEFNE AĞACI DALLARINDAN ÜRETİLİYOR

TÜRKİYE’DE İLK DEFA DEFNE AĞACI DALLARINDAN ÜRETİLİYOR

Hataylı kadın girişimci Ayşegül Abacı: “Atıl Defne dallarını pelet üretiminde değerlendirerek, orman yangınlarının da önüne geçiyoruz”

DEVAMI +
UMUTLU OLMAK İÇİN HAYAL KURMANIN ÖNEMİ ÇOK BÜYÜK

UMUTLU OLMAK İÇİN HAYAL KURMANIN ÖNEMİ ÇOK BÜYÜK

Bu yılbaşı için belirlenen 70 milyon lirayı kazanmak isteyen binlerce kişi, milyoner olmanın hayalini kuruyor.

DEVAMI +
MİT’İN ÇEVRESİ YENİDEN İMARA AÇILDI

MİT’İN ÇEVRESİ YENİDEN İMARA AÇILDI

İNDER ve ATSO tarafından yapılan girişimler sonucunda, özel güvenlik bölgesi ilan edilen bazı noktalar yeniden imara açıldı.

DEVAMI +
Milli Piyango biletleri satışa çıktı

Milli Piyango biletleri satışa çıktı

Milli Piyango'nun, büyük ikramiyesini 70 milyon lira olarak belirlediği 'yılbaşı özel çekilişi' için biletler dünden itibaren satışa çıktı.

DEVAMI +
Palladium’dan büyük yılbaşı kampanyası

Palladium’dan büyük yılbaşı kampanyası

Antakya Palladium Alışveriş Merkezi, müthiş bir yılbaşı kampanyası yapmaya hazırlanıyor.

DEVAMI +
Antakya Atasay Altın Çadır Günleri Başladı

Antakya Atasay Altın Çadır Günleri Başladı

Her yıl büyük bir merakla beklenen geleneksel Atasay Altın Çadır Günleri, Antakya’da dün itibariyle başladı. Mücevheri lüks olmaktan çıkarıp günlük hayatın bir parçası haline getir..

DEVAMI +