29-06-2018 14:18:00

İŞKUR’DAN ÖRNEK FAALİYETLER

İŞKUR’DAN ÖRNEK FAALİYETLER

Ramazan ayı boyunca Antakya ve İskenderun Belediyelerinin açmış olduğu iftar çadırlarında Hatay Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü’ne bağlı İş ve Meslek Danışmanları gelen vatandaşlara İşbaşı Eğitim Programı, Toplum Yararına Program ve Çalışma Hayatında Milli Seferberlik 2. Faz teşvikleri hakkında bilgilendirme yapıldı.


HATAY’DA 3000 KİŞİ DAHA ÇALIŞMA HAYATINA KAZANDIRILDI

Hatay Valiliği, 15 İlçe Belediyesi, Mustafa Kemal Üniversitesi, Hatay İl Müftülüğü, Yatırım İzleme Koordinasyon Müdürlüğü, Antakya Orman İşletme Müdürlüğü, Serinyol Orman Fidanlık Müdürlüğü ile Hatay Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü arasında yapılan protokol sonucu Toplum Yararı Program ile 3000 kişiyi daha çalışma hayatına kazandırdı.

TÜRK VE SURİYELİ KOBİLERE HATAY İŞKUR KATILIMI İLE BİLGİLENDİRME TOPLANTISI

Hatay Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, Doğu Akdeniz ABİGEM, Antakya Ticaret ve Sanayi Odası(ATSO), International Medical Corps (IMC) işbirliği ile Türk ve Suriyeli Kobilere” İŞKUR nedir? İŞKUR Destekleri Nelerdir? İŞKUR’un Kobilere Verdiği Hizmetler “konulu bilgilendirme toplantısı yapıldı.

12 ENGELLİ VATANDAŞ HATAY İŞKUR YÖNLENDİRMESİ İLE İŞE YERLEŞTİ

Migros Ticaret A.Ş.(3 Kişi), Koton Giyim Mağazaları(2 kişi),  Hatboru A.Ş.(2 Kişi), Yetişen Kauçuk Ltd. Şti(2 Kişi)., Ottoman Palace Otel(3 Kişi) firmalarının engelli açıklarını karşılamak için Hatay Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ve İskenderun Hizmet Merkezinde engelli mülakatı gerçekleştirildi.  Firma yetkilileri %40 engelli raporu olan kişilerle görüşüp, uygun bulduğu adayları engel durumlarına ve niteliklerine uygun işlere yerleştirdi.

KENDİ İŞİNİN PATRONU OLMAK İSTEYENLERE HATAY İŞKUR’DAN GİRİŞİMCİLİK KURSU

Hatay Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ve Antakya Belediyesi işbirliği ile 50 kişilik, İskenderun İŞKUR Hizmet Merkezi ve İskenderun Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası işbirliği ile 25 kişilik girişimcilik kursu düzenlenmiştir. Bu kurs sayesinde 75 kişi kendi işinin patronu olabilecek ve KOSGEB’in hibe desteklerinden faydalanabilecektir.

MESLEK EDİNDİRME KURSLARI

Antakya da Roman vatandaşlara yönelik; Garson Yardımcısı mesleğinde Mesleki Eğitim Kursu seçmesi gerçekleştirildi.  Kurs kapsamında 50 Roman vatandaşı Meslek sahibi olacak ve iş hayatına atılacaktır.  İskenderun Hizmet Merkezi ve Erzin İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü arasında protokol imzalanarak 15 kişilik Mantar Yetiştiriciliği kursu düzenlenmiştir. Ayrıca 20 kişilik Çoban/Sürü Yönetim Elemanı (Küçükbaş Hayvan) kursu mülakatı 31.06.2018 tarihinde Erzin ilçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünde yapılacaktır. Son dönemlerin gözdesi olan Mantar yetiştiriciliği kolay üretimi, düşük sermaye gereksinimi ve yüksek kazanç getirisi ile kursiyerlere gelir kapısı sağlayacaktır.

Bu haber 96 defa okunmuştur.

Etiketler:


YORUM YAZIN

Yapılan Yorumlar
DİĞER EKONOMİ HABERLERİ
resim yok

Borçlanma yine komisyona havale edildi

Hatay Büyükşehir Belediyesi Eylül ayı olağan toplantısı Hatay Büyükşehir Belediye Başkan vekili Ömer Dolar başkanlığında yapıldı.

DEVAMI +
Enflasyon Memurun Bütçesini Yuttu

Enflasyon Memurun Bütçesini Yuttu

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Sağlık Sen İl Başkanı Hayrettin ŞAHİN açıklanan Ağustos ayı enflasyon rakamlarına dair açıklamasında; Ağustos ayında TÜFE %2,3 oranında yükseldi...

DEVAMI +
Muz Üreticisiyle Protokol İmzalandı

Muz Üreticisiyle Protokol İmzalandı

2018 yılı Mali Destek Programları kapsamında Proje Uygulama Sözleşmelerinin imzalamasına devam ediliyor.

DEVAMI +
Turizmi canlandırma çalışmaları devam ediyor

Turizmi canlandırma çalışmaları devam ediyor

Hatay’da Özel Tekne Turizminin canlandırılmasını yönelik çalışmalar devam ediyor.

DEVAMI +
HALİL AY'DAN DEV YATIRIM

HALİL AY'DAN DEV YATIRIM

Hatay'ın ilk ve tek çocuk bezi fabrikası AL KAMAR'ın Reyhanlı'daki fabrikasına gezi ve tanıtım programı düzenlendi. Yüzlerce kişinin istihdam edildiği fabrika Suriye'nin tam sınırı..

DEVAMI +
HBB’DEN ÖĞRENCİLERE KURS İMKÂNI

HBB’DEN ÖĞRENCİLERE KURS İMKÂNI

Hatay Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı bünyesinde faaliyet gösteren HATMEK, uzman eğitmen kadrosu ile ücretsiz kurslar vermeye devam ediyor. ..

DEVAMI +