02-11-2018 07:32:00

Kan acil değil sürekli ihtiyaç

Kan acil değil sürekli ihtiyaç

AK Parti Hatay İl Teşkilatı bu yıl “Kan ver Hayat Kurtar” sloganıyla yapılan Kızılay haftası nedeniyle kan bağışında bulundu.


AK Parti Hatay İl Başkanlık binasında gerçekleşen kan bağışına vatandaşlar yoğun ilgi gösterirken, kan vermek isteyen partililer ve vatandaşlar Türk Kızılay’ı tarafından İl binasına kurulan alanda kan bağışında bulundular.

Kan bağışına AK Parti Hatay İl Gençlik Kolları Başkan Şaban Kurt, AK Parti Hatay İl Kadın Kolları Başkanı Sara Gök, AK Parti Antakya İlçe Başkanı Ramazan Alpaslan, İl yönetim kurulu üyeleri, partililer ve vatandaşlar katıldı.

KURT: ALLAH GÖSTERMESİN BİR GÜN HERKESİN MUTLAKA KANA İHTİYACI OLUR

AK Parti Hatay İl Gençlik Kolları Başkanı Şaban Kurt, kan verilen alanda yaptığı açıklamada, kan vermenin kişinin kendi sağlığı ve toplum için gerekliği olduğunu söyleyerek “Allah göstermesin bir gün herkesin mutlaka kana ihtiyacı olur, tüm vatandaşlarımızı kan vermeye davet ediyorum” dedi.

VATANDAŞLARIMIZI KAN VERMEYE DAVET EDİYORUZ

Kanın acil değil sürekli ihtiyaç olduğunu belirten Kurt, "AK Parti teşkilatları olarak 81 ilde eş zamanlı 'Şimdi kolları sıvama zamanı' sloganıyla Türk Kızılayı'na kan bağışında bulunarak destek verdik. Kanın acil değil sürekli ihtiyaç olduğu bilinciyle, bir gün bize de lazım olur bilinciyle il başkanlığımızda kan bağışında bulunduk. Tüm vatandaşlarımızı bu süre zarfı içerisinde kan bağışında bulunarak Türk Kızılayı'na destek vermeye davet ediyoruz." dedi.

Cuma ZEYBEK

Bu haber 82 defa okunmuştur.

Etiketler:


YORUM YAZIN

Yapılan Yorumlar
DİĞER SAĞLIK HABERLERİ
Hastanenin yüzde 95’i tamamlandı

Hastanenin yüzde 95’i tamamlandı

Yapı devam eden yeni Reyhanlı Devlet Hastanesinin yüzde 95 tamamlandığı açıklandı.

DEVAMI +
Beşinci madde tam bir felaket

Beşinci madde tam bir felaket

Türk Tabipler Birliği Merkez Konsey Başkanı Dr. Sinan Adıyaman, Merkez Konsey Üyeleri ve 21. Pratisyen Hekimlik Kongresine katılmak üzere ülkenin dört bir yanından Hatay’a gelen ço..

DEVAMI +
Diyabet farkındalık yürüyüşü

Diyabet farkındalık yürüyüşü

Hatay il Sağlık Müdürlüğü ve Diyabetle Yaşam Derneği Hatay Şubesi tarafından diyabet farkındalık yürüyüşü yapıldı.

DEVAMI +
Organ bağışı yapın hayata iz bırakın

Organ bağışı yapın hayata iz bırakın

Özel Antakya Akademi Hastanesi anlamlı bir etkinliğe imza attı. Hastane bünyesinde gerçekleştirilen etkinlikte, 3-9 Kasım organ Bağışı Haftası münasebetiyle organ bağışı standı açı..

DEVAMI +
Üreme Sağlığı Yöntemleri Danışmanlık Eğitimi düzenlendi

Üreme Sağlığı Yöntemleri Danışmanlık Eğitimi düzenlendi

Dünya Sağlık Örgütü üreme sağlığı yaklaşımında, üreme sağlığının doğumdan ölüme kadar cinsiyet gözetmeksizin hayat boyu ele alınması gerektiği vurgulandı. ..

DEVAMI +
Organ bağışı hayat kurtarır

Organ bağışı hayat kurtarır

Hatay İl Sağlık Müdürü Dr. Sebahattin Yılmaz, Hatay’da bu zamana kadar toplam 3.533 organ bağışı yapılmış olup, 2018 yılında 276 kişi Organ bağışında bulunduğunu söyledi...

DEVAMI +