11-08-2018 10:02:00

Bilgi yarışması düzenlendi

Bilgi yarışması düzenlendi

Yaz Kur’an Kurslarının daha etkin ve verimli olması amacıyla, Hatay’da 2018 Yaz Kur’an Kurslarında eğitim gören öğrencilerden 10-15 yaş aralığındaki öğrencilerin katılımıyla bilgi yarışması düzenlendi.


Kız ve erkek öğrencilerin iki kategoride katıldığı yarışma Hatay İl Müftülük konferans salonunda yapıldı.

YARIŞMAYA 28 ÖĞRENCİ KATILDI

Yarışma, Yaz Kurslarında öğrencilere Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından ücretsiz olarak dağıtılan Dinimi Öğreniyorum adlı kitaptaki bilgiler, Kur’an-ı Kerim ve tecvid bilgisi, Namaz dua ve surelerinin anlamlarından oluşan konulardan yapıldı. Yarışmaya 14 İlçeden toplam 28 öğrenci katıldı.

KIZLARDA EMİNE AKTAŞ BİRİNCİ OLDU

Öğrenci ve velilerin coşkulu bir şekilde izlediği yarışma sonucunda, Kız öğrencilerden Yayladağı İlçesinden Emine Aktaş birinci, İskenderun İlçesinden Rumeysa Kıllı ikinci, Samandağ İlçesinden Ümmihan Turkut üçüncü oldu.

ERKEKLERDE ŞEVKET SAÇLI BİRİNCİ OLDU

Erkek öğrencilerden; Yayladağı İlçesinden Şevket Saçlı birinci, İskenderun İlçesinden Ali Kerem Halil ikinci, Samandağ İlçesinden Ali Can Göbelek üçüncü oldu.

Dereceye giren öğrencilerin aynı ilçelerden olması yarışmaya ayrı bir renk kattı.

ÖDÜLLER ALTIN OLDU

Birincilere tam altın, ikincilere yarım altın üçüncülere çeyrek altın dereceye giremeyen öğrencilere 100 er TL para ödülü ayrıca, Diyanet Başkanlığı yayınlarından kitap seti hediye edildi.

KAVİLLİOĞLU: MEŞGULİYETLERİN EN GÜZELİ KUR’AN-I KERİM’LE OLAN MEŞGULİYETTİR

Yarışmacılara, Türkiye Diyanet Vakfı Hatay Şubesi’nin katkılarıyla ödüllerini veren Hatay İl Müftüsü Hamdi Kavillioğlu, “Meşguliyetlerin en güzeli Kur’an-ı Kerim’le olan meşguliyettir. Sizler bu yaz bu güzelliği ve zenginliği yaşadınız. Önemli olan ömür boyu Kur’an’ı kendimize rehber seçmektir. Bu vesile ile tatillerinden feragat ederek kurslara devam eden siz öğrencilerimizi tebrik ederim. Sizleri Yaz Kur’an Kurslarımıza gönderen anne babalarınızı tebrik ediyorum. Onlara teşekkür ediyorum. Gayretlerinden dolayı öğreticilerimizi tebrik ediyorum. Onlara da teşekkür ediyorum” dedi.

Cuma ZEYBEK

Bu haber 78 defa okunmuştur.

Etiketler:


YORUM YAZIN

Yapılan Yorumlar
DİĞER EĞİTİM HABERLERİ
Yatay Geçiş yapanlar belli oldu

Yatay Geçiş yapanlar belli oldu

Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi’nde farklı bölümlere başka üniversitelerden yatay geçiş yapmak isteyenler arasında oluşan 4 kişilik boşluk yedeklerden çağrılan isimlerle doldurulu..

DEVAMI +
Kültür’de İlk Ders Zili Çaldı

Kültür’de İlk Ders Zili Çaldı

Şehrimizde verdiği başarılı eğitim öğretimi ile marka okulların başında yer alan Kültür Temel Lisesi’nin Antakya ve Samandağ şubelerinde yeni eğitim öğretim yılına ilk ders ziliyle..

DEVAMI +
Akılcı Antibiyotik Kullanımı eğitimi verildi

Akılcı Antibiyotik Kullanımı eğitimi verildi

Aile hekimlerine yönelik olarak Akılcı Antibiyotik Kullanımı ve Farmakovijilans eğitimi verildi.

DEVAMI +
Çocuğunuzun okul çantasının ağırlığına dikkat!

Çocuğunuzun okul çantasının ağırlığına dikkat!

Hatay İl Sağlık Müdürlüğü, Okul çantası ağırlığı, vücut kilosunun yüzde 10-15’ini geçmemesi gerekli uyarısında bulundu.

DEVAMI +
Hekim adayları önlüklerini giydi

Hekim adayları önlüklerini giydi

Mustafa Kemal Üniversitesi Tayfur Ata Sökmen Tıp Fakültesi, 2018-2019 eğitim öğretim yılında 1. sınıf öğrencileri için fakülte konferans salonunda önlük giydirme töreni düzenledi. ..

DEVAMI +
Gençlerimizin başarısı için çalışıyoruz

Gençlerimizin başarısı için çalışıyoruz

Kaymakam Bülent Uygur ve Belediye Başkanı Rıfat Sarı 2018-2019 Eğitim Öğretim yılı nedeniyle Atatürk İlkokulunu ziyaret etti.

DEVAMI +