19-10-2018 13:05:00

ÇOCUK SAĞLIĞINA ÖNEM VERİYORUZ

ÇOCUK SAĞLIĞINA ÖNEM VERİYORUZ

Hatay Devlet Hastanesi, çocuk sağlığına önem verdiklerini ve 22 çocuk hastalıkları uzmanının hastanede görev aldığını bildirdi.


Yayınlanan bildiride, “Son yıllarda ülkemizdeki sağlık yatırımlarının bir parçası olan ‘Hatay Devlet Hastanesi’ her geçen gün hizmetlerine bir yenisini ekleyerek şehrimizde sunulan sağlık hizmetlerinin çeşitliliğini ve niteliğini arttırmaya devam etmektedir. Bu bağlamda geleceğimiz ve umudumuz olan çocuklarımızın sağlığı ve alacakları sağlık hizmetine büyük önem vermekteyiz. Hastanemizde Çocuk Hastalıkları Uzmanı sayımız 22, Çocuk Psikiyatri alanında 4, Çocuk Cerrahisi alanında 3 uzmanımız mevcuttur.  Çocuk Hastalıklarında yan dal uzmanlarımız 14 hekimden oluşmaktadır. Çocuk yan dal branşlarımızda Çocuk Yoğun Bakım 2, yeni doğan Yoğun Bakım 2,  Çocuk Kardiyoloji 2,   Çocuk Nöroloji 2, Çocuk Endokrin 1, Çocuk Enfeksiyon 1, Çocuk Gastroenteroloji1, Çocuk Üroloji 1, Çocuk Hematoloji 1 ve Çocuk İmmünoloji ve Alerji 1uzmanı ile ihtiyaç duyulacak birçok Çocuk Yan Dal branşlarında hizmetimize devam etmekteyiz. Bununla birlikte çocuklarımız için acil sağlık hizmetimizi,  erişkin ve kadın doğum acil ünitelerine ek olarak ayrı bir çocuk acil ünitesi şeklinde sunmaktayız. Bu alan çocuklarımız için özel olarak düzenlenmiş ve dekore edilmiştir.  Hastanemiz yoğun bakım ünitelerinin nitelikleri en üst düzeye çıkarılarak yatak sayıları dış merkezlere sevki en aza indirecek şekilde planlanmış ve arttırılmıştır” denildi.

158 YATAKLA HİZMET VERİLİYOR

Yapılan açıklamaların devamında, “Bölgesindeki en donanımlı ve yüksek yatak sayısına sahip yoğun bakım ünitemiz mevcut olup; erişkinde 77, çocukta 14 ve yeni doğanda 67 olmak üzere toplam 158 yatak ile hizmet vermeye devam etmektedir. Hatay ilimiz içinde hastanemiz dışında 3. Basamak çocuk yoğun bakım ünitesi bulunmaz iken, yakın zamanda 6 yatak ile hizmet vermekte olan 3. Basamak Çocuk Yoğun Bakım ünitemizin kapasitesi 14 yatağa çıkarılarak, Hatay Devlet Hastanesi’nin sunduğu sağlık hizmetinin kapasite ve kalitesini en üst düzeylere çıkartmış bulunmaktayız. Tüm bu çalışmalar sağlık hizmetlerinin tüm alanlarında gösterdiğimiz hassasiyetin kat kat fazlasını çocuklarımız için gösterdiğimizin bir delili ve bizlerinde gurur kaynağıdır. Gelecek çocuklarımızın ve yeni neslin eseri olacaktır. Bundan dolayı Hatay Devlet Hastanesi olarak geleceğimiz olan çocuklarımıza yönelik hizmetlerimizin geliştirilmesine devam edeceğiz” bilgilerine yer verildi.

 

Bu haber 118 defa okunmuştur.

Etiketler:


YORUM YAZIN

Yapılan Yorumlar
DİĞER SAĞLIK HABERLERİ
Hastanenin yüzde 95’i tamamlandı

Hastanenin yüzde 95’i tamamlandı

Yapı devam eden yeni Reyhanlı Devlet Hastanesinin yüzde 95 tamamlandığı açıklandı.

DEVAMI +
Beşinci madde tam bir felaket

Beşinci madde tam bir felaket

Türk Tabipler Birliği Merkez Konsey Başkanı Dr. Sinan Adıyaman, Merkez Konsey Üyeleri ve 21. Pratisyen Hekimlik Kongresine katılmak üzere ülkenin dört bir yanından Hatay’a gelen ço..

DEVAMI +
Diyabet farkındalık yürüyüşü

Diyabet farkındalık yürüyüşü

Hatay il Sağlık Müdürlüğü ve Diyabetle Yaşam Derneği Hatay Şubesi tarafından diyabet farkındalık yürüyüşü yapıldı.

DEVAMI +
Organ bağışı yapın hayata iz bırakın

Organ bağışı yapın hayata iz bırakın

Özel Antakya Akademi Hastanesi anlamlı bir etkinliğe imza attı. Hastane bünyesinde gerçekleştirilen etkinlikte, 3-9 Kasım organ Bağışı Haftası münasebetiyle organ bağışı standı açı..

DEVAMI +
Üreme Sağlığı Yöntemleri Danışmanlık Eğitimi düzenlendi

Üreme Sağlığı Yöntemleri Danışmanlık Eğitimi düzenlendi

Dünya Sağlık Örgütü üreme sağlığı yaklaşımında, üreme sağlığının doğumdan ölüme kadar cinsiyet gözetmeksizin hayat boyu ele alınması gerektiği vurgulandı. ..

DEVAMI +
Organ bağışı hayat kurtarır

Organ bağışı hayat kurtarır

Hatay İl Sağlık Müdürü Dr. Sebahattin Yılmaz, Hatay’da bu zamana kadar toplam 3.533 organ bağışı yapılmış olup, 2018 yılında 276 kişi Organ bağışında bulunduğunu söyledi...

DEVAMI +