30-06-2018 10:44:00

BAŞKAN YAMAN GENÇLERE EV SAHİPLİĞİ YAPTI

BAŞKAN YAMAN GENÇLERE EV SAHİPLİĞİ YAPTI

Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman, Defne Kent Konseyi Gençlik Meclisi’nin hayata geçirdiği ‘Hevesli İnsan Bilim Atölyesi’ projesi kapsamında gençlerle bir araya geldi.


Sümerler Çay Bahçesinde gerçekleşen kahvaltıya Defne Kent Konseyi Başkanı Selim Harbiyeli, Defne Kent Konseyi Engelli Meclisi, Kadın Meclisi, Gençlik Meclisi ve yüzlerce genç katılım gösterdi.

HARBİYELİ: “ DEFNE KENT KONSEYİ GENÇLERE LİMAN OLMUŞTUR.”

Kahvaltıda bir konuşma yapan Defne Kent Konseyi Başkanı Selim Harbiyeli: “Kendilerine liman arayan gençlerimizi bir araya getiren HİBA Projesi, ekip ruhu barındıran muazzam bir proje olmuştur. Geleceğimiz olarak gördüğümüz, çalışmalarını desteklemekten vazgeçmeyeceğimiz gençlerimizi ve bu yolda rehberlik eden Defne Kent Konseyi Gençlik Meclisimizi kutluyor;  Defne Belediye Başkanımız Sayın Dr. İbrahim Yaman’a ilgi ve hassasiyetinden ötürü teşekkür ediyoruz.” ifadelerine yer verdi.

Coşkulu katılımla gerçekleşen buluşmada söz alan Defne Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanı ODTÜ öğrencisi Mehmet Mirioğlu, HİBA projesinde harcadıkları emekleri önemseyen, her daim yanlarında olarak desteğini hissettiren Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman’a teşekkür etti.

YAMAN: “GENÇLİĞİMİZLE GURUR DUYUYORUZ”

Defne Belediyesi destekleriyle, Defne Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisince oluşturulan HİBA Projesinde yer alan gençleri kahvaltıya davet ederek bilime hevesli gençlere örnek ev sahipliği yapan Başkan Yaman: “Yüzü aşkın pırıl pırıl gencimizle bir arada olmanın mutluluğunu ve heyecanını yaşadık. Hevesli gençlerimizin yaydığı pozitif enerji, umut ve azim ile başarılmayacak hiçbir şeyin olmadığını bir kez daha hatırladık. İyi, olumlu şeylere heves eden; sorgulayan, araştıran bir nesil hedefi ile HİBA projesini oldukça anlamlı ve önemli buluyoruz. Bu kadar gencin organize olduğu; Tarihten İngilizceye, Bilimden Edebiyata, Felsefeye kadar bir çok konuda karşılıklı bilgi akışının gerçekleştiği bu güzel oluşuma katkılarımız sürecektir.

Defne Kent Konseyi Gençlik Meclisini ve hevesli tüm gençlerimizi can-ı gönülden tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.” dedi.

Defne Kent Konseyi Gençlik Meclisi üyeleri ve HİBA’lı gençler, kendilerini ağırlayan Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman’a teşekkür ederek hatıra fotoğrafı çektirdiler

 

 

 

 

Bu haber 141 defa okunmuştur.

Etiketler:


YORUM YAZIN

Yapılan Yorumlar
DİĞER EĞİTİM HABERLERİ
Başarılı öğrenciler ödüllendirildi

Başarılı öğrenciler ödüllendirildi

Altınözü ilçesinde YKS sınavında ilçe genelinde ilk 3’e giren öğrencilere bisiklet hediye edildi.

DEVAMI +
Öğrenciler gururlandıran başarı!

Öğrenciler gururlandıran başarı!

İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Denizcilik Meslek Yüksekokulu Lojistik Programı öğrencilerinden oluşan takım, MARS Logistics ana sponsorluğunda Lojistik Derneği (LODER) taraf..

DEVAMI +
Staj Eğitim döneminin son toplantısı yapıldı

Staj Eğitim döneminin son toplantısı yapıldı

Staj Eğitim Döneminin son toplantısı Antakya Adliyesinde yapıldı.

DEVAMI +
Özel Hatay Sınav Koleji sizleri bekliyor

Özel Hatay Sınav Koleji sizleri bekliyor

Antakya’nın önde gelen özel eğitim kurumlarından Sınav Koleji Okulları yeni binası Çarşamba günü açılıyor.

DEVAMI +
Çocuklar uçakları uçurdu

Çocuklar uçakları uçurdu

SODES 2017 programı kapsamında Kalkınma Bakanlığı tarafından desteklenen Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğüne ait “Minik Vecihiler Hürkuş Oluyor” Projesi kapsamındaki Model Uçak Kursu..

DEVAMI +
Derslik sayısının artırılması çalışmalarına hız verdik

Derslik sayısının artırılması çalışmalarına hız verdik

Hatay Valisi Erdal Ata, Antakya ilçesi Serinyol, Güzelburç, ve Kisecik Mahallelerinde yapımı devam eden okulların inşaatlarını gezerek incelemelerde bulundu.

DEVAMI +