19-10-2018 13:05:00

ÇOCUK SAĞLIĞINA ÖNEM VERİYORUZ

ÇOCUK SAĞLIĞINA ÖNEM VERİYORUZ

Hatay Devlet Hastanesi, çocuk sağlığına önem verdiklerini ve 22 çocuk hastalıkları uzmanının hastanede görev aldığını bildirdi.


Yayınlanan bildiride, “Son yıllarda ülkemizdeki sağlık yatırımlarının bir parçası olan ‘Hatay Devlet Hastanesi’ her geçen gün hizmetlerine bir yenisini ekleyerek şehrimizde sunulan sağlık hizmetlerinin çeşitliliğini ve niteliğini arttırmaya devam etmektedir. Bu bağlamda geleceğimiz ve umudumuz olan çocuklarımızın sağlığı ve alacakları sağlık hizmetine büyük önem vermekteyiz. Hastanemizde Çocuk Hastalıkları Uzmanı sayımız 22, Çocuk Psikiyatri alanında 4, Çocuk Cerrahisi alanında 3 uzmanımız mevcuttur.  Çocuk Hastalıklarında yan dal uzmanlarımız 14 hekimden oluşmaktadır. Çocuk yan dal branşlarımızda Çocuk Yoğun Bakım 2, yeni doğan Yoğun Bakım 2,  Çocuk Kardiyoloji 2,   Çocuk Nöroloji 2, Çocuk Endokrin 1, Çocuk Enfeksiyon 1, Çocuk Gastroenteroloji1, Çocuk Üroloji 1, Çocuk Hematoloji 1 ve Çocuk İmmünoloji ve Alerji 1uzmanı ile ihtiyaç duyulacak birçok Çocuk Yan Dal branşlarında hizmetimize devam etmekteyiz. Bununla birlikte çocuklarımız için acil sağlık hizmetimizi,  erişkin ve kadın doğum acil ünitelerine ek olarak ayrı bir çocuk acil ünitesi şeklinde sunmaktayız. Bu alan çocuklarımız için özel olarak düzenlenmiş ve dekore edilmiştir.  Hastanemiz yoğun bakım ünitelerinin nitelikleri en üst düzeye çıkarılarak yatak sayıları dış merkezlere sevki en aza indirecek şekilde planlanmış ve arttırılmıştır” denildi.

158 YATAKLA HİZMET VERİLİYOR

Yapılan açıklamaların devamında, “Bölgesindeki en donanımlı ve yüksek yatak sayısına sahip yoğun bakım ünitemiz mevcut olup; erişkinde 77, çocukta 14 ve yeni doğanda 67 olmak üzere toplam 158 yatak ile hizmet vermeye devam etmektedir. Hatay ilimiz içinde hastanemiz dışında 3. Basamak çocuk yoğun bakım ünitesi bulunmaz iken, yakın zamanda 6 yatak ile hizmet vermekte olan 3. Basamak Çocuk Yoğun Bakım ünitemizin kapasitesi 14 yatağa çıkarılarak, Hatay Devlet Hastanesi’nin sunduğu sağlık hizmetinin kapasite ve kalitesini en üst düzeylere çıkartmış bulunmaktayız. Tüm bu çalışmalar sağlık hizmetlerinin tüm alanlarında gösterdiğimiz hassasiyetin kat kat fazlasını çocuklarımız için gösterdiğimizin bir delili ve bizlerinde gurur kaynağıdır. Gelecek çocuklarımızın ve yeni neslin eseri olacaktır. Bundan dolayı Hatay Devlet Hastanesi olarak geleceğimiz olan çocuklarımıza yönelik hizmetlerimizin geliştirilmesine devam edeceğiz” bilgilerine yer verildi.

 

Bu haber 184 defa okunmuştur.

Etiketler:


YORUM YAZIN

Yapılan Yorumlar
DİĞER SAĞLIK HABERLERİ
Kan sürekli ihtiyaç

Kan sürekli ihtiyaç

Hatay İl Sağlık Müdürü Vekili Dr. Ümit Mutlu Tiryaki, Kanın sürekli ihtiyaç olduğunu söyledi.

DEVAMI +
“ARSUZ, HASTANESİNE BİR AN ÖNCE KAVUŞMAK İSTİYOR”

“ARSUZ, HASTANESİNE BİR AN ÖNCE KAVUŞMAK İSTİYOR”

“Arsuz, hastanesine bir an önce kavuşmak istiyor” başlığı altında bir basın bildirisi yayımlayan Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, Sağlık Bakanlığı başta olmak üzere tüm yetkili..

DEVAMI +
Hastane yapılması için daha kaç kişi ölmelidir

Hastane yapılması için daha kaç kişi ölmelidir

CHP Hatay Milletvekili Serkan Topal, Arsuz Hastane sorununu TBMM Gündemine taşıdı.

DEVAMI +
resim yok

Verem önemli bir halk sağlığı sorunudur

Antakya Verem Savaşı Derneği Başkanı Hasan Etiz, “Verem hastalığı hala Dünya’nın ve Ülkemizin önemli bir halk sağlığı sorunudur” dedi.

DEVAMI +
Verem hastalığı, en çok akciğerleri tutar

Verem hastalığı, en çok akciğerleri tutar

Hatay İl Sağlık Müdür vekili Dr. Ümit Mutlu Tiryaki, 70. Verem Eğitim ve Propaganda Haftası” çerçevesinde yurt genelinde olduğu gibi Hatay’da da çeşitli etkinlikler düzenleneceğini..

DEVAMI +
Özel Deniz Hastanesi açıldı

Özel Deniz Hastanesi açıldı

Samandağ Özel Deniz Hastanesi düzenlenen törenle hizmete açılış açıldı.

DEVAMI +