30-06-2018 10:44:00

BAŞKAN YAMAN GENÇLERE EV SAHİPLİĞİ YAPTI

BAŞKAN YAMAN GENÇLERE EV SAHİPLİĞİ YAPTI

Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman, Defne Kent Konseyi Gençlik Meclisi’nin hayata geçirdiği ‘Hevesli İnsan Bilim Atölyesi’ projesi kapsamında gençlerle bir araya geldi.


Sümerler Çay Bahçesinde gerçekleşen kahvaltıya Defne Kent Konseyi Başkanı Selim Harbiyeli, Defne Kent Konseyi Engelli Meclisi, Kadın Meclisi, Gençlik Meclisi ve yüzlerce genç katılım gösterdi.

HARBİYELİ: “ DEFNE KENT KONSEYİ GENÇLERE LİMAN OLMUŞTUR.”

Kahvaltıda bir konuşma yapan Defne Kent Konseyi Başkanı Selim Harbiyeli: “Kendilerine liman arayan gençlerimizi bir araya getiren HİBA Projesi, ekip ruhu barındıran muazzam bir proje olmuştur. Geleceğimiz olarak gördüğümüz, çalışmalarını desteklemekten vazgeçmeyeceğimiz gençlerimizi ve bu yolda rehberlik eden Defne Kent Konseyi Gençlik Meclisimizi kutluyor;  Defne Belediye Başkanımız Sayın Dr. İbrahim Yaman’a ilgi ve hassasiyetinden ötürü teşekkür ediyoruz.” ifadelerine yer verdi.

Coşkulu katılımla gerçekleşen buluşmada söz alan Defne Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanı ODTÜ öğrencisi Mehmet Mirioğlu, HİBA projesinde harcadıkları emekleri önemseyen, her daim yanlarında olarak desteğini hissettiren Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman’a teşekkür etti.

YAMAN: “GENÇLİĞİMİZLE GURUR DUYUYORUZ”

Defne Belediyesi destekleriyle, Defne Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisince oluşturulan HİBA Projesinde yer alan gençleri kahvaltıya davet ederek bilime hevesli gençlere örnek ev sahipliği yapan Başkan Yaman: “Yüzü aşkın pırıl pırıl gencimizle bir arada olmanın mutluluğunu ve heyecanını yaşadık. Hevesli gençlerimizin yaydığı pozitif enerji, umut ve azim ile başarılmayacak hiçbir şeyin olmadığını bir kez daha hatırladık. İyi, olumlu şeylere heves eden; sorgulayan, araştıran bir nesil hedefi ile HİBA projesini oldukça anlamlı ve önemli buluyoruz. Bu kadar gencin organize olduğu; Tarihten İngilizceye, Bilimden Edebiyata, Felsefeye kadar bir çok konuda karşılıklı bilgi akışının gerçekleştiği bu güzel oluşuma katkılarımız sürecektir.

Defne Kent Konseyi Gençlik Meclisini ve hevesli tüm gençlerimizi can-ı gönülden tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.” dedi.

Defne Kent Konseyi Gençlik Meclisi üyeleri ve HİBA’lı gençler, kendilerini ağırlayan Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman’a teşekkür ederek hatıra fotoğrafı çektirdiler

 

 

 

 

Bu haber 197 defa okunmuştur.

Etiketler:


YORUM YAZIN

Yapılan Yorumlar
DİĞER EĞİTİM HABERLERİ
Eğitimin kalbi Hatay’da attı

Eğitimin kalbi Hatay’da attı

Medeniyetler Şehri Hatay, 2023 Eğitim Vizyonu’nun değerlendirildiği istişare toplantısına ev sahipliği yaptı.

DEVAMI +
ATSO’dan Üyelerine Eğitim Seminerleri

ATSO’dan Üyelerine Eğitim Seminerleri

Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) üyelerine yönelik 3 adet sertifikalı eğitim programı düzenlendi.

DEVAMI +
ETİ Çocuk Tiyatrosu “Kırmızı Başlıklı Kız” Oyunuyla TED Hatay Kolejinde

ETİ Çocuk Tiyatrosu “Kırmızı Başlıklı Kız” Oyunuyla TED Hatay Kolejinde..

TED Hatay Kolejinde iki gün boyunca sergilenen "Kırmızı Başlıklı Kız" isimli çocuk tiyatrosunu TED Hatay Koleji öğrencilerinin yanı sıra kardeş devlet okullarından toplam 1200 öğre..

DEVAMI +
Doğuş Kolejinde ‘KOAH’ ve ‘Teknoloji ve Bağımlılığı’ semineri verildi

Doğuş Kolejinde ‘KOAH’ ve ‘Teknoloji ve Bağımlılığı’ semineri verildi..

Doğuş Kolejinde bölgenin başarılı hastanelerinden Özel Defne Hastanesinin Göğüs Hastalıkları ve Tüberküloz uzmanı Dr Orhan Altınöz'ün "KOAH" ve Nöroloji Uzm.Dr.Serkan Yılmazer 'in..

DEVAMI +
Yayladağı'nda öğrenci ve velilere seminer

Yayladağı'nda öğrenci ve velilere seminer

Yayladağı’nda, Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Hatay İl Başkanlığı ile Yayladağı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde, öğrencilere ve velilere yönelik seminer düzenlendi...

DEVAMI +
GENÇLİK MERKEZİ’NDE VİYOLA KURSU KAYITLARI BAŞLADI

GENÇLİK MERKEZİ’NDE VİYOLA KURSU KAYITLARI BAŞLADI

Antakya Belediyesi Gençlik Merkezi bünyesinde yürütülen kültür, sanat kurslarına bir yenisi daha eklenerek konusunda uzman eğitmenlerce verilecek olan Viyola Kursu için kayıtların ..

DEVAMI +