15-10-2018 18:46:00

Kaşıkçı, Erzin – İskenderun yolunu sordu

Kaşıkçı, Erzin – İskenderun yolunu sordu

Geçtiğimiz hafta Okulların açılmasıyla birlikte yeniden gündeme gelen Kaynak Kitap Meselesini Meclis gündemine taşıyan KAŞIKÇI, İkinci Soru Önergesini de Bölgemizin önemli sorunlarının başında gelen Erzin İskenderun Otoyolunun çevre yoluna dönüştürülmesi konusunda Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Sn. Mehmet Cahit Turhan tarafından cevaplanması isteğiyle TBMM 'ye sundu.


KAŞIKÇI ;Hatay'ın sanayi merkezlerinden Erzin, Dörtyol, Payas ilçeleri sanayi işletmelerine bağlı araçlar, dolum tesislerine sefer yapan araçlar ve vatandaşlarımızın yoğun olarak kullandığı Erzin – Dörtyol ilçeleri  arasını 14 km, Dörtyol – Payas ilçeleri arasını 9 km mesafede kat etmekte ve bu kısa mesafeler için geçiş ücreti ödemektedirler. Mevcut D-817 karayolunun, ağır tonajlı ve tehlikeli madde sevkiyatı yapan taşıtların yoğunluğu nedeniyle sağlıklı ve işler halini kaybetmesine yol açmıştır. Son yıllarda yaşanan trafik kazalarının yoğunluğu ise dikkat çekmektedir. " ifadelerini kullandı. Hazırlanan önerge'de

1. Erzin ilçesinden başlayarak İskenderun ilçemize kadar devam eden otoyolun, çevre yoluna dönüştürülmesi konusunda bakanlığımızın görüşü nedir?

2. Erzin – Dörtyol – Payas ilçelerimizde ağır tonajlı ve tehlikeli madde sevkiyatı yapan taşıtlara güvenli bir seyir rotası oluşturulması için bir planlama düşünülüyor mu?

3. Bu ilçelerimizde taşıt trafiğini rahatlatacak bağlantı yollarının yapılması konusunda bir tespit çalışması yapılacak mıdır?

4. Adana Batı Girişi ile Ceyhan ilçesi otoban girişi arasında yer alan yaklaşık 67 km'lik mesafenin ücretsiz olması örneğinde olduğu gibi, Hatay ilimizde de otoban gişelerinin girişlerinin sadece Şehrimizin giriş ve çıkışında bırakılması mümkün müdür? Soruları yer aldı.

MHP Hatay Milletvekili Lütfi KAŞIKÇI Enflasyonla mücadele kapsamında Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfi Savaş'a da bir çağrıda bulunarak Su Faturalarında %10 indirime gidilmesi çağrısında bulunmuştu.

Bu haber 113 defa okunmuştur.

Etiketler:


YORUM YAZIN

Yapılan Yorumlar
DİĞER SİYASET HABERLERİ
Hatay için projelerimiz hazır

Hatay için projelerimiz hazır

Yayladağı İlçesi Çabala mahallesinde vatandaşlarla buluşan Cumhur İttifakı Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı İbrahim Güler, Hatay için projelerinin hazır olduğunu ifade etti. ..

DEVAMI +
BİZ BİRLİKTE DEFNE'YİZ, BİRLİKTE 'GÜZEL'İZ

BİZ BİRLİKTE DEFNE'YİZ, BİRLİKTE 'GÜZEL'İZ

CHP Defne Belediye Başkan Adayı İbrahim Güzel, Modern bir Defne oluşturma adına hazırladığı projelerini Defne Halkına anlatmaya devam ediyor.

DEVAMI +
İbrahim Güler Öğrencilere Menemen pişirdi

İbrahim Güler Öğrencilere Menemen pişirdi

Cumhur İttifakı Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İbrahim Güler, kendisini davet eden üniversite öğrencileri kırmayarak evlerine misafir oldu, öğrencilere menemen yaptı. ..

DEVAMI +
Hatay’ı hak ettiği yere getirmek istiyoruz

Hatay’ı hak ettiği yere getirmek istiyoruz

Cumhur İttifakı Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı İbrahim Güler, Hatay’ı bir bütün olarak planlayıp hak ettiği yere getirmek istediklerini söyledi.

DEVAMI +
Halkımızın bizlere güvenmesini istiyoruz

Halkımızın bizlere güvenmesini istiyoruz

Saadet Partisi (SP) Hatay Adayları, Antakya ve Defne ilçelerinde seçim çalışmalarına devam etti.

DEVAMI +
Yılmaz ve Sönmez’den Vali Doğan’a ziyaret

Yılmaz ve Sönmez’den Vali Doğan’a ziyaret

Hatay Valisi Rahmi Doğan, Emekli Danıştay Başsavcısı Halil Yılmaz ve Denizciler Esnaf Kefaret Kooperatif Başkanı Hüseyin Sönmez’i kabul etti.

DEVAMI +