29-06-2018 14:18:00

İŞKUR’DAN ÖRNEK FAALİYETLER

İŞKUR’DAN ÖRNEK FAALİYETLER

Ramazan ayı boyunca Antakya ve İskenderun Belediyelerinin açmış olduğu iftar çadırlarında Hatay Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü’ne bağlı İş ve Meslek Danışmanları gelen vatandaşlara İşbaşı Eğitim Programı, Toplum Yararına Program ve Çalışma Hayatında Milli Seferberlik 2. Faz teşvikleri hakkında bilgilendirme yapıldı.


HATAY’DA 3000 KİŞİ DAHA ÇALIŞMA HAYATINA KAZANDIRILDI

Hatay Valiliği, 15 İlçe Belediyesi, Mustafa Kemal Üniversitesi, Hatay İl Müftülüğü, Yatırım İzleme Koordinasyon Müdürlüğü, Antakya Orman İşletme Müdürlüğü, Serinyol Orman Fidanlık Müdürlüğü ile Hatay Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü arasında yapılan protokol sonucu Toplum Yararı Program ile 3000 kişiyi daha çalışma hayatına kazandırdı.

TÜRK VE SURİYELİ KOBİLERE HATAY İŞKUR KATILIMI İLE BİLGİLENDİRME TOPLANTISI

Hatay Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, Doğu Akdeniz ABİGEM, Antakya Ticaret ve Sanayi Odası(ATSO), International Medical Corps (IMC) işbirliği ile Türk ve Suriyeli Kobilere” İŞKUR nedir? İŞKUR Destekleri Nelerdir? İŞKUR’un Kobilere Verdiği Hizmetler “konulu bilgilendirme toplantısı yapıldı.

12 ENGELLİ VATANDAŞ HATAY İŞKUR YÖNLENDİRMESİ İLE İŞE YERLEŞTİ

Migros Ticaret A.Ş.(3 Kişi), Koton Giyim Mağazaları(2 kişi),  Hatboru A.Ş.(2 Kişi), Yetişen Kauçuk Ltd. Şti(2 Kişi)., Ottoman Palace Otel(3 Kişi) firmalarının engelli açıklarını karşılamak için Hatay Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ve İskenderun Hizmet Merkezinde engelli mülakatı gerçekleştirildi.  Firma yetkilileri %40 engelli raporu olan kişilerle görüşüp, uygun bulduğu adayları engel durumlarına ve niteliklerine uygun işlere yerleştirdi.

KENDİ İŞİNİN PATRONU OLMAK İSTEYENLERE HATAY İŞKUR’DAN GİRİŞİMCİLİK KURSU

Hatay Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ve Antakya Belediyesi işbirliği ile 50 kişilik, İskenderun İŞKUR Hizmet Merkezi ve İskenderun Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası işbirliği ile 25 kişilik girişimcilik kursu düzenlenmiştir. Bu kurs sayesinde 75 kişi kendi işinin patronu olabilecek ve KOSGEB’in hibe desteklerinden faydalanabilecektir.

MESLEK EDİNDİRME KURSLARI

Antakya da Roman vatandaşlara yönelik; Garson Yardımcısı mesleğinde Mesleki Eğitim Kursu seçmesi gerçekleştirildi.  Kurs kapsamında 50 Roman vatandaşı Meslek sahibi olacak ve iş hayatına atılacaktır.  İskenderun Hizmet Merkezi ve Erzin İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü arasında protokol imzalanarak 15 kişilik Mantar Yetiştiriciliği kursu düzenlenmiştir. Ayrıca 20 kişilik Çoban/Sürü Yönetim Elemanı (Küçükbaş Hayvan) kursu mülakatı 31.06.2018 tarihinde Erzin ilçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünde yapılacaktır. Son dönemlerin gözdesi olan Mantar yetiştiriciliği kolay üretimi, düşük sermaye gereksinimi ve yüksek kazanç getirisi ile kursiyerlere gelir kapısı sağlayacaktır.

Bu haber 187 defa okunmuştur.

Etiketler:


YORUM YAZIN

Yapılan Yorumlar
DİĞER EKONOMİ HABERLERİ
Quick Sigorta’dan Türkiye’de bir ilk

Quick Sigorta’dan Türkiye’de bir ilk

Türkiye Sigorta Acenteleri Federasyonu (TÜSAF), Hatay Sigorta Acenteleri Derneği (HATSADER) ve Antakya Ticaret ve Sanayi Odası'nın katkılarıyla Quick Sigorta, Antakya'da basın men..

DEVAMI +
YENİ PEUGEOT RIFTER ASLANBEY PLAZADA GÖRÜCÜYE ÇIKTI

YENİ PEUGEOT RIFTER ASLANBEY PLAZADA GÖRÜCÜYE ÇIKTI

Yeni Peugeot RIFTER, 100 ve 130Hp’lik iki dizel motor, 5 ileri düz, 6 ileri düz ve 8 ileri Tam Otomatik EAT8 şanzımanları ile Peugeot Aslanbey Plazada görücüye çıktı. ..

DEVAMI +
Zeytin Dalı Sınır Kapısı faaliyete açıldı

Zeytin Dalı Sınır Kapısı faaliyete açıldı

Afrin’e açılan Zeytin Dalı Gümrük Kapısı faaliyete başladı.

DEVAMI +
PATATES EKİMİ NEDEN YASAKLANDI?

PATATES EKİMİ NEDEN YASAKLANDI?

CHP Hatay Milletvekili Suzan Şahin, son günlerde fiyatları artan sebzeler arasında yerini alan patatesin, 25 ildeki toplam 141 bin 650 dekar alanda üretiminin yasaklanmasını TBMM G..

DEVAMI +
Başkan Savaş, HASİAD’la bir araya geldi

Başkan Savaş, HASİAD’la bir araya geldi

Hatay Büyükşehir Belediyesi Başkanı Lütfü Savaş, Meclis Cafe’de Hatay Sanayici ve İş İnsanları Derneği’nin gerçekleştirdiği yemeğe katıldı. Gerçekleşen programda HASİAD Başkanı Gök..

DEVAMI +
ZEYTİNDE KALİTEYİ VE YÜKSEK REKOLTEYİ HEDEFLİYORUZ!

ZEYTİNDE KALİTEYİ VE YÜKSEK REKOLTEYİ HEDEFLİYORUZ!

Altınözü’nde mahalle mahalle zeytincilik konulu bilgilendirmeler gerçekleştirilecek.

DEVAMI +