DOLAR 32,5823 0.08%
EURO 35,0346 0.5%
ALTIN 2.420,70-0,09
BITCOIN 2095894-4,00%
Hatay
20°

KAPALI

12:38

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Axe
Axe
Vali Masatlı Kırıkhan Muhtarlarıyla Bir Araya Geldi

Vali Masatlı Kırıkhan Muhtarlarıyla Bir Araya Geldi

ABONE OL
14 Eylül 2023 08:44
Vali Masatlı Kırıkhan Muhtarlarıyla Bir Araya Geldi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Hatay Valisi Mustafa Masatlı Başkanlığında, Kırıkhan ilçesindeki mahalle muhtarlarıyla Ü toplantı gerçekleştirildi.

Toplantıya Vali Yardımcıları, Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, İlçe Kaymakamı  Fikret Dağ, İlçe Belediye Başkanı  Ayhan Yavuz, Hatay Büyükşehir Belediyesi temsilcileri, Hatay’da  hizmet veren kamu kurum ve kuruluşların müdürleri ile ilçe mahalle muhtarları da katıldı.

Toplantı, Hatay Valisi Mustafa Masatlı’nın depremde hayatını kaybeden muhtarlara ve vatandaşlara Allah’tan rahmet, yakınlarını kaybedenlere de baş sağlığı temennileriyle başladı.

Kırıkhan ilçesi 6 ve 20 Şubat depremlerinden önemli ölçüde etkilenirken, Deprem kaynaklı mağduriyetlerin yaralarının sarılması için Hatay Valiliği öncülüğünde belediyeler, ilgili kurum ve kuruluşlar ile muhtarların çalışmalarıyla bugüne kadar ilçe geneli neler yapıldığı, nelerin yapılıyor olduğu ve nelerin yapılacağı, toplantının ana gündemini oluşturdu.

MİLLETLE EL ELE VEREREK İVEDİLİKLE ADIMLAR ATTIK

Bu minval üzere “Hak sahipliği, köy evleri için yer seçimi, numaratajın konuşulduğu ve köyde yaşayan vatandaşlara doğru bilginin aktarılması için yasa ve yönetmelikler üzerinden bilgilerin aktarıldığı” Muhtarlar Toplantısında Hatay Valisi Mustafa Masatlı,  6 Şubat’tan bugüne kadar başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan  liderliğinde Devletin tüm birimleri harekete geçerek ve tüm imkanları seferber edilerek aciliyet gerektiren her konuda, milletle el ele vererek ivedilikle adımlar attıklarını ve atmaya da devam ettiklerini söyledi.

Vali Mustafa Masatlı konuşmasının devamında, “ Yine depremin ilk gününden bugüne Sayın Cumhurbaşkanımızın her daim özel gündeminde olmuştur, Hatay’ımız. Şehrimiz için hazırlanan projeleri ve yapılan tüm çalışmaları, bizzat kendileri yakinen takip ederek bizlerden desteklerini esirgemedikleri için kendilerine şükranlarımı arz ediyorum” dedi. 

Vali Mustafa Masatlı Devletin  Hatay  genelindeki hassasiyetini bir kez daha dile getirirken,  Mahalle olgusunun öneminden bahseden sözlerine şöyle devam etti:

“Bir ilçe, mahallelerden müteşekkil bir yapıdır. Her bir mahalleyi, canlı tutmak ve mahalle sakinlerinin ihtiyaçlarını karşılamak bizlerin en asli görevidir. Dolayısıyla her mahallemizi, eş zamanlı olarak ayağa kaldırıp orada yaşayan insanımıza umut ve merhem olmalıyız. Bu sorumluluk, ilimize hizmetle yükümlü tüm kamu kurum ve kuruluşlarının omuzlarındadır. Bunun içindir ki burada bulunan herkesin fedakârca çalışma ortaya koyması gerekir.”

Yine bu süreçte hak sahipliği, köy evleri için yer seçimi gibi konularda özellikle köylerde oturan vatandaşların doğru bilgiye ulaşabilmesinin çok önemli olduğunu, aksi takdirde olumsuzluk yaşanabileceğini daha da önemlisi mağduriyetleri artırabileceğini dile getiren Vali Mustafa Masatlı, toplantıda bulunanların bu hassasiyetleri dikkate alarak çalışmaların yürütülmesi gerektiğini vurguladı.

Muhtarlar da ayrı ayrı söz alarak sorumlu oldukları mahallelerindeki çalışmalardan bahsedip ihtiyaçlarının neler olduğunu dile getirdi. Talepler ilgili kurum yetkilileri tarafından not edildi. Diğer katılımcılar da kendi sorumlulukları dâhilindeki çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Daha sonra mahalleler için hazırlanan plan, proje ve çalışmalar hakkında izlenecek yol haritasının belirlendiği toplantıda Vali Mustafa Masatlı, ilgili müdürlüklere de bu konuda hiçbir gecikme ve ihmale düşülmemesi vurgusunda bulunarak gerekli talimatları verdi.

Kırıkhan İlçesindeki mahalle muhtarları, yapılan toplantının çok verimli geçtiğini, bu şekilde kurumlar arası iletişimin sağlıklı bir şekilde geliştirildiği böylelikle koordineli çalışmanın hız ve kaliteyi artırdığını ve kendilerini ifade etme fırsatı bulduklarını dile getirerek, “Şu ana kadar yapılan hizmetler için Devletimize ve sizlere tüm içtenliğimizle teşekkür ediyor, şükranlarımızı sunuyoruz” ifadesinde bulundular. Mahmut Sivri

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.