30-06-2018 10:44:00

BAŞKAN YAMAN GENÇLERE EV SAHİPLİĞİ YAPTI

BAŞKAN YAMAN GENÇLERE EV SAHİPLİĞİ YAPTI

Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman, Defne Kent Konseyi Gençlik Meclisi’nin hayata geçirdiği ‘Hevesli İnsan Bilim Atölyesi’ projesi kapsamında gençlerle bir araya geldi.


Sümerler Çay Bahçesinde gerçekleşen kahvaltıya Defne Kent Konseyi Başkanı Selim Harbiyeli, Defne Kent Konseyi Engelli Meclisi, Kadın Meclisi, Gençlik Meclisi ve yüzlerce genç katılım gösterdi.

HARBİYELİ: “ DEFNE KENT KONSEYİ GENÇLERE LİMAN OLMUŞTUR.”

Kahvaltıda bir konuşma yapan Defne Kent Konseyi Başkanı Selim Harbiyeli: “Kendilerine liman arayan gençlerimizi bir araya getiren HİBA Projesi, ekip ruhu barındıran muazzam bir proje olmuştur. Geleceğimiz olarak gördüğümüz, çalışmalarını desteklemekten vazgeçmeyeceğimiz gençlerimizi ve bu yolda rehberlik eden Defne Kent Konseyi Gençlik Meclisimizi kutluyor;  Defne Belediye Başkanımız Sayın Dr. İbrahim Yaman’a ilgi ve hassasiyetinden ötürü teşekkür ediyoruz.” ifadelerine yer verdi.

Coşkulu katılımla gerçekleşen buluşmada söz alan Defne Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanı ODTÜ öğrencisi Mehmet Mirioğlu, HİBA projesinde harcadıkları emekleri önemseyen, her daim yanlarında olarak desteğini hissettiren Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman’a teşekkür etti.

YAMAN: “GENÇLİĞİMİZLE GURUR DUYUYORUZ”

Defne Belediyesi destekleriyle, Defne Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisince oluşturulan HİBA Projesinde yer alan gençleri kahvaltıya davet ederek bilime hevesli gençlere örnek ev sahipliği yapan Başkan Yaman: “Yüzü aşkın pırıl pırıl gencimizle bir arada olmanın mutluluğunu ve heyecanını yaşadık. Hevesli gençlerimizin yaydığı pozitif enerji, umut ve azim ile başarılmayacak hiçbir şeyin olmadığını bir kez daha hatırladık. İyi, olumlu şeylere heves eden; sorgulayan, araştıran bir nesil hedefi ile HİBA projesini oldukça anlamlı ve önemli buluyoruz. Bu kadar gencin organize olduğu; Tarihten İngilizceye, Bilimden Edebiyata, Felsefeye kadar bir çok konuda karşılıklı bilgi akışının gerçekleştiği bu güzel oluşuma katkılarımız sürecektir.

Defne Kent Konseyi Gençlik Meclisini ve hevesli tüm gençlerimizi can-ı gönülden tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.” dedi.

Defne Kent Konseyi Gençlik Meclisi üyeleri ve HİBA’lı gençler, kendilerini ağırlayan Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman’a teşekkür ederek hatıra fotoğrafı çektirdiler

 

 

 

 

Bu haber 170 defa okunmuştur.

Etiketler:


YORUM YAZIN

Yapılan Yorumlar
DİĞER EĞİTİM HABERLERİ
Kur’an kursu öğreticilerine seminer verildi

Kur’an kursu öğreticilerine seminer verildi

Hatay İl Müftülüğü tarafından, 4-6 Yaş grubu Kur’an Kursu eğitimlerinin etkinlik ve verimliliğini artırmak, bu alanda görev yapan öğreticilerin alana yönelik formasyon bilgilerini ..

DEVAMI +
Genç sağlık gönüllüleri bilgilendirildi

Genç sağlık gönüllüleri bilgilendirildi

Gönüllü Genç Sağlık Liderleri Projesi (GGSL) kapsamında “Sağlıklı Hayat Merkezinde” görev yapan Aile Danışmanı ve Gençlik Çalışanı Cihan Eryılmaz yönetiminde “Genç Sağlık Gönüllüle..

DEVAMI +
Yatay Geçiş yapanlar belli oldu

Yatay Geçiş yapanlar belli oldu

Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi’nde farklı bölümlere başka üniversitelerden yatay geçiş yapmak isteyenler arasında oluşan 4 kişilik boşluk yedeklerden çağrılan isimlerle doldurulu..

DEVAMI +
Kültür’de İlk Ders Zili Çaldı

Kültür’de İlk Ders Zili Çaldı

Şehrimizde verdiği başarılı eğitim öğretimi ile marka okulların başında yer alan Kültür Temel Lisesi’nin Antakya ve Samandağ şubelerinde yeni eğitim öğretim yılına ilk ders ziliyle..

DEVAMI +
Akılcı Antibiyotik Kullanımı eğitimi verildi

Akılcı Antibiyotik Kullanımı eğitimi verildi

Aile hekimlerine yönelik olarak Akılcı Antibiyotik Kullanımı ve Farmakovijilans eğitimi verildi.

DEVAMI +
Çocuğunuzun okul çantasının ağırlığına dikkat!

Çocuğunuzun okul çantasının ağırlığına dikkat!

Hatay İl Sağlık Müdürlüğü, Okul çantası ağırlığı, vücut kilosunun yüzde 10-15’ini geçmemesi gerekli uyarısında bulundu.

DEVAMI +