30-06-2018 10:44:00

BAŞKAN YAMAN GENÇLERE EV SAHİPLİĞİ YAPTI

BAŞKAN YAMAN GENÇLERE EV SAHİPLİĞİ YAPTI

Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman, Defne Kent Konseyi Gençlik Meclisi’nin hayata geçirdiği ‘Hevesli İnsan Bilim Atölyesi’ projesi kapsamında gençlerle bir araya geldi.


Sümerler Çay Bahçesinde gerçekleşen kahvaltıya Defne Kent Konseyi Başkanı Selim Harbiyeli, Defne Kent Konseyi Engelli Meclisi, Kadın Meclisi, Gençlik Meclisi ve yüzlerce genç katılım gösterdi.

HARBİYELİ: “ DEFNE KENT KONSEYİ GENÇLERE LİMAN OLMUŞTUR.”

Kahvaltıda bir konuşma yapan Defne Kent Konseyi Başkanı Selim Harbiyeli: “Kendilerine liman arayan gençlerimizi bir araya getiren HİBA Projesi, ekip ruhu barındıran muazzam bir proje olmuştur. Geleceğimiz olarak gördüğümüz, çalışmalarını desteklemekten vazgeçmeyeceğimiz gençlerimizi ve bu yolda rehberlik eden Defne Kent Konseyi Gençlik Meclisimizi kutluyor;  Defne Belediye Başkanımız Sayın Dr. İbrahim Yaman’a ilgi ve hassasiyetinden ötürü teşekkür ediyoruz.” ifadelerine yer verdi.

Coşkulu katılımla gerçekleşen buluşmada söz alan Defne Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanı ODTÜ öğrencisi Mehmet Mirioğlu, HİBA projesinde harcadıkları emekleri önemseyen, her daim yanlarında olarak desteğini hissettiren Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman’a teşekkür etti.

YAMAN: “GENÇLİĞİMİZLE GURUR DUYUYORUZ”

Defne Belediyesi destekleriyle, Defne Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisince oluşturulan HİBA Projesinde yer alan gençleri kahvaltıya davet ederek bilime hevesli gençlere örnek ev sahipliği yapan Başkan Yaman: “Yüzü aşkın pırıl pırıl gencimizle bir arada olmanın mutluluğunu ve heyecanını yaşadık. Hevesli gençlerimizin yaydığı pozitif enerji, umut ve azim ile başarılmayacak hiçbir şeyin olmadığını bir kez daha hatırladık. İyi, olumlu şeylere heves eden; sorgulayan, araştıran bir nesil hedefi ile HİBA projesini oldukça anlamlı ve önemli buluyoruz. Bu kadar gencin organize olduğu; Tarihten İngilizceye, Bilimden Edebiyata, Felsefeye kadar bir çok konuda karşılıklı bilgi akışının gerçekleştiği bu güzel oluşuma katkılarımız sürecektir.

Defne Kent Konseyi Gençlik Meclisini ve hevesli tüm gençlerimizi can-ı gönülden tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.” dedi.

Defne Kent Konseyi Gençlik Meclisi üyeleri ve HİBA’lı gençler, kendilerini ağırlayan Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman’a teşekkür ederek hatıra fotoğrafı çektirdiler

 

 

 

 

Bu haber 229 defa okunmuştur.

Etiketler:


YORUM YAZIN

Yapılan Yorumlar
DİĞER EĞİTİM HABERLERİ
Reyhanlı Çerkeslerinde Kimlik, Kültür ve Tarih

Reyhanlı Çerkeslerinde Kimlik, Kültür ve Tarih

Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Bilimsel Araştırma Projeleri Koordinatörlüğü tarafından finanse edilen "Reyhanlı Çerkeslerinde Kimlik, Kültür ve Tarih” adlı araştırma projes..

DEVAMI +
Öğrenciler Hatay Dağ Ceylanları gözlem istasyonunu gezdi

Öğrenciler Hatay Dağ Ceylanları gözlem istasyonunu gezdi

Defne İlçesi Çekmece Yılmaz Nurlu Ortaokulu 7. sınıf öğrencileri ve öğretmenleri ile uyguladıkları TÜBİTAK Projesi çerçevesinde doğada canlı yaşamını gözlemek üzere Hatay Dağ Ceyla..

DEVAMI +
Ata Koleji Futbol Turnuvası Başladı

Ata Koleji Futbol Turnuvası Başladı

Gelenekselleşen Özel Antakya Ata Koleji Vakfı Okulları Futbol Turnuvası’nın açılışı okul bahçesinde yapıldı.

DEVAMI +
TED HATAY KOLEJİ DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜNDE VELİ KOROSUYLA BÜYÜLEDİ

TED HATAY KOLEJİ DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜNDE VELİ KOROSUYLA BÜYÜLEDİ

8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bu yıl üçüncüsü düzenlenen ve geleneksel hale gelen, adeta TED Hatay Koleji ile bütünleşen “Her Telden ve Her Dilden” temalı veli korosu kons..

DEVAMI +
'Minik Maker'lar İş Başında'

'Minik Maker'lar İş Başında'

Bahçeşehir Koleji, devlet okullarında okuyan 100 öğrenciye robotik kodlama eğitimi verdi.

DEVAMI +
SAMANDAĞ BELEDİYESİ PERSONELLERİNE İMAR YÖNETMELİĞİ EĞİTİMİ

SAMANDAĞ BELEDİYESİ PERSONELLERİNE İMAR YÖNETMELİĞİ EĞİTİMİ

Samandağ Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü personellerine İmar Mevzuatı ve yönetmeliği ile ilgili eğitim verildi.

DEVAMI +