19-10-2018 13:05:00

ÇOCUK SAĞLIĞINA ÖNEM VERİYORUZ

ÇOCUK SAĞLIĞINA ÖNEM VERİYORUZ

Hatay Devlet Hastanesi, çocuk sağlığına önem verdiklerini ve 22 çocuk hastalıkları uzmanının hastanede görev aldığını bildirdi.


Yayınlanan bildiride, “Son yıllarda ülkemizdeki sağlık yatırımlarının bir parçası olan ‘Hatay Devlet Hastanesi’ her geçen gün hizmetlerine bir yenisini ekleyerek şehrimizde sunulan sağlık hizmetlerinin çeşitliliğini ve niteliğini arttırmaya devam etmektedir. Bu bağlamda geleceğimiz ve umudumuz olan çocuklarımızın sağlığı ve alacakları sağlık hizmetine büyük önem vermekteyiz. Hastanemizde Çocuk Hastalıkları Uzmanı sayımız 22, Çocuk Psikiyatri alanında 4, Çocuk Cerrahisi alanında 3 uzmanımız mevcuttur.  Çocuk Hastalıklarında yan dal uzmanlarımız 14 hekimden oluşmaktadır. Çocuk yan dal branşlarımızda Çocuk Yoğun Bakım 2, yeni doğan Yoğun Bakım 2,  Çocuk Kardiyoloji 2,   Çocuk Nöroloji 2, Çocuk Endokrin 1, Çocuk Enfeksiyon 1, Çocuk Gastroenteroloji1, Çocuk Üroloji 1, Çocuk Hematoloji 1 ve Çocuk İmmünoloji ve Alerji 1uzmanı ile ihtiyaç duyulacak birçok Çocuk Yan Dal branşlarında hizmetimize devam etmekteyiz. Bununla birlikte çocuklarımız için acil sağlık hizmetimizi,  erişkin ve kadın doğum acil ünitelerine ek olarak ayrı bir çocuk acil ünitesi şeklinde sunmaktayız. Bu alan çocuklarımız için özel olarak düzenlenmiş ve dekore edilmiştir.  Hastanemiz yoğun bakım ünitelerinin nitelikleri en üst düzeye çıkarılarak yatak sayıları dış merkezlere sevki en aza indirecek şekilde planlanmış ve arttırılmıştır” denildi.

158 YATAKLA HİZMET VERİLİYOR

Yapılan açıklamaların devamında, “Bölgesindeki en donanımlı ve yüksek yatak sayısına sahip yoğun bakım ünitemiz mevcut olup; erişkinde 77, çocukta 14 ve yeni doğanda 67 olmak üzere toplam 158 yatak ile hizmet vermeye devam etmektedir. Hatay ilimiz içinde hastanemiz dışında 3. Basamak çocuk yoğun bakım ünitesi bulunmaz iken, yakın zamanda 6 yatak ile hizmet vermekte olan 3. Basamak Çocuk Yoğun Bakım ünitemizin kapasitesi 14 yatağa çıkarılarak, Hatay Devlet Hastanesi’nin sunduğu sağlık hizmetinin kapasite ve kalitesini en üst düzeylere çıkartmış bulunmaktayız. Tüm bu çalışmalar sağlık hizmetlerinin tüm alanlarında gösterdiğimiz hassasiyetin kat kat fazlasını çocuklarımız için gösterdiğimizin bir delili ve bizlerinde gurur kaynağıdır. Gelecek çocuklarımızın ve yeni neslin eseri olacaktır. Bundan dolayı Hatay Devlet Hastanesi olarak geleceğimiz olan çocuklarımıza yönelik hizmetlerimizin geliştirilmesine devam edeceğiz” bilgilerine yer verildi.

 

Bu haber 216 defa okunmuştur.

Etiketler:


YORUM YAZIN

Yapılan Yorumlar
DİĞER SAĞLIK HABERLERİ
Tıp Bayramı kutlandı

Tıp Bayramı kutlandı

14 Mart Tıp Bayramı Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi düzenlenen etkinliklerle kutlandı.

DEVAMI +
Doktorlardan Ata’ya çelenk

Doktorlardan Ata’ya çelenk

14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle Hatay İl Sağlık Müdürlüğünce çelenk koyma töreni düzenlendi.

DEVAMI +
“Kök Bağışı ile Yaşam Bağışla” paneli düzenlendi

“Kök Bağışı ile Yaşam Bağışla” paneli düzenlendi

Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Gönüllü Genç Sağlık Liderleri topluluğu ve Antakya İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından Atatürk konferans salonunda “ Kök Bağışı ile Yaşam Bağışl..

DEVAMI +
Hastalar unutulmadı

Hastalar unutulmadı

Evde Sağlık Hizmetleri ekipleri, Kadınlar gününde hastaları unutmadı.

DEVAMI +
Diyabetik Ayak Konseyi Hizmete başladı

Diyabetik Ayak Konseyi Hizmete başladı

Hatay Devlet Hastanesi bünyesinde Diyabetik Ayak Konseyi hizmete girerek hasta kabul etmeye başladı.

DEVAMI +
Kan bağışı ilgi gördü

Kan bağışı ilgi gördü

Kutup Yıldızı Derneği ile Hatay Kızılay Şubesi işbirliği ve Hatay Genç Fenerbahçeliler Derneği destekleriyle 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle kan bağışı kampanyasına düzenlendi..

DEVAMI +