02-11-2018 07:32:00

Kan acil değil sürekli ihtiyaç

Kan acil değil sürekli ihtiyaç

AK Parti Hatay İl Teşkilatı bu yıl “Kan ver Hayat Kurtar” sloganıyla yapılan Kızılay haftası nedeniyle kan bağışında bulundu.


AK Parti Hatay İl Başkanlık binasında gerçekleşen kan bağışına vatandaşlar yoğun ilgi gösterirken, kan vermek isteyen partililer ve vatandaşlar Türk Kızılay’ı tarafından İl binasına kurulan alanda kan bağışında bulundular.

Kan bağışına AK Parti Hatay İl Gençlik Kolları Başkan Şaban Kurt, AK Parti Hatay İl Kadın Kolları Başkanı Sara Gök, AK Parti Antakya İlçe Başkanı Ramazan Alpaslan, İl yönetim kurulu üyeleri, partililer ve vatandaşlar katıldı.

KURT: ALLAH GÖSTERMESİN BİR GÜN HERKESİN MUTLAKA KANA İHTİYACI OLUR

AK Parti Hatay İl Gençlik Kolları Başkanı Şaban Kurt, kan verilen alanda yaptığı açıklamada, kan vermenin kişinin kendi sağlığı ve toplum için gerekliği olduğunu söyleyerek “Allah göstermesin bir gün herkesin mutlaka kana ihtiyacı olur, tüm vatandaşlarımızı kan vermeye davet ediyorum” dedi.

VATANDAŞLARIMIZI KAN VERMEYE DAVET EDİYORUZ

Kanın acil değil sürekli ihtiyaç olduğunu belirten Kurt, "AK Parti teşkilatları olarak 81 ilde eş zamanlı 'Şimdi kolları sıvama zamanı' sloganıyla Türk Kızılayı'na kan bağışında bulunarak destek verdik. Kanın acil değil sürekli ihtiyaç olduğu bilinciyle, bir gün bize de lazım olur bilinciyle il başkanlığımızda kan bağışında bulunduk. Tüm vatandaşlarımızı bu süre zarfı içerisinde kan bağışında bulunarak Türk Kızılayı'na destek vermeye davet ediyoruz." dedi.

Cuma ZEYBEK

Bu haber 129 defa okunmuştur.

Etiketler:


YORUM YAZIN

Yapılan Yorumlar
DİĞER SAĞLIK HABERLERİ
Kan sürekli ihtiyaç

Kan sürekli ihtiyaç

Hatay İl Sağlık Müdürü Vekili Dr. Ümit Mutlu Tiryaki, Kanın sürekli ihtiyaç olduğunu söyledi.

DEVAMI +
“ARSUZ, HASTANESİNE BİR AN ÖNCE KAVUŞMAK İSTİYOR”

“ARSUZ, HASTANESİNE BİR AN ÖNCE KAVUŞMAK İSTİYOR”

“Arsuz, hastanesine bir an önce kavuşmak istiyor” başlığı altında bir basın bildirisi yayımlayan Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, Sağlık Bakanlığı başta olmak üzere tüm yetkili..

DEVAMI +
Hastane yapılması için daha kaç kişi ölmelidir

Hastane yapılması için daha kaç kişi ölmelidir

CHP Hatay Milletvekili Serkan Topal, Arsuz Hastane sorununu TBMM Gündemine taşıdı.

DEVAMI +
resim yok

Verem önemli bir halk sağlığı sorunudur

Antakya Verem Savaşı Derneği Başkanı Hasan Etiz, “Verem hastalığı hala Dünya’nın ve Ülkemizin önemli bir halk sağlığı sorunudur” dedi.

DEVAMI +
Verem hastalığı, en çok akciğerleri tutar

Verem hastalığı, en çok akciğerleri tutar

Hatay İl Sağlık Müdür vekili Dr. Ümit Mutlu Tiryaki, 70. Verem Eğitim ve Propaganda Haftası” çerçevesinde yurt genelinde olduğu gibi Hatay’da da çeşitli etkinlikler düzenleneceğini..

DEVAMI +
Özel Deniz Hastanesi açıldı

Özel Deniz Hastanesi açıldı

Samandağ Özel Deniz Hastanesi düzenlenen törenle hizmete açılış açıldı.

DEVAMI +