DOLAR 18,8116 0.01%
EURO 20,4382 -0.29%
ALTIN 1.164,52-0,15
BITCOIN 4339330,33%
Hatay

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Belenli Genç Çalışanlar Eğitim Kursuna Katıldı

Belenli Genç Çalışanlar Eğitim Kursuna Katıldı

ABONE OL
17 Ocak 2022 12:00
Belenli Genç Çalışanlar Eğitim Kursuna Katıldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Avrupa Birliği Erasmus+ Programı kapsamında Anguilla’nın the Valley şehrinde gerçekleştirilen “Power Up Your Health! (Sağlığınızı Güçlendirin!)” adlı gençlik çalışanlarına yönelik eğitim kursuna, Belen Kaymakamlığından 3 genç çalışan katıldı.

İngiltere Ulusal Ajansı tarafından kabul edilen ve uygulama yeri Anguilla olan proje kapsamında, Anguilla’dan Anguilla Ulusal Gençlik Konseyi (ANYC) koordinatörlüğü ve Türkiye’den Belen Kaymakamlığı’nın ortaklığı ile düzenlenen eğitime Türkiye, Anguilla, Hırvatistan, İtalya, Polonya ve İspanya’dan toplam 23 gençlik çalışan katıldı. Projenin amacı ile ilgili yapılan açıklamada, “Yaygın eğitimin geliştirilmesinin yanı sıra gençler arasında sağlıklı yaşam tarzlarını teşvik etmektir. Eğitim kursu ile gençlik çalışanları ve öğretmenlerde sağlıklı bir yaşam tarzına sahip olmanın önemi konusunda farkındalık oluşturmak ve bunu gençler arasında teşvik etmelerine yardımcı olmak için bir dizi yeni araç verilmek amaçlanmıştır. 10 günlük proje eğitim faaliyetleri kapsamında gençlik çalışanları panel tartışmaları, grup çalışmaları, sekiz anahtar yeterlilik, farklı ülke mutfaklarından sağlıklı yemek tarifleri ve uygulaması, Ben Kimim, yürüyüşler, yarışmalar, uygulamalı çözüm odaklı oturumlar ve farkındalık etkinlikleri gerçekleştirmişlerdir. Sağlıklı yaşam ipuçları ve gençlerin sağlıklı yaşam konusunda nasıl teşvik edileceği konuları tartışılmıştır. Power Up Your Health! (Sağlığınızı Güçlendirin!), “Başkalarının deneyimleri var olan sorunlara çözüm üretmek için kullanılabildiğinde tekerleği yeniden icat etmeye gerek yoktur” yaklaşımı ile Avrupa ülkelerinde sağlık, esenlik ve eğitimle ilgili olarak karşılaşılan sorunlara ortak bir yaklaşımı teşvik etmektedir. Bu proje ile farklı bilgi, kültür ve deneyimlere sahip katılımcılar çeşitli etkinliklerle birbirleriyle bilgi ve deneyim paylaşma imkânı bulmuşlardır. Proje kapsamında ayrıca, kültürler arası farklılıkları keşfetme ve saygının geliştirilmesi amacıyla katılımcı ülkelerin kültür ve geleneklerinin tanıtıldığı kültür geceleri düzenlenmiştir. Türk Kültür Gecesinde ülkemiz video, sunum ve yarışma yoluyla tanıtılmış, kına gecesi canlandırılmış, yöresel folklor oyunlarımız diğer katılımcılarla birlikte oynanmış ve yiyeceklerimiz ikram edilmiştir” denildi.

Belen Kaymakamı Hayrettin Baskın, projeye katılan gençlik çalışanlarının söz konusu proje faaliyetleri ile kişisel ve mesleki olarak kendilerini geliştirdiklerini, ülkemize yeni yaklaşımlar ve deneyimlerle döndüklerini, çalıştıkları kurumların kurum kültürünün geliştirilmesi ve uluslararası boyut kazanması için önemli bir adım attıklarını belirterek Proje Koordinatörü Yeliz Sevim’e ve diğer katılımcılara teşekkür etti.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.