02-11-2018 07:32:00

Kan acil değil sürekli ihtiyaç

Kan acil değil sürekli ihtiyaç

AK Parti Hatay İl Teşkilatı bu yıl “Kan ver Hayat Kurtar” sloganıyla yapılan Kızılay haftası nedeniyle kan bağışında bulundu.


AK Parti Hatay İl Başkanlık binasında gerçekleşen kan bağışına vatandaşlar yoğun ilgi gösterirken, kan vermek isteyen partililer ve vatandaşlar Türk Kızılay’ı tarafından İl binasına kurulan alanda kan bağışında bulundular.

Kan bağışına AK Parti Hatay İl Gençlik Kolları Başkan Şaban Kurt, AK Parti Hatay İl Kadın Kolları Başkanı Sara Gök, AK Parti Antakya İlçe Başkanı Ramazan Alpaslan, İl yönetim kurulu üyeleri, partililer ve vatandaşlar katıldı.

KURT: ALLAH GÖSTERMESİN BİR GÜN HERKESİN MUTLAKA KANA İHTİYACI OLUR

AK Parti Hatay İl Gençlik Kolları Başkanı Şaban Kurt, kan verilen alanda yaptığı açıklamada, kan vermenin kişinin kendi sağlığı ve toplum için gerekliği olduğunu söyleyerek “Allah göstermesin bir gün herkesin mutlaka kana ihtiyacı olur, tüm vatandaşlarımızı kan vermeye davet ediyorum” dedi.

VATANDAŞLARIMIZI KAN VERMEYE DAVET EDİYORUZ

Kanın acil değil sürekli ihtiyaç olduğunu belirten Kurt, "AK Parti teşkilatları olarak 81 ilde eş zamanlı 'Şimdi kolları sıvama zamanı' sloganıyla Türk Kızılayı'na kan bağışında bulunarak destek verdik. Kanın acil değil sürekli ihtiyaç olduğu bilinciyle, bir gün bize de lazım olur bilinciyle il başkanlığımızda kan bağışında bulunduk. Tüm vatandaşlarımızı bu süre zarfı içerisinde kan bağışında bulunarak Türk Kızılayı'na destek vermeye davet ediyoruz." dedi.

Cuma ZEYBEK

Bu haber 168 defa okunmuştur.

Etiketler:


YORUM YAZIN

Yapılan Yorumlar
DİĞER SAĞLIK HABERLERİ
Tıp Bayramı kutlandı

Tıp Bayramı kutlandı

14 Mart Tıp Bayramı Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi düzenlenen etkinliklerle kutlandı.

DEVAMI +
Doktorlardan Ata’ya çelenk

Doktorlardan Ata’ya çelenk

14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle Hatay İl Sağlık Müdürlüğünce çelenk koyma töreni düzenlendi.

DEVAMI +
“Kök Bağışı ile Yaşam Bağışla” paneli düzenlendi

“Kök Bağışı ile Yaşam Bağışla” paneli düzenlendi

Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Gönüllü Genç Sağlık Liderleri topluluğu ve Antakya İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından Atatürk konferans salonunda “ Kök Bağışı ile Yaşam Bağışl..

DEVAMI +
Hastalar unutulmadı

Hastalar unutulmadı

Evde Sağlık Hizmetleri ekipleri, Kadınlar gününde hastaları unutmadı.

DEVAMI +
Diyabetik Ayak Konseyi Hizmete başladı

Diyabetik Ayak Konseyi Hizmete başladı

Hatay Devlet Hastanesi bünyesinde Diyabetik Ayak Konseyi hizmete girerek hasta kabul etmeye başladı.

DEVAMI +
Kan bağışı ilgi gördü

Kan bağışı ilgi gördü

Kutup Yıldızı Derneği ile Hatay Kızılay Şubesi işbirliği ve Hatay Genç Fenerbahçeliler Derneği destekleriyle 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle kan bağışı kampanyasına düzenlendi..

DEVAMI +